VESTEL SMART TV BİSS KEY SORUNU

V Çevrimdışı

VAV00

Yeni Üye
20 Nis 2024
7
64
arkadaşlar vestel smart tv ile bir türlü maçları izleyemedim...şifre konmayan 11794 frekansında trt sinyal düşürünce benim tv ye hiç sinyal gelmiyor bende son çare olarak şifre konan fakat full sinyal gelen kanala biss şifresini 100000000000 olarak giriyorum fakat şifre bir türlü çalışmıyor ne yapmam gerekir acaba bari finali izlesem diyorum yardımcıcı olursanız memnun olurum...tşk.ler

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Süper Üye
5 Ara 2020
501
36
osman amca bu konuda frekans vermişti forumda arama ile hiç aratmadan konu açmak moda oldu

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,661
Biss key ile alakası yok çanak anten ayarı çok iyi ayarlı ise sorunsuz izleniyor. TRT sd kanalı geçen hafta maç saati aktif değildi.

V Çevrimdışı

VAV00

Yeni Üye
20 Nis 2024
7
64
Biss key ile alakası yok çanak anten ayarı çok iyi ayarlı ise sorunsuz izleniyor. TRT sd kanalı geçen hafta maç saati aktif değildi.
öncelikle alakandan dolayı tşk.ler...şimdi arkadaşım frekansların hepsini denedim sinyal seviyesi düşürüldüğünde şifrelilerin haricinde hiçbir frekansta sinyal gelmiyor..sitenin ortak anteni olduğundan dolayı çanak ile oynamak istemiyorum bu yüzden sinyal aldığım şifrelenmiş frekanslardan biss girerek izlemek istedim konuyu açmamın tek gayesi budur

Moderatör tarafında düzenlendi:
osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,112
60

arkadaşlar vestel smart tv ile bir türlü maçları izleyemedim...şifre konmayan 11794 frekansında trt sinyal düşürünce benim tv ye hiç sinyal gelmiyor bende son çare olarak şifre konan fakat full sinyal gelen kanala biss şifresini 100000000000 olarak giriyorum fakat şifre bir türlü çalışmıyor ne yapmam gerekir acaba bari finali izlesem diyorum yardımcıcı olursanız memnun olurum...tşk.ler​

V VAV00: Daha öncede bu konuyu yazmıştım ama forumlarda konularda bakmadığın için tabii,ki göremedin siz trt verdiği frekansa bakmayın o yanılma dış yayıncılar için bakın işte bu frekansta yayın şifreli demek için senin asıl seyredeceğin trt frekansı 11958 v 27500 olan bu frekans hd değildir sd,dir eğer tv,nde bu frekansa ait trt 1 kanalı yoksa manuel ayar yada elle taratma dediğimiz yere bu frekansı yazıp bu kanalların tv,ye ekleyebilirsin 11794 frekansını unut ve diğer frekansları,da onlar sadece normal zamanda hd yayın vermek için kullanılan frekanslardır zaten türksatta kanalların yarısından fazlası ya D smart yada digitürk yayınlarıdır.​

TRT FREKANSLAR:
11054 v 30000
11096 h 3000
11958 v 27500
TRT eba:11916 v 3000
TRT diyanet:12422 h 3000 \12380 v 27500
Türsat tanıtım ve tarama şebeke frekansı 12380 v 27500 ve 12422 h 30000

Türksat A.Ş. hizmet kalitesinin artırılması kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde, mevcut şebeke arama frekanslarına (Türkiye ve Batı kapsama alanı için 12380 V SR:27500 Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H SR:30000) yeni frekanslar eklendi.

Bu yenilik kapsamında şebeke tarama hizmetinden faydalanmak için, bulunduğunuz kapsama alanına göre aşağıdaki tabloda verilen herhangi bir frekans kullanılabilecektir. Uydu alıcısının “Kurulum” veya “Ayarlar” menüsünden, “Tek Kanal Arama alt menüsünde, “Uydu” kısmında “Türksat 42° E” ve Türksat Ankara Paket parametrelerini manuel olarak girilerek, “Şebeke Arama” (Network Search) açık seçilmelidir. Otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenmektedir.

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcılarında ise yeni frekanslar otomatik olarak güncellenmekte olup herhangi bir ayar yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

untitled-4-01.png

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt