Vestel in önerisi

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Kaç yıllık bir tv? Bence ücret ödemeyin,tekliflerini yazılı geçmelerini isteyip THH başvurun (yedek parça bulundurma zorunluluk süresine bakın kullanma kılavuzu duruyorsa cihazın,buna göre araştırıp başvurun).

Y Çevrimdışı

Yeşilsoy 

Yeni Üye
21 Ocak 2021
49
39
Cihaz 2015 model
Hediye geldi
2016 sonunda kullandım.
Servise kurulum yapmam gerekiyormuş...

1 yıl önce eve taşınırken kırıldı camı...
Bana tamir parası verirler mi...
Yani panel parası
Cihaz 2 bin se
750 ye razı olurdum
2.el bir şey alırdım mutfağa

Tavsiye edilen bu site ingilizce
Panel fiyatına bakacaktım

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
1737tl ye sıfır tv alınır
Eski tv nin anakartı 250
Güz kartı 150
Varsa Tcon kartı 100
Kasa ise komple ORİJİNAL LED BAR olarak 150tl ye satışa çıkartılır.

250+150+100+150= 650

1737-650= 1087tl ye tv yi getirmiş olurum.

Size güya ücretli değişim yapan vestel efendi zannediyor musunuz ki size iyilik yapıyor?

Haaa yukarıdaki rakamlar çok abartılı geldi ise revize edelim.

anakart 200
Güç kartı 100
Tcon50
Ledler100
450

1737-450=1287

Yahu adamlar resmen GÜYA prosedür yerine getirirken bile mal satıyor

2015 yılında aldığınız vestel ise %99.9 MB82 anakart
Bakın 2018 yılında dahi bu anakart için 130tl demişiz biz
Bu gün internete girin kendiniz araştırın MB82 anakart kaç lira diye.
Tamam şu var onu da pas geçmeyelim. İnternete satışa çıkarttınız, şak diye ertesi gün almayacaklar belki ama neticede artık insanlar tv tamirinin 4 vida ve 2 soket söküp kart değiştirmekten ibaret olmaya başladığını bildiği için kendileri müdahale ediyor ve kendileri kart tedarik edip takıyor o nedenle bunların satışları öyle çok gecikmiyor.

Size illa gidip tv sökün parçalayın satılmasını bekleyin demiyorum ama aklımızla da dalga geçilmesini istemiyorum

Adamlar eski tv yi sizden alacak, çıkan malzemeler diğer üretimlerde değerlendirilecek, sonra sözüm ona tüketicisini düşünüyor da ücretli değişim yapıyor olacak.

Yaptırmayın kardeşim ücretli değişim vs.

Alın size sıfır 2 yıl garantili aynı mal 1499tl

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
1737tl ye sıfır tv alınır
Eski tv nin anakartı 250
Güz kartı 150
Varsa Tcon kartı 100
Kasa ise komple ORİJİNAL LED BAR olarak 150tl ye satışa çıkartılır.

250+150+100+150= 650

1737-650= 1087tl ye tv yi getirmiş olurum.

Size güya ücretli değişim yapan vestel efendi zannediyor musunuz ki size iyilik yapıyor?

Haaa yukarıdaki rakamlar çok abartılı geldi ise revize edelim.

anakart 200
Güç kartı 100
Tcon50
Ledler100
450

1737-450=1287

Yahu adamlar resmen GÜYA prosedür yerine getirirken bile mal satıyor

2015 yılında aldığınız vestel ise %99.9 MB82 anakart
Bakın 2018 yılında dahi bu anakart için 130tl demişiz biz
Bu gün internete girin kendiniz araştırın MB82 anakart kaç lira diye.
Tamam şu var onu da pas geçmeyelim. İnternete satışa çıkarttınız, şak diye ertesi gün almayacaklar belki ama neticede artık insanlar tv tamirinin 4 vida ve 2 soket söküp kart değiştirmekten ibaret olmaya başladığını bildiği için kendileri müdahale ediyor ve kendileri kart tedarik edip takıyor o nedenle bunların satışları öyle çok gecikmiyor.

Size illa gidip tv sökün parçalayın satılmasını bekleyin demiyorum ama aklımızla da dalga geçilmesini istemiyorum

Adamlar eski tv yi sizden alacak, çıkan malzemeler diğer üretimlerde değerlendirilecek, sonra sözüm ona tüketicisini düşünüyor da ücretli değişim yapıyor olacak.

Yaptırmayın kardeşim ücretli değişim vs.

Alın size sıfır 2 yıl garantili aynı mal 1499tl
Çok mantıklı yazmışsın abi , hatta pazaryeri sitelerinden kredi kartı puanı, indirim çeki, indirim günleri ile çok daha ucuza alınabilir.

Vestel gerçekten eski vestel değil. Konuyu değiştirmeden bir haftadır uğraştığım konudan bahsedeyim.

2015 yılında satın aldığımız vestel ekomaks serisi bulaşık makinemizin üst pervanesi çıktı.Müş. hizmetlerini aradım cihazın garantisi 2018 de bittiğini ama diğer aynı marka model makinemin devam ettiğini söyleyince beynim yandı.Servis kaydını oluşturduk.Daha sonra tekrar aradım zira makinenin ek garantisinin devam ettiğinden emindim ve diğer makine mevzusu kafama takıldı.Tekrar arayınca anladım ki bize ilk gelen makine kargoda hasar aldığından montaj esnasında hiç kurulmayıp değişim olmuştu.1 hafta sonra da yenisi gelmişti.Satın aldığım ek garanti hizmeti de ilk gelen üzerinde gözüktüğüne yeni gelen garantisi bitmiş gözüküyormuş.

Neyse müşteri hizmetleri siz onarımı yaptırın ücreti neyse ödeyin dediğine bizde gelen arkadaşlara 150 lira parça işçilik ücretini ödedik.

Neyse 1 hafta sonra garanti düzeldi epey yetkili bir bayan aradı neymiş servis parça kırık yazdığına tüketici hatasıymış.Bende parçanın bizim hasar verebileceğimiz bir konumda olmadığı gibi kırıklıkta olmadığını sinirlenerek söyledim.Bayan o kadar yetkili olduğu belli ki benden daha yüksek ve sert bir ses tonuyla hakarete varan derecede söylemlerde bulundu.Sorsanız bizim için ,bizim memnuniyetimiz için uğraşıyormuş yetkili bayan.Neyse itiraz ettim , vs.vs bakalım 1 hafta da bunu beklemeye devam edicez gibi.

Olayın özü garanti aktarımını yapmayan vestel veya vestelin servisi, hatalı parça tasarımı yapan vestel.(resimden de görüleceği üzere vida korozyona uğramış, pervaneyi tutan şeffaf plastik te ısının etkisiyle 5 yılda erimiş)

Ama sinir küpü olup uğraşan , saatlerce telefonda dert anlatıp olayı çözen ben, ücret ödeyen vestelin arkasından koşan ben ???

IMG_20210920_21285973122dfc54cb2174.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok mantıklı yazmışsın abi , hatta pazaryeri sitelerinden kredi kartı puanı, indirim çeki, indirim günleri ile çok daha ucuza alınabilir.

Vestel gerçekten eski vestel değil. Konuyu değiştirmeden bir haftadır uğraştığım konudan bahsedeyim.

2015 yılında satın aldığımız vestel ekomaks serisi bulaşık makinemizin üst pervanesi çıktı.Müş. hizmetlerini aradım cihazın garantisi 2018 de bittiğini ama diğer aynı marka model makinemin devam ettiğini söyleyince beynim yandı.Servis kaydını oluşturduk.Daha sonra tekrar aradım zira makinenin ek garantisinin devam ettiğinden emindim ve diğer makine mevzusu kafama takıldı.Tekrar arayınca anladım ki bize ilk gelen makine kargoda hasar aldığından montaj esnasında hiç kurulmayıp değişim olmuştu.1 hafta sonra da yenisi gelmişti.Satın aldığım ek garanti hizmeti de ilk gelen üzerinde gözüktüğüne yeni gelen garantisi bitmiş gözüküyormuş.

Neyse müşteri hizmetleri siz onarımı yaptırın ücreti neyse ödeyin dediğine bizde gelen arkadaşlara 150 lira parça işçilik ücretini ödedik.

Neyse 1 hafta sonra garanti düzeldi epey yetkili bir bayan aradı neymiş servis parça kırık yazdığına tüketici hatasıymış.Bende parçanın bizim hasar verebileceğimiz bir konumda olmadığı gibi kırıklıkta olmadığını sinirlenerek söyledim.Bayan o kadar yetkili olduğu belli ki benden daha yüksek ve sert bir ses tonuyla hakarete varan derecede söylemlerde bulundu.Sorsanız bizim için ,bizim memnuniyetimiz için uğraşıyormuş yetkili bayan.Neyse itiraz ettim , vs.vs bakalım 1 hafta da bunu beklemeye devam edicez gibi.

Olayın özü garanti aktarımını yapmayan vestel veya vestelin servisi, hatalı parça tasarımı yapan vestel.(resimden de görüleceği üzere vida korozyona uğramış, pervaneyi tutan şeffaf plastik te ısının etkisiyle 5 yılda erimiş)

Ama sinir küpü olup uğraşan , saatlerce telefonda dert anlatıp olayı çözen ben, ücret ödeyen vestelin arkasından koşan ben ???

Malzemenin garanti harici servis satış fiyatı 5,07tl :)
Garanti harici işçilik bedeli de 98,34tl
Bunlar alınabilir en üst limit olsa da onlar size arabayla geldik yan yattık çamura battık vs vs illa ki 5tl lik malzemeyi 150tl ye emrivaki yapmayı başaracaktır merak etmeyiniz.

Müşteri memnuniyeti mi? O ne ki? :kiskis

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Benim kendi görüşüm müşteri memnuniyetinden ziyade sempatik davranıp müşteriden taviz almak başka bir şey değil. Sonuçta ses kaydı var onlarda denetleniyor ses kayıtları inceleniyor müdür yada amirinden puan alma derdinde müşteriyi düşündükleri yok .Zaten düşünseler kea verelim ek garanti verelim hediye çeki verelim derdinde olmazlar.Bunlarda ceplerinden çıkmıyor kendilerine geri dönen şeyler ve vergiden düşülen şeyler .

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Asıl soru içinden su geçen makinede parça çürüyecekse mühendis ne işe yarıyor? :hihi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Malzemenin garanti harici servis satış fiyatı 5,07tl :)
Garanti harici işçilik bedeli de 98,34tl
Bunlar alınabilir en üst limit olsa da onlar size arabayla geldik yan yattık çamura battık vs vs illa ki 5tl lik malzemeyi 150tl ye emrivaki yapmayı başaracaktır merak etmeyiniz.

Müşteri memnuniyeti mi? O ne ki? :kiskis
Ne diyeyim abi yazık ediyorlar markaya.Zaten parça hatalı tasarlandığı için muhtemelen 5 yıl sonra yine aynısı olacak.Bilseydim bu kadar uğraşcağımı parçayı kendim tamir ederim.Şuan da atmayıp vida benzer plastik conta ile tamir edeceğim.

Gelişmeleri aktarırım abi , iyi günler dilerim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt