Vestel İhraç fazlası ürünleri türkiye pazarına satar mı?

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
Merhaba, tv satıcısı veya tanıdığı olan vardır belki. Şunu sormak istiyorum. Tohiba marka bir ürün kutusu baskısız resimsiz satılıyor olabilir mi? Satıcı dolandırıcı mı çözemedim? konuşmayı aşağıya ekliyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

C05C51C0-A447-4B46-9045-00A82364A2C5.png

ürün linki

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
1585896514810744750631731401005.jpg

15858965467536361994978837443142.jpg

Görselleri senin için ekledim sıfır kurulum, revizyonlu üründür. Vestel ihraç ve revizyonlu ürünlerinde genelde bu şekilde oluyor. Bazen farklı kutu da olabilir.
N11 sitesinden aldığınız için pek sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Daha önce rota teknoloji den ürün kurmuştum.

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
1585896514810744750631731401005.jpg

15858965467536361994978837443142.jpg

Görselleri senin için ekledim sıfır kurulum, revizyonlu üründür. Vestel ihraç ve revizyonlu ürünlerinde genelde bu şekilde oluyor. Bazen farklı kutu da olabilir.
N11 sitesinden aldığınız için pek sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Daha önce rota teknoloji den ürün kurmuştum.
Aaa çok şaşırdım :) Görseller için teşekkürler. Olabiliyor demkki. Herhangi bir sıkıntısı olmuyor değil mi bu TV'lerin?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aaa çok şaşırdım :) Görseller için teşekkürler. Olabiliyor demkki. Herhangi bir sıkıntısı olmuyor değil mi bu TV'lerin?
Ürünlerde sorun pek olmuyor olsa da satıcı kaynaklı çok sorunlar olabiliyor üründe en ufak bir kusur çıktığında.

Ben bu ihraç ürünlerin iç piyasada satışına hep karşı çıktım çünkü biliyorum ki servis hizmetleri esnasında da bu ürünler ile ilgili minik sorunlar oluşabiliyor.

Çok çok deli bir rakamsal fark yoksa, yine de iç piyasa ürünleri tercih etmek makul olur düşüncesindeyim.

Elbette son yıllardaki uygulama değişiklikleri var ise sevgili F fikoloji de daha detaylı bilgi verir bu konuda :ok

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
bu göreceli bir durum, resimdeki benim paylaştığım revizyonlu bir tv, işlem görmüştür.
bu işlem 2 tiptir;
A- kozmatik kusur ; çizik, çatlak, vuruk, göçük
B- onarım yapılmıştır. fabrika haricinde bilinmez.
hemen örnek verelim ; https://tavsiyeforumu.com/konu/hi-level-49uhl650-3-adet-olu-piksel.7617/page-2#post-157508
linkteki cihaz iade alınırsa fabrikaya geri gider. Temizlenirse onarım yapılmıştır, O şekilde satılırsa kozmetik kusurdur.

Ben revizyonlu üründe kozmetik kusurları tercih ederim; çizik olsun ama onarılmasın :) çok revizyonlu ürün kuruyorum, müşterilerimize hep diyorum ki ilk arızayı yapsın tamamen onaralım çünkü fabrikada pek dikkat edilmiyor.
revizyonlu ürün 2 sene garantilidir, para iadesi yapılmaz arıza çözülmez ise yine revizyonlu ürün ile değişim olur. Sıfır ürün ile arasındaki fiyat varkı 300-700 TL arası olabilir.

paylaştığın ihraç ürün ise;
ihraç ürünlerde vestel anlaştığı yer ile masaya oturur. 1000 adet tv imzası atılır. Vestel ne olur ne olmaz deyip 1100 adet üretir. Bunun sebebi üretimde doğabilecek hatalar, karşılaşılabilecek sorunlar, üretilen bantın kapasitesi ve verimliliği gibi nedendir.
bir diğer sebep 1000 siparişe 1000 tane üretilmiş olup gümrük nedeni ile 900 tane ihraç etmesinden kaynaklanıyor.
kalan 100 ürün iç pazara sürülüyor. Bunlarda bazıları gerçekten mükemmel adem hocam bilir vestelin en iyisi denebilecek mb130e kartı ihraç ürünlerde vardır. Sana denk gelirse sevindirci bir durum. Ama uyduruk birşey gelirse üzücü bir durum.
Genelde hiç açılmamış sıfır ürün oluyor. garantisi 2 yıldır. ne yazık ki biz değil çoğu şeyde servis ile irtibata geçeceksin çünkü bunların yazılımı bizde yok :)
fiyat farkı türkiye üretimi ile 100-400 TL arasıdır. Değip değmemesi size kalmıştır.

önerim ; bu iki tipten de zorunlu veya baya avantaj görmedikçe uzak durmak. Ne olacağı belli olmaz :fiskos:kas

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
bu göreceli bir durum, resimdeki benim paylaştığım revizyonlu bir tv, işlem görmüştür.
bu işlem 2 tiptir;
A- kozmatik kusur ; çizik, çatlak, vuruk, göçük
B- onarım yapılmıştır. fabrika haricinde bilinmez.
hemen örnek verelim ; https://tavsiyeforumu.com/konu/hi-level-49uhl650-3-adet-olu-piksel.7617/page-2#post-157508
linkteki cihaz iade alınırsa fabrikaya geri gider. Temizlenirse onarım yapılmıştır, O şekilde satılırsa kozmetik kusurdur.

Ben revizyonlu üründe kozmetik kusurları tercih ederim; çizik olsun ama onarılmasın :) çok revizyonlu ürün kuruyorum, müşterilerimize hep diyorum ki ilk arızayı yapsın tamamen onaralım çünkü fabrikada pek dikkat edilmiyor.
revizyonlu ürün 2 sene garantilidir, para iadesi yapılmaz arıza çözülmez ise yine revizyonlu ürün ile değişim olur. Sıfır ürün ile arasındaki fiyat varkı 300-700 TL arası olabilir.

paylaştığın ihraç ürün ise;
ihraç ürünlerde vestel anlaştığı yer ile masaya oturur. 1000 adet tv imzası atılır. Vestel ne olur ne olmaz deyip 1100 adet üretir. Bunun sebebi üretimde doğabilecek hatalar, karşılaşılabilecek sorunlar, üretilen bantın kapasitesi ve verimliliği gibi nedendir.
bir diğer sebep 1000 siparişe 1000 tane üretilmiş olup gümrük nedeni ile 900 tane ihraç etmesinden kaynaklanıyor.
kalan 100 ürün iç pazara sürülüyor. Bunlarda bazıları gerçekten mükemmel adem hocam bilir vestelin en iyisi denebilecek mb130e kartı ihraç ürünlerde vardır. Sana denk gelirse sevindirci bir durum. Ama uyduruk birşey gelirse üzücü bir durum.
Genelde hiç açılmamış sıfır ürün oluyor. garantisi 2 yıldır. ne yazık ki biz değil çoğu şeyde servis ile irtibata geçeceksin çünkü bunların yazılımı bizde yok :)
fiyat farkı türkiye üretimi ile 100-400 TL arasıdır. Değip değmemesi size kalmıştır.

önerim ; bu iki tipten de zorunlu veya baya avantaj görmedikçe uzak durmak. Ne olacağı belli olmaz :fiskos:kas
17Mb130e varmış cihazda. O açıdan iyi ama dediğiniz gibi 2 sene garanti ve risk almak hiç iyi gelmiyor.Hemde fiyatı yüksek. Ama cihazın bluetooth filan olması çekici baya. Yurtdışı yorumları ve incelemeleri de başarılı görünüyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
17Mb130e varmış cihazda. O açıdan iyi ama dediğiniz gibi 2 sene garanti ve risk almak hiç iyi gelmiyor.Hemde fiyatı yüksek. Ama cihazın bluetooth filan olması çekici baya. Yurtdışı yorumları ve incelemeleri de başarılı görünüyor.
evet ben pek sıkıntı çıkarabileceğini sanmıyorum. İç piyasadaki mb130-130s-211s gibi kartlarda da bluetooth var.
çok mu işe yarıyor? :)
ben bu güne kadar telefondaki ses kaydı düşük çıktığı için tv ye sesi aktardım o kadar. zaten ses aktarımı harici bi işe yaramıyor ki
ürün linki var mı ?

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Bu tam da benim konum. Iki yil önce Vestel'in yurt disi icin ürettiği Tecwood marka ama Vestel UD9400 televizyonun aynisi olan ama uzerinde Techwood yazan 17MB130e ana kartli revizyon olmayan ki bunu gelen servis söyledi ihraç ürünü abi revizyonlu değil arka kapak hiç acilmamis dedi. Kutusu bana kargoyla gelieken vestel UD9400 kutusuna konulmustu. Ben alirken 1800 smr olan vestel UD9400 tv 2900 liraydi (2 yil once) Ben ise televizyonu 2260 liraya 4 taksit aldim Üstte fotoğrafini eklediginiz saticidan Garantisi bir kac gün önce bitti. Hala sorunsuz kullanmaktayim. Her ne kadar A Adem Helvacı hocam olumsuz baksa da ben yasadigim deneyimi paylasiyorum. Bu alin ya da almayin önerisi icermez Karar sizindir.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Bu işin de TR de bir sistemi yok,buna örmek teşkil edecek durumu ben USA/Canada dan veriyorum şimdi
ve keşke bizde de aynen böyle olsa!

"Re-furbished" dedin bu sistemi zaten Canada buldu,hemen USA sahip çıktı!
insanlar bu ürünleri özellikle arıyor ve de alıyor! yani bizdekinin tam tersi!
bunların garantisi TV ler için genel de 1 yıldır,daha fazla verilmez ama bazı satıcılar
+1/2/3 yapıyor ilave ücretli Sigorta kapsamıyla!

İnsanlar bazen bunları kapmak için geceden sıraya giriyor bazı mağazalarda!
Peki neden alınıyor bu meretler?? çok basit;çok ucuz da ondan
üstelik de çoğu yeni modeldir bunların! hele hele 1/2 yıllık model olursa
komik rakamlara kadar bulunabiliyor!

Bunlarla ilgili ayrıca ilgili Tüketici hakları kanunları çerçevesinde maddeler de vardır!
hatta bu bir sektör dür orada şöyleki;kimi uyanıklar ucuza kapıp bunları daha sonra
net den veya kendi mağazasından bir daha satıyorlar! ve fiyat da tüketici için hala ucuz!

Benzer durum özellikle AVR ler içinde geçerlidir,mağazada $ 1000/1200 olan AVR Re-furbished
den bulunursa 300/500 lere kadar alınabiliyor! ki AVR pazarı orada müthiş caziptir!
Speaker sektörü de aynen böyle paralel olarak
....

bizde her şey ya kafa karıştırı ya da fazla bir fiyat cazibesi yok ve insanların da güveneceği bu konularda
gerekli tüketici lehine olan maddeler de yok dolayısıyla bu tip ürünlerin satılması insanlara güven pek
vermiyor!

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
Bu tam da benim konum. Iki yil önce Vestel'in yurt disi icin ürettiği Tecwood marka ama Vestel UD9400 televizyonun aynisi olan ama uzerinde Techwood yazan 17MB130e ana kartli revizyon olmayan ki bunu gelen servis söyledi ihraç ürünü abi revizyonlu değil arka kapak hiç acilmamis dedi. Kutusu bana kargoyla gelieken vestel UD9400 kutusuna konulmustu. Ben alirken 1800 smr olan vestel UD9400 tv 2900 liraydi (2 yil once) Ben ise televizyonu 2260 liraya 4 taksit aldim Üstte fotoğrafini eklediginiz saticidan Garantisi bir kac gün önce bitti. Hala sorunsuz kullanmaktayim. Her ne kadar A Adem Helvacı hocam olumsuz baksa da ben yasadigim deneyimi paylasiyorum. Bu alin ya da almayin önerisi icermez Karar sizindir.
Hocam siz baya ucuz almışsınız. Ben çok uygun bir fiyata almamış oluyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

evet ben pek sıkıntı çıkarabileceğini sanmıyorum. İç piyasadaki mb130-130s-211s gibi kartlarda da bluetooth var.
çok mu işe yarıyor? :)
ben bu güne kadar telefondaki ses kaydı düşük çıktığı için tv ye sesi aktardım o kadar. zaten ses aktarımı harici bi işe yaramıyor ki
ürün linki var mı ?
türkiyede satılan ürünün linki mi?

İncelemeler burda.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bizde her şey ya kafa karıştırı ya da fazla bir fiyat cazibesi yok ve insanların da güveneceği bu konularda
gerekli tüketici lehine olan maddeler de yok dolayısıyla bu tip ürünlerin satılması insanlara güven pek
vermiyor!
İşte bu bilinç üzerinden satıcılar hep çakallık yolunu seçtiği için sorun yaşıyoruz ülkemizde. :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt