Vestel tv kendi kendine kapanıp açılıyor

C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
Yaklaşık 9 ay önce aldığım Vestel 48fd7300 televizyonum kendiliğinden kapanıp açılıyor net bir süresi yok 9 aylık sürede aynı gün içinde 15-20 dakika arayla üç dört sefer kapanıp açıldığı da oldu bu durumda sinirlenip o gün tv izlemedim kapattım. Bazen ayda bir veya üç dört ayda iki üç defa kapandığı da oldu kısaca kafasına göre takılıyor APC nin akım koruyuculu uzatmalı prizini kullanıyorum aynı koruyucu da modem ve modeme bağlı telefonun fişi de takılı kalan iki boş yere de cep telefonunun şarjı bitince takıyorum TV harici sorun yaşamadım TV de sadece çanak anten kablosu bağlı dahili uydu alıcısını kullanıyorum ve CI+ modülünde Smit firmasının ürettiği kablo tv nin kendi getirdiği modül mevcut sizce sorun bunlardan mı kaynaklanıyor olabilir yoksa TV de bir sorun mu var daha önce modül yerine kablo tv harici uydu cihazını kullanıyordum onda da aynı sorunu yaşıyordum konuyu fazla dağıtmadan özetlersem tv kendi kendine açılıp kapanıyor ne yapacağımı bilemedim servisin yanında sorun olmayınca yok diye gidiyorlar bir de aklıma gelmişken şunu sormak istiyorum tv yi her açtığımda modül takılı doğrulama başarılı yazısı çıkıyor bu uyarıyı kapatmanın yolu varmıdır yardımlar için şimdiden teşekkür ederim :)

C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
servis menü foto paylaşırmısın

Gönderdim hocam
IMG_20190531_193907.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Selam
Yazılımını deneyin sorun devam ederse servisten destek alınız

C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
Selam
Yazılımını deneyin sorun devam ederse servisten destek alınız
Tamam hocam teşekkür ederim :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bu yazılım son sürüm mü tarih olarak Aralık 2018 görünüyor 2019 için yazılım geldi mi F fikoloji

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tamam hocam teşekkür ederim tekrardan kurulumu yaparken fabrika ayarlarına döndürüp mü kurayım yoksa direkt usb belleği takıp kurayım mı CI modülü çıkartmam gerekir mi
Güncelleme yazılımını ayar değiştirmeden yükler.
Biz sonrası için eğer kurulumu biliyor ve anliyorsan şöyle deriz ; menü 4725 diagnostic içinde factory reset vardır buna girip herşeyi silin
Sonra kurulumu yapınız daha da faydalı olacaktır. Ama kurulum bilmiyorsanız sadece yazılımı yükleyip bekleyin sorun devam ederse servisten destek alın. Cihaz garantisi devam ediyorsa herhangi birşey yaptım bişey olur mu diye endişeye kapılmayın orjinal yazılımdır

C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
Güncelleme yazılımını ayar değiştirmeden yükler.
Biz sonrası için eğer kurulumu biliyor ve anliyorsan şöyle deriz ; menü 4725 diagnostic içinde factory reset vardır buna girip herşeyi silin
Sonra kurulumu yapınız daha da faydalı olacaktır. Ama kurulum bilmiyorsanız sadece yazılımı yükleyip bekleyin sorun devam ederse servisten destek alın. Cihaz garantisi devam ediyorsa herhangi birşey yaptım bişey olur mu diye endişeye kapılmayın orjinal yazılımdır
Hocam bir sefer kurmuştum sıfırdan çanak bağlantı türü seçimi tkgs den yükleme gibi menüler vardı eğer buysa sıfırdan kurabilirim sanırım evde bilgisayar yok maalesef bayram dönüşü işten dosyayı indirip belleğe atıp kurarım ilginiz için çok teşekkür ederim tekrardan

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocam bir sefer kurmuştum sıfırdan çanak bağlantı türü seçimi tkgs den yükleme gibi menüler vardı eğer buysa sıfırdan kurabilirim sanırım evde bilgisayar yok maalesef bayram dönüşü işten dosyayı indirip belleğe atıp kurarım ilginiz için çok teşekkür ederim tekrardan
Aynen öyle ,
Ben teşekkür ederim sonuçları tekrar paylasirsan sevinirim

S Çevrimdışı

serhatok

Yeni Üye
28 Şub 2018
13
merhaba aynı problem bende de başladı nasıl yardımcı olursunuz teşekkürler

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
o akım korumalı prizlere güvenmeyin içine varistör çakıp az da kalın metalle nmormalin 10 katı fiyata satıyorlar. vikonun 3 lü prizi ile o akım korumalı prizler arasında bi kalite farkı bulamazsınız ki tv nin de içinde o parça var artık :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt