Vestel Tv de Sadece TRT kanalları çekiyor

bojack Çevrimdışı

bojack

Aktif Üye
10 Mar 2019
92
Selamlar.
TV de ilk kurulum yapmama rağmen 65 kanal buluyor. Apartmandaki duvarda bulunan anten portlarına takıyorum.
12380 V 27500 frekansları listede yok. Manuel ara kısmına yazsam bile hiçbir kanal bulmuyor.
Komşularım sorunsuz kullanıyor. Kabloyu da yeni aldım. Ne yapmam lazım bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
TV nin modeli fotoda yazıyor.

20230313_001539.jpg

bojack Çevrimdışı

bojack

Aktif Üye
10 Mar 2019
92
İlk kurulumda "çoklu uydu "seçip,diseqC 1 olarak seçip tekrar arama yap bakalım,Hatta elinde uydu alıcısı varsa o kabloyu takıp bir de onda test et bence :ok
Elimde başka uydu alıcı yok ama diger dediğinizi yaptım. 65 kanal buluyor yarısı da radyo zaten. Akşam başka bi kablo ile tekrar deneyeceğim ama zannetmiyorum.
Başka deneyeceğim frekans bilgileri var mı Hocam?
11096 V 30000 frekansları otomatik çıkıyor ilk kurulumda. Başka uydu ara kısmında da dediğim frekans bilgileri yok. Mecburen bunda arama yapıyor. Bu da 65 kanal buluyor.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Elimde başka uydu alıcı yok ama diger dediğinizi yaptım. 65 kanal buluyor yarısı da radyo zaten. Akşam başka bi kablo ile tekrar deneyeceğim ama zannetmiyorum.
Başka deneyeceğim frekans bilgileri var mı Hocam?
11096 V 30000 frekansları otomatik çıkıyor ilk kurulumda. Başka uydu ara kısmında da dediğim frekans bilgileri yok. Mecburen bunda arama yapıyor. Bu da 65 kanal buluyor.
Tv yi komşuda deneyin sorun devam ederse ana kart arızalıdır.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
bence kör tarama yaptırın biraz uzun sürer ama bir şekilde sinyal varsa kanlları görürsünüz.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
Tv yi daha önce kendi evimde kullandım. Yabi antenden direk tek kablo ile bağlayıp kullanıyordum. O zaman sorun yoktu. Sorun şimdiki kurulumda. Frekansları bulamıyor. Ayarını çözemedim.
Kablo yada başka komşuda deneme vb. Değilde.
Servis menüsüne gir. Orada resetleme var . TV resetleyip. Uydu kurulumunu yap. Bence bu işe yariyacak

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Tv yi daha önce kendi evimde kullandım. Yabi antenden direk tek kablo ile bağlayıp kullanıyordum. O zaman sorun yoktu. Sorun şimdiki kurulumda. Frekansları bulamıyor. Ayarını çözemedim.
Tv yi ilk kuruluma dönderin çatıda tek çanak anten olsa bile diseqc ayarını mutlaka yapın diseqc 1 Nolu porta Türksat 2 Nolu porta her hangi bir uydu ismi seçip kaydedin ve arama yaptırın.

bojack Çevrimdışı

bojack

Aktif Üye
10 Mar 2019
92
Sorunu çözdüm.
1,5 metrelik kablo ile tüm kanalları buldum.
15 metrelik kablo ile bulamamıştı.
Yarın kabloyu değiştirip daha kısa kablo alacağım ya da iade edip paramı alırım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri