Vestel marka tv şimşek çakması sonucu arızalandı yardım ‍♂️

M Çevrimdışı

Muhammet042

Yeni Üye
21 Eki 2018
3
27
Merhabalar konu başlıgında bahsettiğim üzere şimşek çaktı tv kapandı ve sanırım güç yok çinki tv de ışık dahi yok arka paneli söktüm güç borduna baktım herhangi bir kararma yok diyotlarda çatlama yok yarın detaylı inceleyeceğim bakmamı önerdiğiniz devre elemanları varmıdır elektronikciyim fakat sizler kadar usta değilim tabiki yardımcı olursanız sevinirim bordun üzerindeki kod numarası: 17IPS71

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar konu başlıgında bahsettiğim üzere şimşek çaktı tv kapandı ve sanırım güç yok çinki tv de ışık dahi yok arka paneli söktüm güç borduna baktım herhangi bir kararma yok diyotlarda çatlama yok yarın detaylı inceleyeceğim bakmamı önerdiğiniz devre elemanları varmıdır elektronikciyim fakat sizler kadar usta değilim tabiki yardımcı olursanız sevinirim bordun üzerindeki kod numarası: 17IPS71

Hoşgeldin kardeşim.

17IPS71 için sadece besleme ile kurtaramama olasılığın var maalesef.
Darbeyi şebekeden mi aldı yoksa anten hattından mı bu konuda bilgin var mı?
Yine de öncelikle Primer ünitedeki feti kontrol et kısadevre olmuş ve 220 girişteki torpil sigortayı açıkdevre yapmıştır.
1-2 voltaj kontrolü sağlayıp bilgi verirsen daha sağlıklı karar verebiliriz :ok

M Çevrimdışı

Muhammet042

Yeni Üye
21 Eki 2018
3
27
Hoşgeldin kardeşim.

17IPS71 için sadece besleme ile kurtaramama olasılığın var maalesef.
Darbeyi şebekeden mi aldı yoksa anten hattından mı bu konuda bilgin var mı?
Yine de öncelikle Primer ünitedeki feti kontrol et kısadevre olmuş ve 220 girişteki torpil sigortayı açıkdevre yapmıştır.
1-2 voltaj kontrolü sağlayıp bilgi verirsen daha sağlıklı karar verebiliriz :ok
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkür ederim abicim darbe konusunda bilgim yok sadece televizyon arızalandı aynı prize buz dolabıda baglıydı ama buzdolabında hiçbir sorun yok kontrol edip dönüş yapacagım yardımın için çok sağol abi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Teşekkür ederim abicim darbe konusunda bilgim yok sadece televizyon arızalandı aynı prize buz dolabıda baglıydı ama buzdolabında hiçbir sorun yok kontrol edip dönüş yapacagım yardımın için çok sağol abi
Sen de sağ ol kardeşim, :ok

M Çevrimdışı

Muhammet042

Yeni Üye
21 Eki 2018
3
27
Sen de sağ ol kardeşim, :ok

Merha abi ben kartı kontrol ettim fakat üzerindeki devre elemanları sağlam görünüyor ‍♂️

image38eb772e4d43cdc6.jpg

Geri
Üst Alt