Vestel televizyonuma yazılım bulamadım bir türlü

K Çevrimdışı

Kumanbayram

Yeni Üye
16 Eki 2019
2
30
Merhabalar bir çok kişiye yardım ettiğinizi görüp konu açtım.

Televizyonumdan google da her hangi bir şey arattığımda unable to complete secure transaction hatası alıyorum

47PF9060 47'' LED TV ye sahibim. Arçeliğin sitesinden baktım fakat yazılım bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Televizyonumun bilgileri bunlar.

LvX75j.jpg

Or5npZ.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
cihazınız anakartı mb 90 donanım olarak eski kaldığı için forumdan kaldırıldı. güncellesenizde deşiklik olmayacak android box tavsiyemizdir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Tarayıcı sürümü eski olduğu için o hatayı alıyorsunuz sanırım.
Daha güncel bir yazılım yüklenirse tarayıcı sürümü de yükselecektir fakat bu anakartlarda güncelleme sırasında çökme riski olduğu için yazılım dosyaları paylaşıma kapatıldı.

Android box veya hdmi ile bağlayacağınız bir bilgisayar daha işlevsel olacaktır.

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
cihazınız anakartı mb 90 donanım olarak eski kaldığı için forumdan kaldırıldı. güncellesenizde deşiklik olmayacak android box tavsiyemizdir.
Hocam sürekli bunu diyorsunuz, ama ben yeni yazılım kurmuştum, mağazası oyunları vs vardı canavar gibi olmuştu televizyon. Lütfen akıl vermek yerine nasıl yapılır diye bilgi verseniz daha iyi olur. Çünkü; biz kafaya koyduk yani yapacağız.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hemdi madem sakıncalı, neden update çıkıyor? Hemdi madem sakıncalı ben kurdum cihaz harika olmuştu, bugün yeniden kuracağım lütfen akıl yerine nasıl yapılır onu anlarsınız daha iyi olur

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Hemdi madem sakıncalı, neden update çıkıyor? Hemdi madem sakıncalı ben kurdum cihaz harika olmuştu, bugün yeniden kuracağım lütfen akıl yerine nasıl yapılır onu anlarsınız daha iyi olur

Bildiğim kadarıyla, bu kartlarda kullanılan işlemci nedeniyle kullanılamaz hale gelme riski var.
Kimi kullanıcı cihazına uymayan yazılımı indirip yüklediği için sıkıntı yaşayabiliyor.

Ki bu kartlar gerek RAM gerek işlemci gücü yönünden smart işlevleri için oldukça zayıf.
Bizde de MB95'li TV var, zamanında katalogda yazanlara aldanıp aldım, şimdilerde YouTube bile işkence.

Yazılımı güncellense bile performans olarak pek bir gelişme kaydedilmiyor.
Cihazın çökmesi riskini göze almaya değmez yani.

Paylaşılmama nedeni o benim hatırladığım. :bilmiyom

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bildiğim kadarıyla, bu kartlarda kullanılan işlemci nedeniyle kullanılamaz hale gelme riski var.
Kimi kullanıcı cihazına uymayan yazılımı indirip yüklediği için sıkıntı yaşayabiliyor.

Ki bu kartlar gerek RAM gerek işlemci gücü yönünden smart işlevleri için oldukça zayıf.
Bizde de MB95'li TV var, zamanında katalogda yazanlara aldanıp aldım, şimdilerde YouTube bile işkence.

Yazılımı güncellense bile performans olarak pek bir gelişme kaydedilmiyor.
Cihazın çökmesi riskini göze almaya değmez yani.

Paylaşılmama nedeni o benim hatırladığım. :bilmiyom
Hocam tamam da bu cihazı kullanan insanlar ne yapacak? Çöpe mi atalım tv'leri bence aksine, yazılım ile çözülen sorunlar var. Bakın önceden mağaza bile yoktu Tv'de şimdi mağaza var ve bir sürü oyun var cihazda bu neyin kötüsü? Bence yanlış düşünüyorsunuz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Hocam tamam da bu cihazı kullanan insanlar ne yapacak? Çöpe mi atalım tv'leri bence aksine, yazılım ile çözülen sorunlar var. Bakın önceden mağaza bile yoktu Tv'de şimdi mağaza var ve bir sürü oyun var cihazda bu neyin kötüsü? Bence yanlış düşünüyorsunuz.

TV'yi tabi ki de çöpe atmayalım ama smart olayına fazla bir artı sağlamıyor bence.

Opera tarayıcısının güncellenmesi ile ekstradan uygulama mağazası geldi evet ama IPTV gibi uygulamalarda bile zor çalışıyor.
IPTV denerken TV'nin donup kendini yeniden başlattığını gördüm. :hihi

Yoksa kendi tv'min uydu alıcı kısmından gayet memnunum. Yeterince iş görüyor.

TV çöktüğü zaman full yazılım işe yaramazsa bu sefer servis düzeyinde anakarta müdahale gerekebilir, bu da kullanıcıya fazladan maliyete neden olması anlamına geliyor.

Yazılımı ben vermiyorum ama ustalar bunu paylaşmaktan vazgeçtilerse bir bildikleri vardır. :sirit:bilmiyom

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
TV'yi tabi ki de çöpe atmayalım ama smart olayına fazla bir artı sağlamıyor bence.

Opera tarayıcısının güncellenmesi ile ekstradan uygulama mağazası geldi evet ama IPTV gibi uygulamalarda bile zor çalışıyor.
IPTV denerken TV'nin donup kendini yeniden başlattığını gördüm. :hihi

Yoksa kendi tv'min uydu alıcı kısmından gayet memnunum. Yeterince iş görüyor.

TV çöktüğü zaman full yazılım işe yaramazsa bu sefer servis düzeyinde anakarta müdahale gerekebilir, bu da kullanıcıya fazladan maliyete neden olması anlamına geliyor.

Yazılımı ben vermiyorum ama ustalar bunu paylaşmaktan vazgeçtilerse bir bildikleri vardır. :sirit:bilmiyom
Başka bir yerden temin edebiliriz. Aslında, daha önceden burada linkler verilmiş, Sadece devamı verilmiyor. Şuan carbon olanı indiriyorum. Opera tarayıcı ile harikalar yarattığını biliyorum tarayıcının ki bu en büyük artısı, tarayıcı üzerinden YouTube ile girip film izleniyor. Veya başka sitelerden

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Başka bir yerden temin edebiliriz. Aslında, daha önceden burada linkler verilmiş, Sadece devamı verilmiyor. Şuan carbon olanı indiriyorum. Opera tarayıcı ile harikalar yarattığını bilmiyorum tarayıcının ki bu en büyük artısı, tarayıcı üzerinden YouTube ile girip film izleniyor. Veya başka sitelerden

Sizin tv'deki anakart hangisi?

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri