Vestel MB120 Led TV'nin kumandası sorun çıkartıyor

E Çevrimdışı

Ebuhasan

Aktif Üye
23 Kas 2018
77
28
MB120 TV'nin kumandası değiştirmiyor. Pilini değiştirdim olmadı. Dün ve ondan önceki gün sinyal bazen geliyor bazen gidiyordu. Ama, dün geceden bu yana hiç sinyal gelmiyor. Sorunu çözmeye çalışan eniştem kumandanın bir ışığının sürekli yanıp söndüğünü söyledi. Genellikle ok ve yön tuşlarını kullanırken kumanda ayrı bir sinyal vermiyor. Ve bazen, hangi tuşa basarsam basayım kanal listesini karşıma çıkartıyor. Son iki üç gündür böyle sorunlarla karşılaşıyorum özetle. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
öncelikle farklı kumanda varsa test etmenizi tavsiye ederiz, yoksa kumandayı andiroid telefondan kamera açarak merceği kamereya bakacak şekilde çalıtırınız. problem var mı görüntüleyin.
sorun devam ederse tv ye bir full yazılım deneyelim, full yazılım için tv seri numarası paylaşınız.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kızılötesi olan bir telefona kumanda uygulaması yükleyerek tv alıcı Göz sağlamlığı kontrol edilebilir.

Kumanda sorunlu ise bilgi verin yardımcı olmaya çalışalım

F fikoloji :ok

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Kardeşim benim başıma benzer şey geldi kumanda takılıyormuş bazen servis söyledi bana pilini çıkar biraz beklet 10 dk falan sonra arkasını avucunun içine vur pilleri tak dene bakalım:ok

E Çevrimdışı

Ebuhasan

Aktif Üye
23 Kas 2018
77
28
Yardımlarınız için teşekkürler. Sorun çözüldü! Kumandayı değiştirdim. Yeni kumanda alındı.
Doğru mu anlıyoruz,
televizyonda seri numarası yok
kumanda da işlemiyor ?
Sanada teşekkürler. Yardım ettin. Uğraştırdım.
Kardeşim benim başıma benzer şey geldi kumanda takılıyormuş bazen servis söyledi bana pilini çıkar biraz beklet 10 dk falan sonra arkasını avucunun içine vur pilleri tak dene bakalım:ok
Bi uzaya göndermediğim kaldı kumandayı. Çok şey denedim. Ama, kumandanın işi bitmiş anladığım kadarıyla. Siz siz olun kumandanızı benim gibi düşürmeyin. Çok düşürdüğüm için söylüyorum. Ondan bozulmuş olabilir.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Yardımlarınız için teşekkürler. Sorun çözüldü! Kumandayı değiştirdim. Yeni kumanda alındı.
Sanada teşekkürler. Yardım ettin. Uğraştırdım.
Bi uzaya göndermediğim kaldı kumandayı. Çok şey denedim. Ama, kumandanın işi bitmiş anladığım kadarıyla. Siz siz olun kumandanızı benim gibi düşürmeyin. Çok düşürdüğüm için söylüyorum. Ondan bozulmuş olabilir.
elektronik olan her eşya yere düştüğü zaman zarar görüyor tavsiye kumanda korumalığı almanız ve streç filim sarmanız dışına :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt