Vestel Smart Exxen Uygulaması

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Eyvallah abi cansın ?
Utanmaz yahu bir de 1 hafta hediye etmiş. Peeeehh.

Konu dışı fakat dün widi ile tv ye bağlanıp, Cezmi Kardaş hocamın yolladığı bir filmi izledim. Oldukça güzeldi film neyse bitti wifi den çıktım baktım tv Star TV ye geçti direkt.

Menajerimi ara diye bir dz, her zamanki gibi bol bakışmalı absürt replikli anlamsız entrikalı saçma bir Türk dizisi daha dedim buraya kadar eyvallah.

Sonra bir karakteri gördüm baktım yine O DA efemine bir kardeşimiz, sonra birdenbire aklıma geldi. Yahu bu Netflix için eşcinsel içerikleri özendiriyor diye yaygara kopartmıyorlarmıydı?

Abi bizim bütün yerli dizilerde illa bir tane yumuşak abimiz mi desem bacımız mı desem olmazsa olmazı yahu kadrolarda.

Haaa bizim dizilerde Lezbiyen bacılarımızın olmaması mı sorun oluyor onu anlamadım?

Yani yumuşak abilerde sakınca yok, her dizide illa bir gizli efemine karakter olsun, her ADAMIN DİBİ abimizin 3 ayrı karısı olsun, sevgilisi metresi hatta üvey kızıyla yatsın, yengesine tecavüz etsin bunlarda sorun yok ama netflixde Türk aile yapısına aykırı diziler var diye Exxen gibi platformlar oluşturulsun.

Ulan Acun vallahi billahi senin yatacak yerin yok..

Erkenci Kuş dizisinde Cengiz
Kiraz Çiçeği dizisinde Olcay

Daha birçok dizide adını bilmediğim birçok yumuşak karakter.

Hayır yani direkt olarak bir gay karakter canlandırmayı da gözleri kesmediği için garip karakterler çıkıyor ortaya.

Haaa açık ifade ediyorum ki örneğim son izlediğim The New Amsterdam dizisinde çok sevdiğim bir karakterin gay olması, kocasının olması, bazı sahnelerde öpüşmeleri vs homofobik olmasam da bana çok itici geliyor, gereksiz yani. Ancak Türk dizilerinde baldızına üvey kızına yengesine dalanlar da bir o kadar gereksiz.

Bu konuya nereden geldik biz yahu? :alala

Haaaaa

Hükumeti arkasına alıp (Hükumete yalakalık yapıp) Netflix i kötü gösterip kendi platfromunu satmaya çalışan Acun efendinin yatacak yeri olmamasını konuşuyorduk :ok

kardeşim bu milletin bu yalakalardan çektiği nedir?

Birisi Hükumete yakın diye gider yabancı marka telefonların vergilerine artış ister, diğeri gider hükumete yakın diye bunu avantaja çevirip kendi platformunu satsın diye başka platformları kara lsiteye aldırır.

Ulan hiç birinizin yatacak yeri yok açgözlü doymak bilmezler sizi..

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Exxen uygulamasında Avrupa maçlarının başlaması ile birlikte bir çok takipciden uygulama hakkında geri dönüş alınmaktadır, Exxen uygulaması destekleyen Vestel üretimi Smart ve Android televizyonlar aşağıdaki gibidir.

· MB180E Şase

· MB170 & MB171 Şaseli Android (Bu ürünlerde uygulamayı "Google Play Store Marketten" yüklemelidir).

· MB230 ve MB181/181TC Şase

· MB211S Şaseli (V3 yazılımlı) , (Bu ürünlerde V.3.33.17.0 ve üzeri versiyon internet yazılımı televizyona yüklendiğinde uygulama görünecektir).

· Mb130S/T/E Şaseli (V5 yazılımlı) QUİ menülü ürünler, (Bu ürünlerde V.5.35.2.0 ve üzeri versiyon internet yazılımı televizyona yüklendiğinde uygulama görünecektir)

geliştirmelere bağlı olarak ileride değişiklik olabilir ve portal sayfasına uygulama eklenebilir hale gelebilir.

Ana kart modelinizi görmek için kumandadan menü (ev tuşu) 4725 yapıp çıkan sayfada en üst satıra bakması gerekir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt