MB130 v4-v5 Yeni Yazılım

hangisinde memnun kaldınız ?

• 5.7.28.0

• 5.7.20.0

• 5.28.7.0

• 5.28.7.4

• 5.34.1.4

• 5.35.2.0

• 5.35.4.0

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
needd Çevrimdışı

needd

Aktif Üye
12 Ağu 2018
55
29
F fikoloji Bahsettiğiniz ayarı yapmıştım ancak tvnin elektriği kapatılmadan önce kumandayla tv kapatılmış oluyor, ayar muhtemelen son durumu hep bekleme olarak algılıyor.

teraspy teraspy tvyi babam kullanıyor, elektrik konusunda takıntılı biraz :) her ne kadar farkedilir elektrik harcaması olmadığını bahsetsemde tv izlemediği zaman fişinide çekiyordu bende kolaylaşsın diye anahtarlı priz takmıştım. İzleyeceği zaman priz elektriğini açıyor. Geçen birkaç defa denk geldi açarken uzun sürüyor, priz anahtarı açıldığı zaman tv beklemeye geçmeden açılmasını ayarlamak istedim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
teraspy teraspy tvyi babam kullanıyor, elektrik konusunda takıntılı biraz :) her ne kadar farkedilir elektrik harcaması olmadığını bahsetsemde tv izlemediği zaman fişinide çekiyordu bende kolaylaşsın diye anahtarlı priz takmıştım. İzleyeceği zaman priz elektriğini açıyor. Geçen birkaç defa denk geldi açarken uzun sürüyor, priz anahtarı açıldığı zaman tv beklemeye geçmeden açılmasını ayarlamak istedim.
Aslında takıntı değil bence,gerçek, baban çok haklı, ben oğluma" beko,şu pcnin yatarken fişini kapat,çok elektrik harcıyor kapalı olsa bile" demiştim birgün,o da bana "baba ya,ne harcıyacak demişti.o zaman o ay gelen faturayı gösterdim 118 tl,hemen "beko,bu ay şalterden kapat kontrol edelim" dedim,ne geldi 84 tl :)
Bizim apartmanda en az elektrik ödeyenlerdeniz,hatta komşum süleyman öğretmen bana "siz karanlıktamı oturuyorsunuz" demişti :haha1
Bu arada oğlum müzikle uğraşır,pc normal kasa,800w psu var.
Eğer tvnin beklemeye geçmemesini istiyorsan o zaman "Menü--->Ayarlar--->Diğer ayarlar--->Açma modu" olan yeri "son durum" olarak ayarlamalısın ki şalter açıldığında zınk diye kapatılan kanalda açılsın :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Unuttum ,ekliyeyim , bu durumda tvyi kumandadan değil de prizin anahtarından kapatacak baban sevgili needd needd ,
Biz evde ve köyde öyle kapatıyoruz tvleri.2014 ten beri :)

needd Çevrimdışı

needd

Aktif Üye
12 Ağu 2018
55
29
Unuttum ,ekliyeyim , bu durumda tvyi kumandadan değil de prizin anahtarından kapatacak baban sevgili needd needd ,
Biz evde ve köyde öyle kapatıyoruz tvleri.2014 ten beri :)
Elektrik tüketiminde uykudaki cihazın güç harcamasından zamanında hesap yapmıştım çok küçük rakamlar çıkıyordu.
Ayarı dediğiniz gibi yapmıştım, zınk diye prizden kapatmak aklıma geldi de her zınk diye kapanışta içimiz acımaz mı böyle kapatınca ya bir daha açılmazsa diye? :)

Servis menüsünde "Power up" ayarı var "Standby" olarak ayarlı onu değiştirebilsem iş çözülecek gibi :) Neyse olmayacak sanırım, teşekkürler.

M Çevrimdışı

maxtreme

Yeni Üye
3 Haz 2019
10
37
5.7.20 yazılımda şöyle bir sorun var:
ilk kurulumda tgks kullanılmadan usb'den kanal listesi yüklenmiş veya şebeke arama ile kanallar bulunmuş.
daha sonra internet bağlantısı yapılıp, tgks otomatik olarak ayarlanmış.

önce trt4k nin görüntüsü var fakat sesi gidiyor. güncelleme için manuel yeni arama yapıldığında hiç bir kanal bulunamıyor.
usb den tv listesi tekrar yüklendiğinde bu sefer hiç bir kanalda ses ve görüntü olmuyor.
fabrika ayarlarına döndürmeden bu sorun düzelmiyor. aynı sorunu bir kaç kez yaşadım

kısacası v5.7.20 yazılımda tgks sorunlu diye düşünüyorum

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
toshiba 50u5863dat tv üzerinden wifi ile yazılım güncellemesi geldi.

ekran parlaklığı artmış , hd ve 4k görüntü netliği bir tık daha iyileşmiş gibi görünüyor, ayrıca youtubede ve menü geçişlerinde bariz bir hızlanma var. şimdilik ilk izlenimlerim bunlar.

20190624_2342308cc41b9197df251a.jpg

M Çevrimdışı

Musti

Yeni Üye
2 Ocak 2019
48
46
Iyi akşamlar vestel 50 ud8100 4k tv var.bugun sabahtan itibaren sadece trt 4k kanalında görüntü var ses yok yazılım 5.7.20 yüklü.cozumu nedir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt