Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

TiRaNTx Çevrimdışı

TiRaNTx

Yeni Üye
11 Şub 2019
46
41
TiRaNTx TiRaNTx
Tvye reset attınmı acaba,atmadıysan :
menü+4725
Diagnostic
Factory reset yap
Önce kanal listeni usbye yedekle veya otel menüden full yedek al,konularda anlatldı otel menüsü.
Hocam menü ilk kurulumdan sıfırdan yapmıştım kanal listesi otomatik geri yüklensinmi diyordu. Şimdi bu sizin dediğiniz gibi factory reset atarsam liste gelmezmi geri? Bir de bu otel menü nedir?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Öncelikle ayarlardan saat ayarları doğrumu kontrol edin
Olmassa menü 4725 yapıp diasonic içine girin
Factory rest yaparak tv yi sifirlayip tekrar kurun test edin olmasa yine bakarız
Saat ayarları düzgün hocam birazdan factory reset yapacağım.

Şimdi şöyle bir gelişme oldu,

Youtubeyi açıyorum vewd e de girebiliyorum ama ssiptv açılmıyor (ben ve babam için en önemliside o). Youtubede videolar geliyor ama ne hikmetse hız testim 0 mbps görünüyor. Çekirdek yazılımı tekrar kurdum düzelmedi eskiversiyonamı dönsem acaba?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
İlk kurulum değil de diğer yerden de yap,kanallar sıfırlanır ,geri yüklemek için kanal listeni yedekle,usbye aktar yani,
Menü ---> Ayarlar---->Uydu ayarları----> Uydu kanal tablosu gelip usbye gönderi seç
Otel menü en kolayı,tüm eski ayarların geri gelir

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Şimdi şöyle bir gelişme oldu,
Youtubeyi açıyorum vewd e de girebiliyorum ama ssiptv açılmıyor (ben ve babam için en önemliside o). Youtubede videolar geliyor ama ne hikmetse hız testim 0 mbps görünüyor. Çekirdek yazılımı tekrar kurdum düzelmedi eskiversiyonamı dönsem acaba?
Haaaa,onu baştan söylesene :) yok yazılımla alakalı değl,wevd sorunlu,tv değil ...yazılımla oynama yani.

TiRaNTx Çevrimdışı

TiRaNTx

Yeni Üye
11 Şub 2019
46
41
Haaaa,onu baştan söylesene :) yok yazılımla alakalı değl,wevd sorunlu,tv değil ...yazılımla oynama yani.
Onu bende yeni gördüm. Sorun ayarlardan kablosuza veya kabloluyu seçtiğimde ve bağlandığımda aynı yerde hız testi dediğimde öndece 12 mbps 16 mbps kablosuz hızı alırken ( Bu arada 100 mbit bağlantım var) Şimdilerde hem kabloluda hemde kablosuzda o mbps yazması. Hal böyle olunca internet tuşuna bastığımda ilk başlarda ekrana ne youtube ne vewd gelmiyordu sonradan geldi youtubeye girdim videolar açılıyor fakat wevd açılmasına rağmen ip tvye tıklayınca gelmiyor.
Şimdi güncelleme öncesinde böyle bir sıkıntım yoktu. Güncelleme sonrasında bu tip hız ölçüm ve ssiptv açılmama sorunu yaşıyorum.

TiRaNTx Çevrimdışı

TiRaNTx

Yeni Üye
11 Şub 2019
46
41
İlk kurulum değil de diğer yerden de yap,kanallar sıfırlanır ,geri yüklemek için kanal listeni yedekle,usbye aktar yani,
Menü ---> Ayarlar---->Uydu ayarları----> Uydu kanal tablosu gelip usbye gönderi seç
Otel menü en kolayı,tüm eski ayarların geri gelir
Sayın hocam dediklerini yaptım yedekleri falan aldım otel menüden sonrasında factory reset yaptım vewd e girebiliyorum ama ssiptv açılmıyor sanki yükleniyor gibi görükürken iptal oluyor, hız testi durumu aynı hala 0 mbps. Bağlantı hızım 100mbit fiber. Wireles ile 3 diş çekiyor daha önceleri 4 mbit ila 16 mbit arasında dalga yapıyordu hız testinde.

TiRaNTx Çevrimdışı

TiRaNTx

Yeni Üye
11 Şub 2019
46
41
Peki farklı bir internet uygulamasına giriyormusun,tv ile,mesela ntvhava gibi?
Yok hocam hiçbirine girmiyor sanırım birkaç tanesini denedim sol üst köşede yüklenme işareti çıkıyor sonra kayboluyor öyle kalıyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Peki farklı bir internet uygulamasına giriyormusun,tv ile,mesela ntvhava gibi?
sonra sadece back tuşuyla çıkıyor yani ekranıda donduruyor. Back tuşuna basınca yine yükleme işareti çıkıyor tv ye geri dönüyor.

TiRaNTx Çevrimdışı

TiRaNTx

Yeni Üye
11 Şub 2019
46
41
TiRaNTx TiRaNTx
Aaa,buna birşey diyemem,tv yazılımdan kaynaklı olabilir,eski yazılıma dönmeyi dene diyeceğim ama elinde varsa taii,olmaı seri no paylaşırsan sevgili F fikoloji ve TEKNOwest teknovest yardımcı olurlar mutlaka.
Anladım hocam akşam akşam sizi de rahatsız ettim kusuruma bakmayın lütfen. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

F fikoloji hocam yardımcı olabilirmisiniz acaba?
Kutu üstünde sn: 7938752 700971

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt