Vestel Tv Usb tanımıyor

U Çevrimdışı

udede

Yeni Üye
18 Mar 2019
5
37
Merhabalar

Vestel tv kullanıyorum usb bellek taktığımda çalışmıyor dosya tipini ntfs fat32 fat16 exfat olarak biçimledim farklı usb belllek taktım ama yine de sorun devam ediyor.Garip olan fark ettiğim usb belleği çıkarınca "USB cihazı çıkarıldı " diye uyarı alıyorum. Yani usb cihazı görüyor ama bir türlü içine giremiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Tv de kaç adet usb portu var.
Bir den çok ise diğerini deneyin veya diğerinde başka bir cihaz takılı ise bluetooth vs onu çıkartarak deneyin.

U Çevrimdışı

udede

Yeni Üye
18 Mar 2019
5
37
Tv de kaç adet usb portu var.
Bir den çok ise diğerini deneyin veya diğerinde başka bir cihaz takılı ise bluetooth vs onu çıkartarak deneyin.

Bunları hep denedim sorun aynı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Menüdeki ilk kurulum hariç tv ye reset format gibi birşey yapabilirmiyim? Kumanda kodları yada bunun gibi birşey ile

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
İlk kurulum yapabilirsiniz kanallar ve kişisel ayarlarınız gider. Kumanda kodu değişimi yok. Bu arada tv nin modeli ? Yeni mi eski mi ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Belleği GPT olarak değil de MBR olarak biçimlendirin derim. Vestel TV'ler GPT diskleri desteklemiyor benim bildiğim.
Minitool Partition Wizard Free ile bunu kolayca yapabilirsiniz;

Programı açtıktan sonra ilgili usb belleği bulun ve sağ tıklayıp işaretlediğim yerde yazacak olan "Convert GPT Disk to MBR Disk" seçeneğine basın.
Sonra sol üst köşedeki "Apply" butonuna basıp işlemi gerçekleştirin.

Adsız

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri