vestel satalite 40fa5050 led tv enterensan bir arızayla baş başayım

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
selam forum arkadaşlar bana başlıkta belirtiğim model tv müşteri bana getiriken kendiliğinden ses kısılıyor ve ekran karanlık diye hatasını anlatı elimde ledbar olmadığı için sipariş etimledbar geldi taktım tv aydınlatması geldi tvyi topladım anteni bağladım gürüntü geldi ses kısıktı uk kumandasıyla sesv verdim ses çıktı tv gayet normal çalıştı üç gün test edip çalıştıktan sonra müşterimize kendim aracımla gidip teslim etim ordan ayrılmadan bir baktım usta tv yine kendiliğinden ses geriye kısılıyor inanmadım doğrusu araçta indim gitim kendim gözümle gürdüm baktım hakaten öyle kumanda tuşu belki takılı olarak çalışiyor ters çevirdim yine aynı hata verdiriyor tvyi yine olduğu gibi kendi atülyeme gütürdüm baktım ses kısık minimumda ses verdim ses çıktı istediğim seviyeye getirdim tv fişi taktım ses bıraktığım seviyede çıkıyor kısacası hiç bir hata yaptırmadı aklım durdu ne yapacağımı şaşırdım bu hatayla karşılaşan olan oldumu neyapmamı ünerirsiniz konuyla alakalı yardımcı olursanız sevinirim hayırlı forumlar dilerim

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
TV USB alt kısmında magic buton takılı kalmış yada bozulmuş olabilir. Ayrıca tüketici evinde kumandayı çevirmek değil pil çıkarmak mantıklı.
magiç buton olsaydı atülyedede aynı hata yapardı üç gün içinde çalışan bir cihaz müşterinin evinde hata yapması şaşırtıcı

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
magiç buton olsaydı atülyedede aynı hata yapardı üç gün içinde çalışan bir cihaz müşterinin evinde hata yapması şaşırtıcı
TV bin bulunduğu ortamdan kayankli esnemesi gerilmesi gönye kayması bile buna sebep olabilir. Müşteri evinde LED yanmayan TV 1 hafta bende çalıştı meğer TV duvara asılınca kasa esniyor ve LED bar soketi gevsiyor. Bu kesin bilgi diyemem örnekleme olarak belirtmek istedim.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Arkadaşlar bu modele ilgili yazılım dosyası varmı bir deniyeyim jostic buton söküp devre dışı bıraktım birde yazılım yüklüemek istiyorum elininizde modele ilgili yazılım dosyası varsa bir zahmet ekliye versin

IMG_20210521_17251364d4c05f92db50db.jpg

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
arkadaşlar eklediğim panel özerindeki etiketi üzerindeki numaralar hangisi panel kodudur 2747 başlıyanmı? yoksa en aşağısındaki uzunca yazılanmı gerek yazılım gerek panel değişimi için bunları bilmek ünem taşıyor bide şase tv şase no neresinden yazar konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Sn.cemil47 böyle konularda Sn.Adem Helvacı,fikoloji,By_Tirol,TEKNOwest gibi ustaları etiketlersen daha çabuk cevap alırsın.Kolay gelsin.

K Çevrimdışı

korkmaz0616

Yeni Üye
20 May 2021
2
31
Arkadaşlar bu modele ilgili yazılım dosyası varmı bir deniyeyim jostic buton söküp devre dışı bıraktım birde yazılım yüklüemek istiyorum elininizde modele ilgili yazılım dosyası varsa bir zahmet ekliye versin

IMG_20210521_17251364d4c05f92db50db.jpg
kartın modelini atarsan yazılım için yardımcı olabilirim

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
akrep2018 akrep2018, mrb değerli arkadaşlar belirtiğim model için yazılım dosyası lazım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Panel no ve ana kartın şase numarasaı hangisi beyaz etiket var bir sörü rakam geçiyor beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

IMG_20210522_141814.jpg

K Çevrimdışı

korkmaz0616

Yeni Üye
20 May 2021
2
31
akrep2018 akrep2018, mrb değerli arkadaşlar belirtiğim model için yazılım dosyası lazım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Panel no ve ana kartın şase numarasaı hangisi beyaz etiket var bir sörü rakam geçiyor beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

IMG_20210522_141814.jpg
yok bunlar degil kartın üzerinde yazar 17lb140 gibi kartın tam üzerinde yazıyor fabrikanın bastığı bi yazı kartın üzerinde kağıtta felan yazmıyor kartı uzaktan cek AT ben yakınlastırıp bakarım

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
panel numarası seri nodan belli olur panel deki etikette panel modeli panel seri nosu ve kullanılan blu nun kodu (23292883) vardır blu ürün yp listesinde bulunmaz. panel kodu için seri no gerekli.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt