Vestel NF480 A++ gaz kaçağı ve servisin tamir etmemesi.

D Çevrimdışı

DADAŞ33

Yeni Üye
25 Mar 2024
2
24
Merhabalar yaklaşık 1 haftadır buzdolabında arıza mevcut. Garantisi maalesef bitti. Yetkili servis geldi ve gövdede kaçak olduğunu, tamir edilemeyeceğini bildirdi. 1000 TL bir ücret tuttu. "Fabrikadan aranacaksınız belirli bir fiyata dolap önerisi yapılacak" dendi fakat arayıp dolap önerisi veren servisin kendisi idi. Servis çalışanı yaptığı siboplu kaynağı da kopartıp gitti.
Önerilen buzdolabı NF48011 modelinde,12500 TL, fakat enerji tüketimi E sınıfı. Bendeki buzdolabı A++, sapasağlam dolap çiziği bile yok. 3 gün içinde geri dönüş yapmam isteniyor.

Sizce bu önerilen dolabı kabul etmem mi doğru olur yoksa farklı bir tamirciden kaynak yaptırmam mı doğrudur?

Gaz kaçağının bulunduğu yerde basınçlı hava verildiği zaman fislama sesi gayet net duyuluyor.

Yardımlarınızı ve önerilerinizi beklemekteyim.
Yanitlariniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Geçmiş olsun gövde kaçaklarının tamiri pek mümkün değil. Kaçak görünür yerdeyse eyvallah fakat kasa içindeyse kasaya zarar vermeden oraya ulaşmak pek mümkün olmuyor.

Gövde kaçaklarında firmalar garanti bitse dahi iyi niyet gösterip cuzzi bir fiyata yeni buzdolabı veriyorlar.
Geçtiğimiz sene enerji etiketleri yenilendi artı A+++++++ gibi ibraleri görmeniz mümkün değil.

Zaten sıfırı 16.000tl olan makina için pekte indirim yapmamışlar biraz indirim talep edin.

D Çevrimdışı

DADAŞ33

Yeni Üye
25 Mar 2024
2
24
Geçmiş olsun gövde kaçaklarının tamiri pek mümkün değil. Kaçak görünür yerdeyse eyvallah fakat kasa içindeyse kasaya zarar vermeden oraya ulaşmak pek mümkün olmuyor.

Gövde kaçaklarında firmalar garanti bitse dahi iyi niyet gösterip cuzzi bir fiyata yeni buzdolabı veriyorlar.
Geçtiğimiz sene enerji etiketleri yenilendi artı A+++++++ gibi ibraleri görmeniz mümkün değil.

Zaten sıfırı 16.000tl olan makina için pekte indirim yapmamışlar biraz indirim talep edin.
Teşekkür ederim. İndirim yapabildiklerini bilmiyordum.
Aslında dolabın arkası gri plastik ile kapalı, fiş çekili iken gazın kaçtığı yerde ses bariz bir şekilde fısıldıyor arka ortada gri plastiğin hemen altında, yani önerilen dolabı kabul etmem benim yararıma mı olur ? Kaçağın ulaşabilecek bölgede olduğunu düşünüyorum, özel servis kaynak yapabilir gibi, gelen servis ise maalesef buraya kaynak için benim yetkim yok dedi.

Değişim talebini onaylamalı mıyım yoksa özel bir servisten kaynak yaptırmam mı mantıklı olur ?
Önerilerinizi beklemedeyim.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Aslında dolabın arkası gri plastik ile kapalı, fiş çekili iken gazın kaçtığı yerde ses bariz bir şekilde fısıldıyor arka ortada gri plastiğin hemen altında, yani önerilen dolabı kabul etmem benim yararıma mı olur ? Kaçağın ulaşabilecek bölgede olduğunu düşünüyorum, özel servis kaynak yapabilir gibi, gelen servis ise maalesef buraya kaynak için benim yetkim yok dedi. Önerilerinizi beklemedeyim
Özel servise verirsiniz söküp kaynağı atar bir süre kullanırsınız yine gaz kaçırırsa işler değişir.

Artık cihaz yetkisiz ellerde onarım görmüştür ve servis bunu bahane ederek ücret karşılığı yenilemeyi reddebilir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
Aslında dolabın arkası gri plastik ile kapalı, fiş çekili iken gazın kaçtığı yerde ses bariz bir şekilde fısıldıyor arka ortada gri plastiğin hemen altında, yani önerilen dolabı kabul etmem benim yararıma mı olur ? Kaçağın ulaşabilecek bölgede olduğunu düşünüyorum, özel servis kaynak yapabilir gibi, gelen servis ise maalesef buraya kaynak için benim yetkim yok dedi.

Değişim talebini onaylamalı mıyım yoksa özel bir servisten kaynak yaptırmam mı mantıklı olur ?
Önerilerinizi beklemedeyim.
Değişimi kabul edin 5500 Tl kadar kâr etmiş oluyorsunuz.

Geri
Üst Alt