Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Takım değişecek
Merhaba. Bugün itibariyle ledler değişti. Tetikte çalışmayan led yok. Yarı montajını yaptım ve test esnasında yine led gücü kesildi. Bu arada bu problemlerin başlangıcında güç kartından ses gelmeye başlaması vardı. Ledleri değiştirmeden önce arka ışığı yüksek moduna alamıyordum. Değişimden sonra dinamik aydınlatma modunu ve arka ışık yüksek ayarını açabildim.

Bulunduğum bölgede elektrik kesintisi çok yaşanıyor ve bundan dolayı daha önce birol abiyle klimamızda da tamirat gerçekleştirdik. Acaba bu led barların güç kesmesi power card da arıza olmasına bağlı olabilir mi?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

A Adem Helvacı

S Çevrimdışı

skystarozzy

Yeni Üye
17 Eyl 2020
22
39
Merhaba elimde İngiltere için üretilmiş mitchell & brown tv mevcut. Vestel'in outlet mağazasından satın alınmış. Güncelleme yapalım derken yazılım çöktü. Tvnin anakartı 17MB110P. Kurtarma yazılımı mevcutmudur acab?. Bu anakart için uygun herhangi bir kurtarma yazılımı olabilir. Ben sonradan panel vs. yazılımlarını tekrardan karta yükleyeceğim. Kartın u81 kodlu spi flaşı KH25L1605D. Yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı
4 Haz 2020
7
43
d8854134-601d-479b-88ca-a1cfd2d4122b.jpg

merhaba arkadaslar 17mb82s anakart var çalısıyor fakat kumanda görmüyordu kurtarma yazılımı attım yazılım aldı.göz yandı kumanda açıyor fakat menü görüntü gelmiyor yardımcı olursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
muratynkpnr Çevrimdışı

muratynkpnr

Yeni Üye
8 Haz 2022
2
32
Merhabalar Vestel marka televizyonum var açılışta Vestel logosu çıkıp sonra kapanıyor yardımcı olur musunuz

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Yazılım.
Sorumluluk tamamen sizdedir.
Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb portuna takın.
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir.

I Çevrimdışı

ilhan47

Yeni Üye
13 Haz 2022
5
34
Merhabalar
Mb120 yazılımı yükleyeceğim ancak dört farlı yazılım gözüküyor (carbon, titanum vs.) Hangisini yükleyeceğimi nasıl öğrenebilirim. Tv modeli Vestel 55ua9100.
Yardımcı olusanız sevinirim

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Merhabalar
Mb120 yazılımı yükleyeceğim ancak dört farlı yazılım gözüküyor (carbon, titanum vs.) Hangisini yükleyeceğimi nasıl öğrenebilirim. Tv modeli Vestel 55ua9100.
Tv deki sorunu belirterek arka kapak etiket resmini buraya ekleyin.

I Çevrimdışı

ilhan47

Yeni Üye
13 Haz 2022
5
34
20220613_201130.jpg

Tv duvara monte olduğu için fotoğrafını çekemedim.
Ss iptv de görüntü gelmiyor sadece ses var. İnternetten araştırdığımda yazılım güncellemesi yapın deniliyor.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
20220613_201130.jpg

Tv duvara monte olduğu için fotoğrafını çekemedim.
Ss iptv de görüntü gelmiyor sadece ses var. İnternetten araştırdığımda yazılım güncellemesi yapın deniliyor.
Yazılım.
Usb flash belleği tv nin usb giriş portuna takın.
Tv yi çalıştırın görüntü geldikten sonra
Kumanda üzerinden MENÜ 1505 Tuşlayın.
Gelen menüde yazılım yükseltmeye OK tuşlayın.
Yazılım yüklenecektir tv kapanacak yükleme devam edecek açılmasını bekleyin. Fişi çekmeyin
Yazılım yüklendikten sonra tv yi ilk kuruluma dönderip yeniden kurun.

I Çevrimdışı

ilhan47

Yeni Üye
13 Haz 2022
5
34
Merhabalar

Yazılım.
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Usb flash belleği tv nin usb giriş portuna takın.
Tv yi çalıştırın görüntü geldikten sonra
Kumanda üzerinden MENÜ 1505 Tuşlayın.
Gelen menüde yazılım yükseltmeye OK tuşlayın.
Yazılım yüklenecektir tv kapanacak yükleme devam edecek açılmasını bekleyin. Fişi çekmeyin
Yazılım yüklendikten sonra tv yi ilk kuruluma dönderip yeniden kurun.
Ben aslında hangi yazılımı yükleyeceğimi sormuştum. Yanlış yere yazmışım. Ama ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt