Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

acuneytcosar' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selamlar Azizim;

Evet artık DH de yokum, anlaşamıyoruz üst yönetimi ile :)

43UB9100 de çok üzgünüm ki HDR desteği yok değerli dostum.

Bu model üretimde LG IPS panel de mevcut abcak sizin ürründe hangi panel var ve hdr konusunda en azından paneld esteği varmı diye bakabilmek adına seri numaranız lazım :ok:

Hocam diğer hesapla grirş yapamadım yeniden açtım Ne yazıkki ürünün anakartını da bilmiyorum panelini de inşallah ikisi hakkında da bilgi verirseniz sevinirim ve inşallah hdr olan paneldir. SERİ NO:7817482 700094

Selamlar;

LG IPS panel ve MB120 anakartınız var. HDR yok :ok:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

aözkaya' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selamlar Azizim;

Evet artık DH de yokum, anlaşamıyoruz üst yönetimi ile :)

43UB9100 de çok üzgünüm ki HDR desteği yok değerli dostum.

Bu model üretimde LG IPS panel de mevcut abcak sizin ürründe hangi panel var ve hdr konusunda en azından paneld esteği varmı diye bakabilmek adına seri numaranız lazım :ok:

Ado üstat peki benim modelde HDR destegi aktif olurmu 
65ua9650   SN:7664444600013  LG IPS panel

Üzgünüm. Olumsuz :ok:

B Çevrimdışı

Baturay

Yeni Üye
12 Şub 2018
1

Arkadaşlar selamlar aranıza yeni katıldım vestel 65ud8900 aldım gelen cihaz mb120 şase siyah çerçeveliydi ips paneldi ancak kurulumu yaptıktan sonra beyaz ekranda ciddi anlamda tozlanma vardı ve servis değişim kararı verdi, sonrasında gelen ürünse mb130 şase nikelaj çerçeveli va pa el geldi ve ben kabul etmedim kurulum yapmadık. İps panel gözüme daha hoş gelmişti bu ikisi arasında fark nedir hangisi daha iyi görüntü verir yada fark olurmu yorum yaparsanız sevinirim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Baturay' Alıntı:
Arkadaşlar selamlar aranıza yeni katıldım vestel 65ud8900 aldım gelen cihaz mb120 şase siyah çerçeveliydi ips paneldi ancak kurulumu yaptıktan sonra beyaz ekranda ciddi anlamda tozlanma vardı ve servis değişim kararı verdi, sonrasında gelen ürünse mb130 şase nikelaj çerçeveli va pa el geldi ve ben kabul etmedim kurulum yapmadık. İps panel gözüme daha hoş gelmişti bu ikisi arasında fark nedir hangisi daha iyi görüntü verir yada fark olurmu yorum yaparsanız sevinirim

Hoşgeldin değerli kardeşim.

Söz konusu VESTEL ise, en doğru bilgi kaynağındasın :ok:

Sen de benim gibi IPS panelcisin demekki, Ben de IPS sever ama VA kullanıyorum o ayrı konu :))

Bu forumda sürekli dile getiririz azizim, panelin ne olduğunu ve önemini belirleyecek olan, kullanıcının kullanıcı profilidir.

Atraksyonu yüksek filmciler, futbol meraklıları, yüksek kontrast severler VA panel kullanır.

Belgeselciler, Zengin renk tonu aşıkları, evlerinde kalabalık aile olup yan cephelerden de v izleyenler IPS panel tercih etmelidir 

gibi kavramlar vardır.

Bu verdiklerim basit örnekler. İstenirse çok daha derinlere inilebilir.

Aslında MB130 anakartlı ürün gelmiş ise, HDR panelli bir tv gelmiş olasılığınız da vardı keşke siz reddetmeden evvel seri numarasından kontrol etseydik :alala:

Ayrıca VA dahi olsa CMO panlli bir ürün gelmişse yine de renk ve canlılık konusunda çok memnun kalıp üstüne bir de VA yapısı nedeniyle kontarst ve yüksek tepkime zevkini de alabilirdiniz.

Yani şu an biraz farazi yazıyorum ister istemez. 

Seri bilgilerinden çok daha detaylı bilgi paylaşabilirim. :ok:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

yefe78' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Yükleme sonrası bilgi lütfen (mümkünse) :ok:

Hocam su cmo panel hakkinda bi bilgilendirme konusu acsan ya TR de baska hicbir forumda dogru durust yok hem ilk olursun hemde bizler faydalanmis oluruz

Cmo da hdr olan olmayan panel varmi va ya ips e gore artilari eksileri gibi

Bunun için kapsamlı bir çalışma yapmam lazım, bu aralar bir program amaçlı ''görüntü teknolojileri eğitimi'' üzerine biraz geniş içerikli bir suunum hazırlıyorum onu bitirince mutlaka ilgilenirim :ok:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

rommy6719' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Yükleme sonrası bilgi lütfen (mümkünse) :ok:

Aden hocam merhabalar.internet baglantim olmasina ragmen bu aksam youtube Netflix ve puhu tv de video oynatmiyor.Yardimci olabilirseniz sevinirim.

Hata kodu, uyarı bilgisi herhangi bir bilgi yok mu?
İnternet hız testi yaptınız mı?
Diğer internet nsurları normal akışında seyrediyor mu?

R Çevrimdışı

rommy6719

Yeni Üye
7 Şub 2018
39
Adem hocam herhangi bir hata kodu yok.Internet his testi 6mbps.Normal internet baglantisinda sorun yok.YouTube ve Netflix’s giriyorum.Video ya bastigimda siyah Ekran ile karsilasiyorum

R Çevrimdışı

rommy6719

Yeni Üye
7 Şub 2018
39

Ado' Alıntı:
rommy6719' Alıntı:
Aden hocam merhabalar.internet baglantim olmasina ragmen bu aksam youtube Netflix ve puhu tv de video oynatmiyor.Yardimci olabilirseniz sevinirim.

Hata kodu, uyarı bilgisi herhangi bir bilgi yok mu?
İnternet hız testi yaptınız mı?
Diğer internet nsurları normal akışında seyrediyor mu?

Dün aksam hicbir sorun yoktu.Bu aksam actigimda bu sorun ile karsilastim Adem hocam

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt