Vestel tv UART ile yazılım yükleme programı ve programlayıcı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,066
64
Resimde görünüyor ama yine de belirteyim "skart 10=Rx ,skart 12=Tx" dir,şaseyi söylemeye gerek yok tabii :)

S Çevrimdışı

seben11 

Aktif Üye
25 Şub 2018
89
Skart uart

scartpng.png
Elimde uyarlanmış scart to serial port kablosu var şimdi pc den tv nin içindeki dosyalara nasıl erişebilirm program falan gereklimi pc nin linuxmu olması gerek nasıl komut verebilirim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,066
64
Elimde uyarlanmış scart to serial port kablosu var şimdi pc den tv nin içindeki dosyalara nasıl erişebilirm program falan gereklimi pc nin linuxmu olması gerek nasıl komut verebilirim
Hayır,pc işletim sistemi özeliikle win olmalı,linuxta program çalışmaz çünkü "exe" dir.
Bu kabloyla ancak yazılım atılabilir,flash programlanır mı bilemiyorum,açıkçası bu konuyu DH'de de işlemiştim,ama tvnin flashı çökmediğinden hiç ilgilenmemiştim,daha cp2101 bile almadım,çünkü yazılımı değiştirip core olarak atıyorum tvye,sıkıntı olmuyor yani,en azından şimdilik :)

EK:
Düzeltme yaptım

S Çevrimdışı

seben11 

Aktif Üye
25 Şub 2018
89
Hayır,pc işletim sistemi özeliikle win olmalı,linuxta program çalışmaz çünkü "exe" dir.
Bu kabloyla ancak yazılım atılabilir,flash programlanır mı bilemiyorum,açıkçası bu konuyu DH'de de işlemiştim,ama tvnin flashı çökmediğinden hiç ilgilenmemiştim,daha cp2101 bile almadım,çünkü yazılımı değiştirip core olarak atıyorum tvye,sıkıntı olmuyor yani..

EK:
Düzeltme yaptım
Program nedir

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,066
64
Teşekkür ederim bulursanız sevinirim
Kesinlikle, bulursam yükler ve link veririm.
DHde iken bende dell vardı,düşüp ekran kırılınca lenova aldım,dell'e format atıp kodi kurdum,umarım formattan önce almışımdır ,çünkü bulamıyorum inan.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

DHde iken bende dell vardı,düşüp ekran kırılınca lenova aldım,dell'e format atıp kodi kurdum,umarım formattan önce almışımdır ,çünkü bulamıyorum inan.
S seben11

İndirdiğinde haber verirsen,linki sileceğim :)

EK:
Sildim...

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

seben11 

Aktif Üye
25 Şub 2018
89

S seben11

İndirdiğinde haber verirsen,linki sileceğim :)
Teşekkür ederim

Teşekkür ederim
İndirdim

Geri
Üst Alt