VESTEL TELENOVA 50 İNCH 127 CM ULTRA HD 4K ANDROİD LED TV

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O değil de Aklıma başka bir durum takıldı şimdi Piyasada satılan pek çok 4K tv aslında 4K yayınları Full HD gösteren dahili uydu alıcılı olabilir mi? Bunu nasıl anlarız? ? Diyeceksiniz ki Aç youtube'dan 4Kideo test et Ee... İzlediğimin standardı Full HD mi yoksa gerçek 4L mı nasıl bilebilirm ki?

H265 desteği var mı ona bakarsınız. Ama sanırım bu desteğin tuner'de olması gerekiyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
O değil de Aklıma başka bir durum takıldı şimdi Piyasada satılan pek çok 4K tv aslında 4K yayınları Full HD gösteren dahili uydu alıcılı olabilir mi? Bunu nasıl anlarız? ? Diyeceksiniz ki Aç youtube'dan 4K video test et Ee... İzlediğimin standardı Full HD mi yoksa gerçek 4K mı nasıl bilebilirm ki?
kitapçığında yazar mutlaka H265 diye :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O değil de Aklıma başka bir durum takıldı şimdi Piyasada satılan pek çok 4K tv aslında 4K yayınları Full HD gösteren dahili uydu alıcılı olabilir mi? Bunu nasıl anlarız? ? Diyeceksiniz ki Aç youtube'dan 4K video test et Ee... İzlediğimin standardı Full HD mi yoksa gerçek 4K mı nasıl bilebilirm ki?

Soruyu şimdi anladım. 4K yayını zaten 4K desteği sayesinde çözebiliyor.
H265 CODEC ile yayınlanır benim bildiğim 4K yayınlar.
Bu da H265 yayınları alma desteği olan TV'ler tarafından gösterilebilir sadece.
Sizin dediğiniz gibi bir durum söz konusu olamaz. Bu mesele coding, decoding (kodlama/çözme) ile ilgili bir mesele.
Mesela TRT 4K bizim Full HD televizyonda da var ama H265 çözemediği için sadece yayının sesi geliyor.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Soruyu şimdi anladım. 4K yayını zaten 4K desteği sayesinde çözebiliyor.
H265 CODEC ile yayınlanır benim bildiğim 4K yayınlar.
Bu da H265 yayınları alma desteği olan TV'ler tarafından gösterilebilir sadece.
Sizin dediğiniz gibi bir durum söz konusu olamaz. Bu mesele coding, decoding (kodlama/çözme) ile ilgili bir mesele.
Mesela TRT 4K bizim Full HD televizyonda da var ama H265 çözemediği için sadece yayının sesi geliyor.
4K yayın standardında üretilmeyip 4K yayınları Full HD'ye çevirip gösteren harici uydu alıcıları var. Hatta N11'de satış yapan bir satıcıya 4K yayını gösteriyor diye ürünü 4K başlığı ile satamazsınız diye yazdığımda 'Çok biliyorsun sen' minvalinde bir cevap almıştım. ürün 120 lira civarındaydı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
4K yayın standardında üretilmeyip 4K yayınları Full HD'ye çevirip gösteren harici uydu alıcıları var. Hatta N11'de satış yapan bir satıcıya 4K yayını gösteriyor diye ürünü 4K başlığı ile satamazsınız diye yazdığımda 'Çok biliyorsun sen' minvalinde bir cevap almıştım. ürün 120 lira civarındaydı.

Ben işin temelini anlattım hocam, gerisi sizde. :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt