Vestel Mb97 Youtube Sorunu

C Çevrimdışı

cebrailcebrail

Yeni Üye
6 Ağu 2022
20
42
Vestel TV ve Vestel üretimi kart kullanan TV lerde internete yotube ve smat internet konusunda hem bağlanma sorunu hem donma sorunu var bu sorun nasıl çözülür cihaz güncelleme de almıyor bilen arkadaşlar ve kurucu adem helvacı beyin yardımlarını bekliyorum teşekkürler emeğinize saglik

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,633
Tv arka kapak etiket resmini ve servis menü resmini buraya ekleyin

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
Top Poster Of Month
20 Kas 2019
671
50
Adem abi tükanı devredeli çok oldu ama illayardım eden çıkar.

Diye kalmış ekranda, cevap yaz butonuna basmamışım :haha
E çıkmış da.:ok

C Çevrimdışı

cebrailcebrail

Yeni Üye
6 Ağu 2022
20
42
Marka seg resim ekte dir

IMG_20241010_153411_489.jpg

C cebrailcebrail, By_Trol

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,633
Peki takılı elektronik ekipmanları değiştirmek yani ic 320 adında bir entegre var diyelim sallıyorum tamamen üst modeli olan ic 820 taksam düzelme ihtimali varmı rakamlar uydurma konu anlaşılsın diye
Ana kart üzerinde güçlendirme için parça değişikliği yapılamıyor.
1= Televizyonu çalıştırın
2= Görüntünün gelmesini bekleyin
3= Görüntü gelince kumanda üzerinden Menü (Home) 4725 Tuşlayın
4= Ekrana gelen menü resmini buraya ekleyin

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,887
Peki takılı elektronik ekipmanları değiştirmek yani ic 320 adında bir entegre var diyelim sallıyorum tamamen üst modeli olan ic 820 taksam düzelme ihtimali varmı rakamlar uydurma konu anlaşılsın diye
Yok. Anakart değiştirme var ama onun da bir sürü kriteri var.
Besleme kartı bağlantısı, hangi pinden hangi voltaj veya sinyal gidiyor vs.
Panel anakart uyumu için anakarttaki LVDS soketinin tipi ve pinlerinin voltaj - sinyal - ölçüm vs sıralaması.
O anakarta mevcut lcd panelin profil dosyasının atılabilir olması falan.
Yani en basit haliyle elinizde bir otomobil var ve buna yeni motor uydurma arayışı içerisine girmeniz anlamına geliyor.

LCD paneli veya diğer elektronik kartları bozma riskine girmek yerine harici bir Android box veya stick daha mükemmel olacaktır. S905x4 işlemcili stick veya box smart işini daha iyi yapacaktır. Dahili smart özelliğinden daha uzun ömürlü olur. Marka olarak Homatics veya benzerlerine bakabilirsiniz. Aynı donanımı kullanan, gerçek lisanslı yazılımı olan bir box kesinlikle işini daha iyi yapacaktır. Bende mesela Samsung Q85C var, yeni bir ürün, ama Smart donanımı hiç de segmentine yakışmıyor. Tizen hızlı ama bir Android box rahatlığını sağlamıyor bence.

Zaten hangi markaya bakarsanız bakın, özünde Linux çekirdeği olan işletim sistemleri göreceksiniz. LG WebOS, Samsung Tizen, Philips Saphi / Titan OS, Vestel'in Opera TV tabanlı standart işletim sistemi. Android de aslında Linux çekirdek yazılımına sahiptir. Yani isimler değişiyor ama altyapı ve mantık aynı. Gerisi yazılımın ve donanımın yeterliliğine kalmış. Bilgisayar veya Box (ya da stick) bu konuda daha esnek (kurcalanabilir) kalır. Mesela Google hem Android TV hem de Google TV isimli iki benzer sistemi üreticilere sunuyor. Google TV, Android TV nin güvenlik açısından kısıtlanmış hali denilebilir.

Şahsen ben Android box kullanma taraftarıyım.
Android yüklü TV lere bile root veya apk yüklemesi yapmam. Brick olma vs riskleri istemem.
TV brick olsa, veya Recovery Menu de kalsa, yazılımı bulacan da atacan.
Ya da el mahkûm servise ücret verip yaptırmak gerekecek.
Forumumuzdaki Android box incelemelerine veya tavsiyelerine bakmanızı öneririm.😊

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt