Vestel TV Görüntü Bozukluğu

N Çevrimdışı

neonxxl1001

Yeni Üye
5 May 2018
9
39
Hepsinde olmuyor ama tv izlerken bazı görüntülerde akışkanlık kayboluyor. Kareden kareye atlama yapıyor gözü rahatsız ediyor, seyir keyfi bozuluyor. Özellikle bazı reklamlardaki alt yazılarda oluyor. Bunu kasten bilerek mi yapıyorlar bilmiyorum. Mesela altta yazılar geçerken birbirine giriyor ve okunamıyor. Yazı akmıyor. Sebebi deneme yanılmayla eleyerek bulmak için reklamı kayıt yaptım. Bilgisayara takıp oynatınca da aynen yazılar birbirine geçiyor karman çorman oluyor okunamıyor. Kayıttan oynatırken duraklattım. Video durunca baktım ki yazılar ayna gibi oluyor teker teker okunabiliyor. Yine oynatınca karışıyor üst üste biniyor gibi oluyor. Menüden bir ayar yada modlama ile çözülebilir mi, Tv mb120 anakartlı

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
Bazı reklamlarda kasıtlı olarak zor okunsun diye öyle yapıyorlar hocam.:kiskis

Aynı takılma haber kanallarındaki altyazılarda da var mı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Alt yazılar hiç bir zaman bir tv nin kalitesi için kıstas/kriter değildir zira yayın sistemlerindeki farklılıklar, sahne yenileme hızına riayet edilmeden geçilen alt yazılar vs yıllardır gördüğümüz durumlar.

Elbette TV lerin rate değerleri de etkendri lakin donanımsal 100hz - Yazılımsal 1600hz panelli tv lerde dahi alt yazılarda stabilite yoktur.

Reklam kanalları değil ancak haber kanallarında bu alat yazılar daha belirgindir zira amaçları insanların okuyabilmesidir.

milli piyango idaresinin abuzittin sayılı kararının kezban sayılı yönetmelik gereği bu çekilişe katılmak için 18 yaşından büyük 85 yaşından küçük, yakında ölmeyeceğinizi garanti edip, size çıkan hediyenin %50 vergisini ödemekle yükümlüsünüz

gibi saçma bir yazının, içeriği nasıl saçma ise, insanların bunu okumalarını istememesi kadar da doğal bir durum yok :kiskis

unreleased unreleased tespitin güzel :ok

N Çevrimdışı

neonxxl1001

Yeni Üye
5 May 2018
9
39
Hertz konusunu bilmiyordum biraz bakındım Ado üstad. Belki yeni versiyon yazılımla geçişleri düzelebilirse film izlerken etkisi olumlu olur akıcı olur daha keyifli kaliteli olur diye dikkat çekmek istedim. Bilinmez belki o yazılarda hukuki bir açık bulup köşeyi döneriz kısa yoldan :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hertz konusunu bilmiyordum biraz bakındım Ado üstad. Belki yeni versiyon yazılımla geçişleri düzelebilirse film izlerken etkisi olumlu olur akıcı olur daha keyifli kaliteli olur diye dikkat çekmek istedim. Bilinmez belki o yazılarda hukuki bir açık bulup köşeyi döneriz kısa yoldan :)
:kiskis

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Mb 120 anakartli tv 2.40.60 yazilimina geri döndüm tv kendine geldi güncelleme her zman iyi olmayabiliyor

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
750
CRT TV lerde 100 Hz çıktıktan sonra ben dahil, kullanıcıların en çok şikayet ettikleri konu, alt yazı geçişlerinde alt yazıların hiçbir zaman okunamamasıydı.

Geri
Üst Alt