Vestel Grubu JVC Tv ile İlgili SORU(N)LARIM Var.

N Çevrimdışı

NoNameO

Yeni Üye
30 Mar 2020
49
36
Merhabalar..

JVC lt-55vu6905t 15 gündür kullanıyorum, genel olarak memnunum. Sizlerden bir kaç öğrenmek istediğim soru(n)larim var.

1. Bugüne kadar 2-3 defa Sinyal yok uyarısı alıyorum, Bu durumdan rahatsız önce kumandadan kapatıp yaklaşık 30 saniye Stanby ışığı yanıp sönmesini bekliyorum sabit yanmaya devam edene kadar, (öncelikle parantez içinde bunu da sorayım. Bu ışığın yanıp sönmesini beklemeye gerek var mı? Servis uyarıda bulunmadı ama öyle yaparken fişi çekemiyorum nedense:)) sonra elektriği kesip 30 saniye kadar bekleyip açtığımda düzelmiş oluyor.
Sebebi nedir, bir daha yapmaması adına yapmam gereken bir şey var mı?

2. Kanal sıralamak hiç kolay değil aksine zorlayıcı. Mesela, 28.siradan 14. Sıraya C kanalını getirmek istediğimde, o sırada bulunan B kanalini da 15e ötelemek yerine 28. Sıraya atıyor. Ve bu karmaşa içinde hakikaten işkenceye dönüyor tam istediğim şekilde sıralamak ve vazgeçtim.
Soru gelsin,
Yok mu bu işin kolay bir yolu?

3. Ücretli olarak İPTV üyesiyim. Tv de bulunan programlar arasında Ss-iptv ve Ott var. Her ikisini de denedim ama bu programlar eski uydu cihazım Next 2000HD idi onda Xpanel vardı otomatik güncelleme yapıyordu. Onun gibi çalışan İPTV programı var mı?
Yine buna bağlantılı olarak, bu programlarına yakına taşımak gibi bir durum yok mu? Yani EV TUŞUNA basınca Netflix, Prime Video gibi sıralanıyor, ben işte prime nin yerine getirmek istiyorum. Bunun yapılması mümkün mü?

4. Arada donmalari oluyor, kumanda işlevini yitiriyor, ancak fişten çekmek zorunda kalıyorum. Bunu neden yapar, olmaması adına yapmam gereken bir şey var mı acaba?
Tv kurulumdan bir kaç gün sonra güncelleme var diyerek onay istedi ve güncelledim. Yani, güncel olduğunu düşünüyorum.

5. Belki olması mümkün değildir ama sormakta fayda olduğunu düşünüyorum. Kumanda da ki Prime Video ve yanındaki Yıldız sembolü olan beyaz tuşa başka bir uygulama atayabilir miyiz? Mesela, iptv programlarını..

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Ekleme: eediz eediz seni de konuya dahil etmek istedim. Belki senin de sorunun vardır ya da benim soru(n) larima bir cevabın olabilir.

Saygılarımla..

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Anten sisteminde sorun yok ise sinyal kesme hatası almamak için tek çanak anten kullansanız bile diseqc ayarı yapmanız lazım. Diseqc 1 e Türksatı diseqc 2 ye herhangi bir uydu ismini atama yapın.
Uygulamaları veya herhangi bir kanalı ana ekrana ekle seçeneği ile ev tuşundaki simgelere ekleyebilirsiniz.
Kanal sıralaması ve sistemin donması ile oluşan sorun yazılımsal olabilir. Güncel core update yazılım yüklenmeli bu arada servis menü resmi ve barkod bilgisi paylaşmadığınız için yazılımın güncelliği hakkında bilgi veremiyorum. Kanal sıralaması ile uğraşmak istemiyorsanız hazır kanal dosyası yükleyebilirsiniz.
Kanal dosyası link
?

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
1- Kablonun yerine düzgün oturduğundan emin olun. Benzer bir durum yaşamıştım, bununla alakalı çıkmıştı. Standby ışığının sönmesini sönmesini, güncelleme hariç beklemenize gerek yok.

2- PlayStore'da Vestel'in TV için çıkardığı uygulama var. Bir arkadaş telefondan sıralama yapmak daha kolay diyordu. Diğer bir alternatif ise, kanal listesini USB'ye yedekleyip, bilgisayar üzerinden satcodx uygulamasıyla sıralama yapmak.

3- SS-IPTV'de external playlist olarak girince güncelleme yapıyor. AppStore içerisinden girdiğiniz uygulamaları menüye taşıyamıyorsunuz.

4- Güncelleme yapmayı deneyebilirsiniz. Kanal izlerken menü + 4725 tuşlarına basın, çıkan servis menüsünde en üstteki satırda anakart model numarası yazar. (MB130, MB230 vs) Anakartınıza göre yazılım bölümünden güncelleme indirip kurabilirsiniz.

5- Kumandadaki yıldız tuşuna sadece menüde görünen uygulamaları kısayol olarak atayabiliyorsunuz. Mesela AppStore uygulamasını atabilir ama AppStore içerisindeki uygulaması atayamazsınız. Kısacası, hayır.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
1- Kabl...
2- PlaySt...
3- SS-IPT...
4- Güncell...
5- Kumand...

temel ile dursun uzanmışlar çayıra bulutlara bakarken hayal kuruyorlarmış, temel dursun a sormuş;
- tek başına bir adaya düşsen yanına alacağın 3 şey ne olur ? diye,
dursun cevaplamış,
- pancar çorbası, hamsi tava ve mısır ekmeği.
dursun sormuş
- sen ne alırsın ??
temel,
- bana bi şey bırakmadın ki !?!?!?!!!

temel in hesap, bana yazacak bi şey bırakmadın ki !! ?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
1. Soruna cevabım bende aynı problemi yaşadım nasıl bir saçmalık ise
binada diseq sistemi var gayet düzgün

odalara elektık boğatlarının olduğu yerden dağıtmak için Splitter koymuşlar o Splitterları söküp sadece kullanacagim odaya düz bağlantı yaptım sorunum çözüldü

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
yeni gördüm. kusura bakma. İki sorunun cevap veriyim. Kanal ayarlamasını ben 15 dakikada bitirdim. Hemde baştan aşağı bütün listeyi değiştirrmiştim yerlerini. Şöyle yaptım düzenleden kanalı etiketle ye tıklayıp istediğim kanalları seçiyorum. sonra pozsiyona taşı dediğimde 1 diyorum mesela 1 e alıyor 4 kanalı mesela. 5. sıraya 1 deki kayıyor. Sizdeki gibi Yer değiştirmiyor araya giriyor yani. Benim tuşum ( yıldız 1 ) çok severek kullanıyprım. İyiki böyle bir kolaylık koymuşlar. Gönlüm bein connecti açsın isterdim ama ne yaptıysam dsmart , benim connect gibi uygulamalto ayarlayamadım. İstediğim tv kanalını ayarladım. Belgesel kanallarının başına yönlendiriyorum.

N Çevrimdışı

NoNameO

Yeni Üye
30 Mar 2020
49
36
Herkese tek tek teşekkür ederim. Çok güzel cevaplar aldım,
Binamızda kesinlikle sinyal problemi yok. Olsa bile anlık fişi sök taktan sonra da düzelmemesi gerekirdi diye düşünüyorum.

Ssip tv extarnal link olayını bir araştırayım. O nasıl yapılıyor..

O programda da şöyle bir sıkıntı var. Mesela bir dizi/film vs izliyorsun, ileri - geri sarmak yok. Ya da ben mi bulamıyorum. Bu konuda da cevap alabilir miyim?

Tv versiyon ekranını da ilk fırsatta paylaşacağım.

eediz eediz senin olay da nasıl birinci kanalda ki yayın, taşınan yere geri gitmiyor kaydırma oldu, onu tam anlayamadım. Yani etiket ismini değiştirince mi öyle oluyor. TRT ismini Fox yazınca fox mu oldu anlamadım ?

N Çevrimdışı

NoNameO

Yeni Üye
30 Mar 2020
49
36
SSIPTV'nin websitesinde en sağda external playlist sekmesinden, add item yapıp direkt linki ekliyorsunuz.

Öncelikle ilk cevabınıza verdiğiniz madde madde açıklayıcı cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

External link dediğiniz yere, yine iptv hesabımda bulunan m3u linkini mi ekleyeceğim. Oranin linki farklı mı, aynı mı yine?

Bir de en önemli Ss-iptv' den şikayetim vod dizi/filmlerinde ileri geri sarma yok mu?

Mesela, bu dediğim Ott player de var ama onda da katagorili olarak yükleme yapamadım.

Ilk mesajınız da servis menüsünü istemiştiniz, şimdi onu da ekliyorum.

Tekrardan teşekkür eder, saygılar sunarım.

IMG_20200502_124526.jpg

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Öncelikle ilk cevabınıza verdiğiniz madde madde açıklayıcı cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

External link dediğiniz yere, yine iptv hesabımda bulunan m3u linkini mi ekleyeceğim. Oranin linki farklı mı, aynı mı yine?

Bir de en önemli Ss-iptv' den şikayetim vod dizi/filmlerinde ileri geri sarma yok mu?

Mesela, bu dediğim Ott player de var ama onda da katagorili olarak yükleme yapamadım.

Ilk mesajınız da servis menüsünü istemiştiniz, şimdi onu da ekliyorum.

Tekrardan teşekkür eder, saygılar sunarım.

IMG_20200502_124526.jpg

Yazılım sürümü eski görünüyor, güncellemek isterseniz şunları yapabilirsiniz.

Alttaki ilk linkten birinci mesajı beğenip çıkan linkten "güncel" yazan klasöre girip, JVC için olan en güncel sürümü indirin. Onun altındaki linkte bulunan "core yazılım yükleme" yönergelerini izleyerek yükleyin.

SSIPTV'ye gelince; VOD kısmını kullanmazdım, aboneliği sonlandıralı da baya olduğundan net hatırlayamıyorum açıkçası. Sarmıyorsa, sarmıyordur. Aslında OTT Player daha hafif ve düzgün çalışan bir uygulama. Ama m3u linklerinin çoğunu ya kabul etmiyor, ya da kategorileri birbirine karıştırıyor.

Tarif ettiğim yere satıcıdan aldığınız m3u linkini kopyalayıp yapıştırıyorsunuz. m3u dosyasını indirip ayrıca yüklemiyorsunuz yani.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt