Vestel kumanda sorunu

K Çevrimdışı

karadavut

Yeni Üye
9 Haz 2020
31
35
49ua9800 model tv kumandasınındaki Netflix tuşu Bluetooth ile çalışmıyor sadece kızılötesi ile çalışıyor yani tuşun işlem yapması için TV'nin önündeki alıcıyı görmesi gerekiyor tıpkı açma kapama tuşu gibi kumanda mi arızalı yoksa bu normal mi

Formdaki arkadaşlardan bu kumandayı kullanan varsa kumandayı TV'nin alicisina göstermeden Netflix tuşuna basmasını rica ediyorum çalışıyor mu merak ediyorum.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Öyle tasarlanmıştır?
Kumandanın önünde IR gözü varsa, o tamamen Bluetooth değildir demek ki?
Sadece sesli komut Bluetooth üzerinden çalışıyordur?

K Çevrimdışı

karadavut

Yeni Üye
9 Haz 2020
31
35
Öyle tasarlanmıştır?
Kumandanın önünde IR gözü varsa, o tamamen Bluetooth değildir demek ki?
Sadece sesli komut Bluetooth üzerinden çalışıyordur?
Açma kapama ve Netflix tuşu dışında diğer tüm tuşlar bluetooth ile çalışıyor. Açma kapama tuşunu anlarım tv kapandığında açabilmesi için öyle ama Netflix tuşunun kızılötesi ile çalışması saçma geldi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Açma kapama ve Netflix tuşu dışında diğer tüm tuşlar bluetooth ile çalışıyor. Açma kapama tuşunu anlarım tv kapandığında açabilmesi için öyle ama Netflix tuşunun kızılötesi ile çalışması saçma geldi
Bilmiyorum öyle konfigüre etmişlerdir belki.
Vestel'i arayıp sorun, ya da mail atın.

K Çevrimdışı

karadavut

Yeni Üye
9 Haz 2020
31
35
Bluetooth özellikli vestel kumanda almanız gerekli.
Kumanda zaten Bluetooth özellikli resimdeki kumanda

images-73b623767ed594296.jpg

K Çevrimdışı

karadavut

Yeni Üye
9 Haz 2020
31
35
Toshiba TV'nin de kumandası aynı ve Netflix tuşu bluetooth ile çalışıyor.
Bluetooth ile çalışmıyor demek istediniz zannediyorum zira bendeki kumandanın Netflix tuşu sadece kızılötesi ile çalışıyor yani işlev görmesi için TV'nin önündeki alıcıyı görmesi gerekiyor. Aynı kumandaya sahipseniz kumandayı TV'nin kızılötesi gözüne göstermeden Netflix tuşuna basarmisiniz rica etsem.

Havana-NYX Çevrimdışı

Havana-NYX 

Yeni Üye
2 Ağu 2020
19
Bluetooth ile çalışmıyor demek istediniz zannediyorum zira bendeki kumandanın Netflix tuşu sadece kızılötesi ile çalışıyor yani işlev görmesi için TV'nin önündeki alıcıyı görmesi gerekiyor. Aynı kumandaya sahipseniz kumandayı TV'nin kızılötesi gözüne göstermeden Netflix tuşuna basarmisiniz rica etsem.
Bluetooth ile çalışıyor. Alıcı göze göstermeden denedim ve çalışıyor. Sadece güç tuşu için kızılötesini kullanıyor.

K Çevrimdışı

karadavut

Yeni Üye
9 Haz 2020
31
35
Bluetooth ile çalışıyor. Alıcı göze göstermeden denedim ve çalışıyor. Sadece güç tuşu için kızılötesini kullanıyor.
Teşekkür ederim bende sadece güç tuşunun kızılötesi ile çalıştığını zannediyordum Netflix tuşunu deneyince fark ettim. O zaman büyük ihtimal benim kumanda bozuk

Teşekkür ederim bende sadece güç tuşunun kızılötesi ile çalıştığını zannediyordum Netflix tuşunu deneyince fark ettim. O zaman büyük ihtimal benim kumanda bozuk
Bu arada kumanda aynı değil mi sesli komut özelliği olan bir de bu kumandanın sesli komut özelliği olmayanı var ondan sordum

Havana-NYX Çevrimdışı

Havana-NYX 

Yeni Üye
2 Ağu 2020
19

Bu arada kumanda aynı değil mi sesli komut özelliği olan bir de bu kumandanın sesli komut özelliği olmayanı var ondan sordum
Evet sesli komut özelliği var.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt