Vestel TV HDMI kaynaklar listesinde yok.

A Çevrimdışı

Ali Mali

Yeni Üye
11 Tem 2021
6
35
Selamlar. Adem Helvacı'yı TeknoSeyir'de görmüştüm böyle bir forum olduğunu oradan biliyorum. Benim sorunumu anlasa anlasa bu forumdakiler anlar diye kayıt oldum.

Bir akrabamın evine geldim TVye mi stick takarım diye yanımda getirdim taktım ancak kaynaklar listesinde HDMI yok. Araştırdım ayarlardan kaynak açma kapama varmış ama bu tvde kaynaklarla ilgili bir ayar da yok. TV modelini malesef söyleyemiyorum arkası kapalı tamamen. 32 inch HD ready bir şeye benziyor. Yönetici ayarı gibi bir şey mi lazım acaba?

TamirciÇırağı Çevrimdışı

TamirciÇırağı

Aktif Üye
19 Eki 2018
59
30
Ayarlar + kaynak ayarları + hdmı etkin yapılması gerekiyor. O bölüme gelemezseniz cihazı fabrika ayarlarına getirdiğinizde düzelecektir

A Çevrimdışı

Ali Mali

Yeni Üye
11 Tem 2021
6
35

Menü +4725+ diagnotic+factory reset denermisiniz
Hocam factory reset denemeden önce 4725 ile girilen menüden source settings'e ulaştım. HDMI1 yes yazıyor işin ilginci. Ama source tuşuna basınca sadece TV var. Nasıl iş anlamadım.

IMG_20210711_200453.jpg
IMG_20210711_200422.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Malesef yok hocam. Kanal ayarlama menüsü falan da yok. Fabrika ayarı yaparsam kanal ayarlama menüsü de gelir mi bilmiyorum kanallardan olmayalım.
IMG_20210711_200940.jpg
Aşağı tuşa basıp inmeyi denediniz mi?
TV'yi Otel moduna sokmuş olamazlar herhalde?
Uydu Ayarları kısmından FAT32 usb belleğe kanal listesi yedekleyebilirsiniz.

A Çevrimdışı

Ali Mali

Yeni Üye
11 Tem 2021
6
35
Aşağı tuşa basıp inmeyi denediniz mi?
TV'yi Otel moduna sokmuş olamazlar herhalde?
Uydu Ayarları kısmından FAT32 usb belleğe kanal listesi yedekleyebilirsiniz.
Denedim hocam yok. Otel modu olabilir çünkü devremülk bu site aslında. Yani eşyalı satın alındığı için öyle ayarlamış olabilirler satmadan önce. Ama tamamen bize ait. Ortak kullanım değil. O moddan çıkmanın yolu var mı ayarlardan?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Denedim hocam yok. Otel modu olabilir çünkü devremülk bu site aslında. Yani eşyalı satın alındığı için öyle ayarlamış olabilirler satmadan önce. Ama tamamen bize ait. Ortak kullanım değil. O moddan çıkmanın yolu var mı ayarlardan?
Ustalar bilir de, kanal listesi yedeklemeyi bulabildiyseniz servis menüden sıfırlamayı deneyin.

A Çevrimdışı

alieren

Yasaklı Üye
24 Eki 2022
7
33
Hocam Menü+7935 yapıp otel modunu kapattım. Sonra ayarlardan hdmi'ı açtım oldu. Teşekkürler ilgilenen herkese.
Valla hocam sağ olasın ben de uzun uğraşlar sonucu yorumunu gördüm. Bulabildik sonunda

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri