Vestel TV Işığı Gecerleri Yanıp Sönüyor

Myscherzo Çevrimdışı

Myscherzo

Yeni Üye
19 May 2018
17
27
Bende Vestel TV var. 4 yıllık, arada 2-3 günde bir geceleri sürekli mavi ışığı yanıp yanıp sönüyor. Böyle yaptığında güncelleme yapıyor diye biliyorum ama hiç bir şey değişmemiş oluyor :) Bu arada bazen saçma sapan şeylerle karşılaşabiliyorum. Mesela smart center açtığımda netflix ve turkcell tv+ gözüküyor. Açmaya çalıştığımda televizyon donuyor ve kapanıyor. Tşen ekrar açıldığında bu sefer smart center da bu ikisi olmuyor :/ A Ado sen bilirsin abi :)

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
740
Yanıp sönme durumu benim TV de de mevcut, 49UB8300 ama hiç kafaya takmadım, TV beklemeye geçmiş gibi oluyor, açıp kapatınca normal şekilde kapanıp ışık sabit kalıyor ;) Genelde Smart a girip çıktıktan sonra veya PC ekranını yansıttıktan sonra bununla karşılaşıyorum.

Myscherzo Çevrimdışı

Myscherzo

Yeni Üye
19 May 2018
17
27
Yanıp sönme durumu benim TV de de mevcut, 49UB8300 ama hiç kafaya takmadım, TV beklemeye geçmiş gibi oluyor, açıp kapatınca normal şekilde kapanıp ışık sabit kalıyor ;) Genelde Smart a girip çıktıktan sonra veya PC ekranını yansıttıktan sonra bununla karşılaşıyorum.
Bende sürekli internete bağlı TV. Bu arada gece oluyor ya. Mesela gece 2-3 gibi. Gündüz olurken görmedim diyebilirim. Diğer meseleye gelirsek smart center olayı hiç başına geldimi?

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
740
4 aydır kullanıyorum en fazla 2 kere karşılaştım, çekirdek yazılımınızı kontrol edin son versiyonmu

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
740
Menü+4725 arkadaşım, MBxxx ile başlıyan Kart modeliniz, V... ile başlıyan çekirdek yazılım versiyonu.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Her gece tam saat 3 te yeni yazilim aramak icin acilir.yeni yzilim bulur ise yukler bulmaz ise tekrar standby konumuna gecer.guncellemeyi kapatmak icin 1 ayarlar 2 gelismis yada daha fazla 3 otomatik guncelleme acik veya kapali secilir.vestel. Seg. Regal. Vsvs...

Myscherzo Çevrimdışı

Myscherzo

Yeni Üye
19 May 2018
17
27
Çekirdek yazılıma nasıl bakıyorduk? Kumandadan neleri tuşluyorduk.
(Thorium) Version: V.3.7.3i
Kart Modeli: MB96

Peki arkadaşlar bu neden oluyor?

Mesela smart center açtığımda netflix ve turkcell tv+ gözüküyor. Açmaya çalıştığımda televizyon donuyor ve kapanıyor. Tekrar açıldığında bu sefer smart center da bu ikisi olmuyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Her gece tam saat 3 te yeni yazilim aramak icin acilir.yeni yzilim bulur ise yukler bulmaz ise tekrar standby konumuna gecer.guncellemeyi kapatmak icin 1 ayarlar 2 gelismis yada daha fazla 3 otomatik guncelleme acik veya kapali secilir.vestel. Seg. Regal. Vsvs...
Oto güncelleme açık olması sorun olur mu? Olmaz ise kalsın bence.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
740
(Thorium) Version: V.3.7.3i
Kart Modeli: MB96

Peki arkadaşlar bu neden oluyor?

Mesela smart center açtığımda netflix ve turkcell tv+ gözüküyor. Açmaya çalıştığımda televizyon donuyor ve kapanıyor. Tekrar açıldığında bu sefer smart center da bu ikisi olmuyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Oto güncelleme açık olması sorun olur mu? Olmaz ise kalsın bence.
Otomatik güncelleme açık olsada bir faydası yok, update etmez. etseydi şimdiye kadar son versiyonu yüklerdi. Servis tarafından yükleniyor. Sizdeki eski versiyon, en son 3.7.6s mevcut. Ama A Ado ustanın yazısındaki gibi riskli olabilir;
Özellikle MB9X serisi kullanıcılar ve hele ki FAZ2 kullanıcıları için bu konu tam bir maceradır bu nedenle lütfen bir sorun yaşamıyorsanız, ''ACABA'' gibi gerekçelerle yazılım yüklemeyiniz. Sistem çökmesi, servis hizmeti, anakart değişimi yüksek servis maliyeti gibi durumları peşinen hatırlatmak ve bu konuda uyarmak isterim.

Myscherzo Çevrimdışı

Myscherzo

Yeni Üye
19 May 2018
17
27
Otomatik güncelleme açık olsada bir faydası yok, update etmez. etseydi şimdiye kadar son versiyonu yüklerdi. Servis tarafından yükleniyor. Sizdeki eski versiyon, en son 3.7.6s mevcut. Ama A Ado ustanın yazısındaki gibi riskli olabilir;
Garantisi varken servis çağırıp güncelleme yaptırabilir miydim? Servis elamanı güncelleme yaparken elinde kalsaydı değişim veya tamir yapılır mıydı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri