VESTEL-TOSHİBA-TELEFUNKEN-SEG-REGAL MB130 QUİ MENÜ

fikoloji

Tavsiye forumu team
Emektar
13 Eki 2018
2,833
113
28
Herkese selam,
Öncelilke yazılanları okumunazı tavsiye ederim. yazılım yüklemek her zaman risktir ve bu kullancının sorumluluğundadır. yazılım en altta paylaşılmıştır.

Vestel yazılımında büyük değişime giderek Qui menü ile piyasaya sürülmeye başladı, Vestel ve kullanıcıları bu menüye toshibadan aşinadır. Gelelim yorumlarımıza, Güzel hoş ve işlevsellik ön plandadır. bu şekilde çıkan yazılımlı televizyonlar bence başarılıdır.
şu anda piyasaya sürülen bu menülü televizyonlar: 49UD8450 ve 55UD8450 gibi mb130S Şasedir.

Peki ya biz carbon veya titanyum menüye sahip eski mb130 şase kullanıcılara ne olacak derseniz ? vestel Qui desteği Yoktur. Uyumsuzluklar oluşuyor, televizyon çökebilitor, yorumlarda görebilisniz. Bu nedenle sadece orjinal Qui menü çıkışlı televizyonların güncelleme yazılımıdır. (Qui menü aşağıdaki resimlerdeki gibi temadan ibarettir)

Quantum (qui) menüden görüntüler:

Sadece fabrika çıkışlı qui menü için geçerlidir.
Yazılım versiyonu V.5 ile başlayan ürünlerimizde 5 serisi yazılım yüklenmelidir.
Yazılım versiyonu V.4 ile başlayan ürünlerimizde 4 serisi yazılım yüklenmelidir.

yazılım versiyonunu öğrenmek için Menü 4725 yapıp ilk satırda bulunan versiyon kontrolü yapabilirsiniz örnek resim aşağıdadır. .

v4 yazılımları:
Gizli İçerik
Bu içeriği görebilmek için bu konuya cevap vermeniz gerekiyor.

v5 yazılımları:
Gizli İçerik
Bu içeriği görebilmek için bu konuya cevap vermeniz gerekiyor.
core güncelleme yazılım yükleme anlatım;tıklayınız
*not link içinde marka ve versiyon seçenekleri mevcut.

Son düzenleme:

TamirciÇırağı

Aktif Üye
19 Eki 2018
22
3
25
Herkese merhaba öyle bomba bir yazılım geldi ki anlatamam. Vestel mb130 şase için aynı Toshiba gibi Qui menü geldi. Şu anda Ado @Ado ile çalışmalarını yapıyoruz. Bi kaç sorun gördük şu anda araştırıyoruz. Ekran resimleri;

👍

Son düzenleme:

Ado

Adem Helvacı
Yönetici
Admin
17 Şub 2017
12,439
113
46
fikoloji @fikoloji kardeşim ellerine sağlık paylaşımın için teşekkür ediyorum :ok

Arkadaşlar; Aşağıdaki link belki sizlere konuyu hatırlatacaktır.

https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-tv-urunlerinde-2018-temmuz-itibari-ile-menu-degisikligi.1616/

Yine konuda belirttiğimi hatırlarsanız, Temmuzda hemen değişim beklemeyin demiştim. Yansımalar ufak ufak geliyor herkesin gözü aydın.

Keşke Vestel'in yönetimi de, yazılımcı kardeşlerimiz kadar yoğun ve samimi çalışsa..

Turgay61

Aktif Üye
9 Ara 2018
5
1
32
Herkese merhaba öyle bomba bir yazılım geldi ki anlatamam. Vestel mb130 şase için aynı Toshiba gibi Qui menü geldi. Şu anda Ado @Ado ile çalışmalarını yapıyoruz. Bi kaç sorun gördük şu anda araştırıyoruz. Ekran resimleri;

Abi ben ud9300 modelini aldım hdr suan yok sanırım bu yeni mb 130 yazılım ile hdr calısırmı bazı videolarda yazılım ile ud8400 lerde calıstıgını gördüm.benim ud9300 nede olsa tv yazilimi şuan fabrika cıkışı, bu yeni yazilimin etkisi ne olur.

blaki

Bronz Üye
18 Eyl 2018
55
8
şuan test aşamasında fikoloji @fikoloji deniyor .artı bu yazılım yüklendiğin de geridönüşü oluyormu onuda şuan test edicek.
evet bu çok önemli özellikle modlama yapan arkadaşlar için. Ayrıca bu yeni yazılım ile sistem dosyaları da değişiyor mu modlama için

fikoloji

Tavsiye forumu team
Emektar
13 Eki 2018
2,833
113
28
Hımm,güzele benziyor ama benim asıl merak ettiğim yukarıdaki belirttiğin konu sevgili fikoloji,sorunları anlatırsan memnun olurum.
sevgili abim, eski mb 130 kullananlar icin sorun değil gelişebilir eksiklik ve kumanda komutları ile alakalı farklılıklar var kısa sürede detay vereceğim

Son düzenleme:
Üst Alt