Vestel tv Mb81 yazılım

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merhabalar bu tv yazılım phoenix v 0,6,6a olana usb den kanal listesi yükleyemiyorum ama phoenix v 0,7,7v olana yüklüyebiliyorum onun için tv yazılımını güncellemem gerekli ve 0,7,7v yazılımını bulamadım.

unnamed30327c6b22a2779c.jpg
Sizinki mb82 ve sizde 1.3.7 güncellemesi olur.

P Çevrimdışı

pala1

Yeni Üye
14 Ağu 2022
5
36
Sizinki mb82 ve sizde 1.3.7 güncellemesi olur.
çok teşekkür ederim denedim ve oldu menü falan renkli oldu bu yazılımla

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
merhabalar hocam bu cihaz için en güncel yazılım mb81 anakart için V.0.8.1 mi? kanal görüntü bozulması ve hdmi a cihaz takılıyken dahili anakartın devreye geç girme sıkıntısı var. şansımı denemek isterim bu sürüm ile.
20240126_112145c02676429e13ee5e.jpg
20240126_111914231d2b3514cbca9d.jpg
WhatsApp-Gorsel-2024-01-26-saat-12.41.52_893864e63f546db5bb65d177.jpg
Yazılım verildi bildirimi kontrol edin hdmi fayda edeceğini sanmıyorum hd kanalların eksik çıkması ve hd kanallarda donma sorununu giderir. Yükledikten sonra sonucu yazın.

O Çevrimdışı

oceanbeach

Yeni Üye
26 Ocak 2024
5
30
Yazılım verildi bildirimi kontrol edin hdmi fayda edeceğini sanmıyorum hd kanalların eksik çıkması ve hd kanallarda donma sorununu giderir. Yükledikten sonra sonucu yazın.
Guncellemede kanal listesi gitmez saniyordum sifirlandi tv kurulum yaptim simdi Nerede ise tüm hd kanallar geldi ve bir sorun gorunmuyor.kisa devre hdmi da bahsettigim hdmi kablosunu takarken elektrik parlamasi oldu metal sokette acaba anten kablosundan bir akim mi gelip kisa devre yaptiriyor bilemiyorum.direk tv ye bagli cunku dahili aliciya tvnin...guncelleme ile tv arayuzunde bir hizlanma oldu azda olsa

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Guncellemede kanal listesi gitmez saniyordum sifirlandi tv kurulum yaptim simdi Nerede ise tüm hd kanallar geldi ve bir sorun gorunmuyor.kisa devre hdmi da bahsettigim hdmi kablosunu takarken elektrik parlamasi oldu metal sokette acaba anten kablosundan bir akim mi gelip kisa devre yaptiriyor bilemiyorum.direk tv ye bagli cunku dahili aliciya tvnin...guncelleme ile tv arayuzunde bir hizlanma oldu azda olsa
Harici kaynaklardan bağlantı yaparken televizyon ve bağlamak istediğiniz cihaz kapalı olması gerekir bağlantı sonrası çalıştırın Aksi takdirde arızaya sebebiyet verirsiniz.
Yazılım sonrası kanal listesi sıfırlanır forumda hazır sıralı kanal listesi var. Yüklemek isterseniz ksnal listesi link

O Çevrimdışı

oceanbeach

Yeni Üye
26 Ocak 2024
5
30
Harici kaynaklardan bağlantı yaparken televizyon ve bağlamak istediğiniz cihaz kapalı olması gerekir bağlantı sonrası çalıştırın Aksi takdirde arızaya sebebiyet verirsiniz.
Yazılım sonrası kanal listesi sıfırlanır forumda hazır sıralı kanal listesi var. Yüklemek isterseniz ksnal listesi link
hocam bir sorum daha olacak,bu anakartlı tv de bildiğim kadarı ile tkgs yok ama şebeke arama var ve ben kanal yüklerken dün onu aktif hale getirip kanal yükleyip kapattım yarın sabah açtığmda otomatik kanal eklendiğini gördüm ve 1 adet habertürk hd kanalı siyah göstermeye başladı.14.cü kanal mesela tekrar üstüne bir 14 gelmiş habertürk gibi 14 14 15 15 16 16 diye gidiyor liste.ben de uydu kurulumundan kanal yükleme sayfasında bu sefer herşey aynı ve şebeke arama kapalı olacak şekilde tekrar 2-3 sn arama yapıp kapattım hemen (iptal ederek, bunu yaptıktan sonra yeni birkaç kanal geldi ve onları da düzelttim) bu tkgs/şebeke arama yı devre dışı bırakmışmıdır tekrar kanal yüklenme karışmasını önlemek için? tekrar kanalları düzenleyip tv kapadım yarın tekrar bakacağım bakalım.çünkü ayarlar/uydu ayarları vs hiç tkgs/otomatik şebeke arama yok bu dediğim kurulum yerinden başka

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
hocam bir sorum daha olacak,bu anakartlı tv de bildiğim kadarı ile tkgs yok ama şebeke arama var ve ben kanal yüklerken dün onu aktif hale getirip kanal yükleyip kapattım yarın sabah açtığmda otomatik kanal eklendiğini gördüm ve 1 adet habertürk hd kanalı siyah göstermeye başladı.14.cü kanal mesela tekrar üstüne bir 14 gelmiş habertürk gibi 14 14 15 15 16 16 diye gidiyor liste.ben de uydu kurulumundan kanal yükleme sayfasında bu sefer herşey aynı ve şebeke arama kapalı olacak şekilde tekrar 2-3 sn arama yapıp kapattım hemen (iptal ederek, bunu yaptıktan sonra yeni birkaç kanal geldi ve onları da düzelttim) bu tkgs/şebeke arama yı devre dışı bırakmışmıdır tekrar kanal yüklenme karışmasını önlemek için? tekrar kanalları düzenleyip tv kapadım yarın tekrar bakacağım bakalım.çünkü ayarlar/uydu ayarları vs hiç tkgs/otomatik şebeke arama yok bu dediğim kurulum yerinden başka
Bir üst mesajımdaki verdiğim linkteki hazır listeyi yükleyin. Kafanız rahat etsin uğraşmayın.

O Çevrimdışı

ofli6134

Yeni Üye
30 Ocak 2024
1
33
hocam merhabalar. kanal d hd goruntu problemı var. tvnin arka etiketi sökülmüş. rica etsem uygun yazılımı paylaşır mısınız?
teşekkürler

IMG_4651.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
hocam merhabalar. kanal d hd goruntu problemı var. tvnin arka etiketi sökülmüş. rica etsem uygun yazılımı paylaşır mısınız?
teşekkürler

IMG_4651.jpg
Tv arka kapak etiketi yoksa yazılım yüklemek risklidir. Ana kart üzerindeki etiketin net bir resmini buraya ekleyin.

O Çevrimdışı

oceanbeach

Yeni Üye
26 Ocak 2024
5
30
Bir üst mesajımdaki verdiğim linkteki hazır listeyi yükleyin. Kafanız rahat etsin uğraşmayın.
hocam bu ve geçen sabah hd kanalların çoğu tipik ekoseli bozulmalı takılmalı göstermeye başladı sanki şifrelilermiş gibi...sd olan kanallarda pek görüntü bozulması yok ama onlar da takılıyor... bazen çatıdaki merkezi sistem rüzgar ve yağmurdan böyle hatalar verdittiriyordu gelip düzeltiyorlardı ama bu sıkıntı benden mi çatıdan mı anlamanın bir yolu var mıdır? başka uydu alıcım yok denemek için de...hd kanalların ortalama Q quality seviyesi 65 ila 70lerde bazıları iyice 50lerde.sd olanlar 80 90 arası gidip geliyor.başta yapmaması şimdi yapması garibime gitti.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt