Vestel ses kontrol problemi

I Çevrimdışı

illemez

Yeni Üye
20 May 2020
5
36
Merhaba arkadaşlar. Forumda arama yaptım bu sayede kulaklık çıkışından gelen sesi tv kumandasından kontrol etmeyi gerçekleştirdim ancak optik ses çıkışı ile bağladığımda tv kumandası ses açma kapama konusunda işlevsiz kalıyor. Bunun için ne yapabilirim. İlginize teşekkürler.

I Çevrimdışı

illemez

Yeni Üye
20 May 2020
5
36
PCM aldığımda ses açıp kısma tuşları tamamen devre dışı kalıyor. İşlevsiz oluyor.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
vestel yazılımdan göçüyor... TV yapıp ses kontrolünü ses sistemini kontrol ettirmeyecek kadar *** oluyorlar... arçelik ses sistenine çıkışıda kontrol ediyor tv hoparlörünüde kapattırıyor... acil yazılımcı almaları gerek...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Peki Optik ile Kulaklık çıkışı arasında çok bir ses farkı olur mu? Bende optik üzerinden bağladım aynı sorunu yaşıyorum.
Yani optiğin özelliği sesi başka cihazda işlemek veya daha yüksek bant genişliğinde sayısal olarak aktarmaktır.
Basit bir dönüştürücü kullanıyorsanız bir fark olmaz.
Optiğe ne bağladığınız önemli.

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45
Bende Grundig 43 inç Berlin modeli var. Arçelik sayılır. Ses sistemini kulaklık çıkışına bağladığımda kumandadan kontrol edemiyorum. Kumanda televizyonun sesini artırıp azaltıyor. Harici hoparlörün sesini hoparlör üzerinden ayarlayabiliyorum. Tv nin ses ayarlarında bununla ilgili bir bölüm yok. Eski televizyonum da Grundig idi. Harici hoparlörde sorun yaşamıyordum. Garantiden değişen televizyon şimdiki. Ses sistemi ya da kulaklık kullanamıyorum maalesef. Çözüm de bulamdım. Firmaya mail attım dönüş yapmadılar.
vestel yazılımdan göçüyor... TV yapıp ses kontrolünü ses sistemini kontrol ettirmeyecek kadar *** oluyorlar... arçelik ses sistenine çıkışıda kontrol ediyor tv hoparlörünüde kapattırıyor... acil yazılımcı almaları gerek...

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
Bende Grundig 43 inç Berlin modeli var. Arçelik sayılır. Ses sistemini kulaklık çıkışına bağladığımda kumandadan kontrol edemiyorum. Kumanda televizyonun sesini artırıp azaltıyor. Harici hoparlörün sesini hoparlör üzerinden ayarlayabiliyorum. Tv nin ses ayarlarında bununla ilgili bir bölüm yok. Eski televizyonum da Grundig idi. Harici hoparlörde sorun yaşamıyordum. Garantiden değişen televizyon şimdiki. Ses sistemi ya da kulaklık kullanamıyorum maalesef. Çözüm de bulamdım. Firmaya mail attım dönüş yapmadılar.
tv hoparlörü aktif ise kontrol etmiyor yani tv hoparlörü kapatmak çözüm olabilir... kulaklık çıkışını ses girişi olarak ayarladığında nasıl?...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt