Vestel in tv hedefi

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
panel dediğiniz basit bir şey değil önce pazar lazım . düşünün nasıl bir otomobil fabrikası kendi lastiğini aküsünü başka firmalardan tedarik ediyorsa bu işte öyle .
bu gün almanyadan aldığınız bmw nin kalorifer sisitemi türkiyeden gidiyor.plastik aksam ı petrol bazlı onuda ithal ediyorlar. örneğin abd tanklarının top namlusu alman malı . çünkü tasarım ve markaları yerli onlarda .ama biz daha buna alışamadık hala yüzde yüz yerli üretme derdindeyiz.

O Çevrimdışı

osman1234

Aktif Üye
11 Haz 2018
141
23
panel dediğiniz basit bir şey değil önce pazar lazım . düşünün nasıl bir otomobil fabrikası kendi lastiğini aküsünü başka firmalardan tedarik ediyorsa bu işte öyle .
bu gün almanyadan aldığınız bmw nin kalorifer sisitemi türkiyeden gidiyor.plastik aksam ı petrol bazlı onuda ithal ediyorlar. örneğin abd tanklarının top namlusu alman malı . çünkü tasarım ve markaları yerli onlarda .ama biz daha buna alışamadık hala yüzde yüz yerli üretme derdindeyiz.
Bunları biliyorum ama öyle bir çalışma varmı çünkü bence vestel kendi tv lerin de bile sadece kendi ürettiği panel i kullansa yine iyi. Mesela Samsung Güney Kore nin gururu bir çok alanda çalışmaları var. Mıtsubıshı japonyanın gururu. Bizde elektronik konusunda Samsung a en çok benzeyen vestel çünkü hem tv hem telefon vb birçok şey üretiyor. Çinde bile bir sürü firma var. Bence bizde yapabiliriz.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
öncelikle kendi patentlerini alması lazım (dts-dolby vision -hdr ) vs gibi özelliklere dünyanın lisans parası ödeniyor. iyibir işletim sistemi (tizen-webos) en az 5 yıl desteğini verebileceği gibi

O Çevrimdışı

osman1234

Aktif Üye
11 Haz 2018
141
23
öncelikle kendi patentlerini alması lazım (dts-dolby vision -hdr ) vs gibi özelliklere dünyanın lisans parası ödeniyor. iyibir işletim sistemi (tizen-webos) en az 5 yıl desteğini verebileceği gibi
Bizde vestel Smart tv var ben Smart kısmından memnun değilim uygulama sayısı çok az. İnternetten film açıyorum internet çok hızlı olmasına rağmen kasıyor bir sürü film sitesini denedim aynı. Ama başka tarayıcı olsa veya market te uygulama sayısı çok olsa daha iyi olurdu. Mesela vestel akıllı bileklik kullanıyorum 1 seneyi geçti ama hala vfit uygulaması hala aynı bir güncelleme getirip uygulamanın görünüşünü değiştirip bi yenilik getirme yok. Vestel in yazılım desteği kısmını sevmiyorum. Mesela xıomi mi fit uygulamasını yenilemiş çok güzel olmuş ben yerli diye vestel bileklik aldım istesem xıomi alırdım. Yerli alalım diyoruz yazılım desteği olmuyor doğru düzgün. Tv alıyoruz güncel yazılım için servis çağırmak zorunda kalıyoruz. Tv nin içinde yazılım güncelleme menüsü var ama çalışmıyor. Uğraşmıyorlar. Keşke smart menü için webos veya tizen koysalar. Android tv de olabilir. Herhalde opera ile alakalı bir yazılım var vestel smart tv lerde.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt