Vestel tv kendi kendine kapanma sorunu

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
onemli-sor.jpg
onemli.jpg

benim wifi modülüm 7 APEX internetten almış oldugum wifi modülü 12 APEX bi sorun yaşarmıyım aldıgım kişi ile görüştüm sorun olmaz diyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sord27e26c9a6ec1ff9.jpg
tvici8ea697f5a793a676.jpg

bi sorum daha olacak TCON kartı işaretli yerler neden boş ne işe yarıyor o çıkışların göreve nedir benim için bi faydası olurmutv nin genel görüntürünü de yükladim
Wifi kartı pinleri uyuyorsa sorun yok,
Tcon ise Vestel kendi üretmiyor piyasadan alıyor. Bunlar bir çok model ve markaya göre çıkış var desek yeridir. Şöyle düşün 3 lu telefon şarj aleti var. Senin telefonun iPhone, gidip tipc veya tipb girişi sana olmaz takamazsin.

Z Çevrimdışı

zelismail

Yeni Üye
16 Ocak 2021
21
35
Sorunun çözümünü halan saglayamadım wifi modülü için şipariş geçecegim kişi wifi modülünün bozuk olduguna emin misin dedi nasıl anlarım dedim wifi modülünün fişini çıkart ve kablo ile bagla dedi sorun geçmez ise wifi modül ün saglamdır dedi ben de içini açıp wifi müdülünün kablosunu çıkartıp interneti tekrar kablo ile bagladım sorun aynı şekilde devam ediyor ne yapmam lazım

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Sorunun çözümünü halan saglayamadım wifi modülü için şipariş geçecegim kişi wifi modülünün bozuk olduguna emin misin dedi nasıl anlarım dedim wifi modülünün fişini çıkart ve kablo ile bagla dedi sorun geçmez ise wifi modül ün saglamdır dedi ben de içini açıp wifi müdülünün kablosunu çıkartıp interneti tekrar kablo ile bagladım sorun aynı şekilde devam ediyor ne yapmam lazım
Ana kart üzerinden wifi kablosunu çektiniz dimi ? Bu soruyu daha ilk başta sormuştum size.

Z Çevrimdışı

zelismail

Yeni Üye
16 Ocak 2021
21
35
Evet tv nin içini söktüm anakart üzerindeki wifi modülü ve alıcı gözün baglı oldugu kabloyu çıkartıp modemden dirk koblo ile bagladım ama sorun aynı tv kapanıp açılıyor tekrardan yine demek ki wifi modülü sıkıntolı degil galiba

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Evet tv nin içini söktüm anakart üzerindeki wifi modülü ve alıcı gözün baglı oldugu kabloyu çıkartıp modemden dirk koblo ile bagladım ama sorun aynı tv kapanıp açılıyor tekrardan yine demek ki wifi modülü sıkıntolı degil galiba
Alıcı gözle işiniz yok , sadece wifi kablosunu cekecektiniz. Mümkünse çektiğiniz kablonun resmini eklermisiniz. Birde internet ayarları kabloluda dimi ?

Z Çevrimdışı

zelismail

Yeni Üye
16 Ocak 2021
21
35
Alıcı göz ile wifi modülü nün ana kart a girişi aynı jak ile baglanmış anakart dan fişi çekince mecburen alıcı göz de iptal olmuş oluyor ayarlarını da kablolu yaptım sonuç degişmedi

F fikoloji,

Siz yollamıştınız bana zaten wifi modülü ile alıcı gözün resmini ordaki kabloda da aynı şekilde birleşik

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Alıcı göz ile wifi modülü nün ana kart a girişi aynı jak ile baglanmış anakart dan fişi çekince mecburen alıcı göz de iptal olmuş oluyor ayarlarını da kablolu yaptım sonuç degişmedi

F fikoloji,

Siz yollamıştınız bana zaten wifi modülü ile alıcı gözün resmini ordaki kabloda da aynı şekilde birleşik
Wifi ile alıcı göz kablosu ayrıdır.

Z Çevrimdışı

zelismail

Yeni Üye
16 Ocak 2021
21
35
Şimdi tv yi açtım evet alıcı göz ile wifi modülü nün üzerinde kabloları var ama anakart a girişi birleşik şekilde tv nin içinin resmini atmıştım bi bakın isterseniz anakart a girişte birleşmiş bende anakart ın üstünde diye onu çektim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Şimdi tv yi açtım evet alıcı göz ile wifi modülü nün üzerinde kabloları var ama anakart a girişi birleşik şekilde tv nin içinin resmini atmıştım bi bakın isterseniz anakart a girişte birleşmiş bende anakart ın üstünde diye onu çektim
senin siyah ortadan ve soldan gelen biraz kalın kablo wifi kablon, gri 4-5 damarlı olan alıcı göz, diğer kırmızı kahve yada siyah olan 4 lü ise hoparlör

Z Çevrimdışı

zelismail

Yeni Üye
16 Ocak 2021
21
35
EE5C20D1-06B9-438D-A1D2-974099BF8720.jpg

İşaretledigim kabloları diyorum anakart da giriş de birleşiyor işaretledim zaten dikkatli bakarsanız

3AED35BE-06AB-4DCE-88F5-0D39F1C87F20.jpg

Bunu da yakından çektim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
EE5C20D1-06B9-438D-A1D2-974099BF8720.jpg

İşaretledigim kabloları diyorum anakart da giriş de birleşiyor işaretledim zaten dikkatli bakarsanız

3AED35BE-06AB-4DCE-88F5-0D39F1C87F20.jpg

Bunu da yakından çektim
Tamam doğru kablo

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt