Vestel servisleri elinde yedek parça bulundurmuyor mu?

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Pazartesi günü kasım ayında aldığım Vestel 43U9600 bozuldu. Servis çağırdım çarşamba günü geldi, TV'yi açıp baktılar ve led bar arızası olduğu söylendi, parça elimizde yok, fabrikadan istiyoruz gelince evde takıyoruz dediler, tamam dedim. Cumartesi günü tekrar geldiler led bar gelmiş bu sefer de aa bu TV yeni seri evde bunun led barı değişmez, paneli ısıtarak çıkarmamız lazım dediler, atölyeye götüreceklermiş, tamam götürün ama bugün gelir mi dedim, imkansız zaten panelin bandı da yok elimizde fabrikadan istememiz lazım dediler ve TV'yi alıp gittiler.

6 gün boyunca boşuna beklemişim yani, adamlar TV'nin yeni model olduğunu model numarasından anlayamıyor. Bu servisler elinde led bar bile bulundurmuyor mu? Çok tuhaf değil mi? Bütün servisler mi bu şekilde?

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Çeşit çok sadece led ile iş bitmiyor binlerce parça var.
En azından son seri TV'lerin led bar, wifi kart, anakart gibi parçalarını ellerinde 1-2 tane bulundurabilirler, adamlarda hiçbir şey yok. Her seferinde kargo ile parça istemeleri de ayrı bir maliyet ve zaman kaybı bana göre.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
5 ayda led yiyen tv çok mantıksız geldi... değişim istemeleri gerekir...

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
5 ayda led yiyen tv çok mantıksız geldi... değişim istemeleri gerekir...
Aynı şeyi söyledim, 4 ayda led bar mı bozulur, bir de değişimi için bir sürü işçilik gerekecek, bir sorun olursa yeniden uğraş dur değiştiremez miyiz bunu dedim, bir şey demediler adamlar susup kaldı :) neyse götürün tamam dedim, alıp götürdüler.

Umarım düzgün yapılır ve bir daha sorun yaratmaz.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ne yazikki halk kendini, servis ise kendini düşünüyor.
Burda formdaslar anlar u9600 serisinde yaklaşık 6 adet model var, inç olarak...
Son 1 yılda belki vestelle bağlantılı 50 den fazla model üretildi. Bir ledbar 100 TL olsa 5000tl ledbar, ana kartları 500 TL desen 25000tl bunun güç kartı iviri zıvırıda mevcut.
Bunlar çamaşır Makinesi, buzdolabı, bulaşık,klima, ankastre set vs herseye bakıyorlar. Senin gibi herkes parça serviusin elinde olasunn istiyor.
Sen bir patron olsan bu kadar stok yapmaya bütçen olur muydu ? olmaz kimsede yok

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Ne yazikki halk kendini, servis ise kendini düşünüyor.
Burda formdaslar anlar u9600 serisinde yaklaşık 6 adet model var, inç olarak...
Son 1 yılda belki vestelle bağlantılı 50 den fazla model üretildi. Bir ledbar 100 TL olsa 5000tl ledbar, ana kartları 500 TL desen 25000tl bunun güç kartı iviri zıvırıda mevcut.
Bunlar çamaşır Makinesi, buzdolabı, bulaşık,klima, ankastre set vs herseye bakıyorlar. Senin gibi herkes parça serviusin elinde olasunn istiyor.
Sen bir patron olsan bu kadar stok yapmaya bütçen olur muydu ? olmaz kimsede yok
Ben detaylara girmedim kısa ve öz yazdım herkes kendince haklı :)

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Aynı şeyi söyledim, 4 ayda led bar mı bozulur, bir de değişimi için bir sürü işçilik gerekecek, bir sorun olursa yeniden uğraş dur değiştiremez miyiz bunu dedim, bir şey demediler adamlar susup kaldı :) neyse götürün tamam dedim, alıp götürdüler.

Umarım düzgün yapılır ve bir daha sorun yaratmaz.
Siz de haklısınız herkes kendince haklı F fikoloji usta sadece bir kısmını yazdı.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
180 gün içerisinde arıza yapınca ayıplı ürün diye kabul ediliyor diye biliyorum. Kesinlikle değişim isterdim.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Yedek parça parkında 1,5 milyon kalem yedek parçadan birer adet elinde bulundurayım dese kapalı spor salonu gibi depo kiralaması lazım servisin tabikide yeterli sermayeye sahipse.Fabrikaların yedek parça depoları da bu yüzden varlar .Servisler de sirkülasyonu çok olan yedek parçalar bulunur.

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
180 gün içerisinde arıza yapınca ayıplı ürün diye kabul ediliyor diye biliyorum. Kesinlikle değişim isterdim.
Böyle bir şey varsa yarın müşteri hizmetlerini arayıp değişim isteyim bakalım, LG panel denk gelmişti şansıma o yüzden başta değişime sıcak bakmadım ama panel ısıtılıp sökülecek, işçiliği çok falan dedi bir de ilk kez yapıcaz bu işlemi deyince değişim daha mantıklı geldi.

Para iadesi teklif etmezler umarım çünkü ben aldıktan sonra TV'nin fiyatı hemen hemen 2 kat arttı.

Konuyu biraz araştırdım sanırım servisten geldikten sonra tamir belgesi ile THH2ne başvurmam lazım.

"Buna ilişkin örnek veren Şahin, "Tüketicinin aldığı bir buzdolabı 6 ay dolmadan bozulursa, tüketici ürünün iade ve değişimi için servisten 'imalattan kaynaklı bir sorundan tamiri ücretsiz yapılmıştır' belgesini alarak hakem heyetine başvurursa heyetin, kanunda da olduğu gibi 'tüketicinin iade ve değişim hakkı vardır' kararını vermesi gerekiyor." diye konuştu."

Yedek parça parkında 1,5 milyon kalem yedek parçadan birer adet elinde bulundurayım dese kapalı spor salonu gibi depo kiralaması lazım servisin tabikide yeterli sermayeye sahipse.Fabrikaların yedek parça depoları da bu yüzden varlar .Servisler de sirkülasyonu çok olan yedek parçalar bulunur.
En azından belli başlı parçaları tutabilirler mesela annemin LG TV'sinin de led barı değişti, garantisi bittiği için özel bir LG servisini aradım, adamlar 3-4 saat içinde halletti ama ben yetkili servisi 1 haftadır bekliyorum ve 3-4 gün daha bekleyeceğim gibi.

En azından bölgesel parça depoları falan olabilir, İstanbul, Ankara gibi büyük kentlerde olabilir mesela.

Son düzenleme:
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
O kadar Çeşit Tv O kadar Çeşit Model olursa Adamlar Nasıl yedek parça bulundursun onu geçtim Çoğu yetkili servisin iş yeri küçük Nereye sığdırsın bu kadar malı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt