Vestel Flora Doğa 9 A++ Tavsiye Edermisiniz?

A Çevrimdışı

Atalay 

Yeni Üye
13 May 2020
2
33
Merhaba, forumunuzu araştırmalarım sırasında gördüm ve çok beğendim. Üye olup öğrenebileceğim çok şey olduğunu fark ettim.

Soruma gelirsek eğer, Birkaç haftadır Maksimum 2500 TL bütçeyle (9000 Btu) bir klima arayışına girdim. Birkaç incelemem sorunucu bu bütçeye göre Hotpoint veya Flora Doğa alabileceğimi fark ettim. Ancak forumda da birkaç mesajda okuduğum kadarıyla doğa serisi önceki flora serisine göre biraz daha sesli çalışıyormuş. Bu benim için sorun yaratmayacak bir durum. Hotpoint ise zaten malumunuz ülkeden çekildi parça sıkıntısı vs sebebiyle tercih edebileceğim bir marka değil. Flora Doğa serisini hb üzerinden günümüz şartları için güzel bir fiyatla satın aldım. Gerekirse sevkiyat sırasında geri gönderebilirim.

Bu bağlamda tavsiye edebileceğiniz marka ve modeller nelerdir acaba? Tavsiyelerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Merhaba hoşgeldiniz. Kesinlikle bu seriden uzak durun. Dış ünitenin kasa yapısı gerektiği kadar kemikli değil buna bağlı dış unite zırıltı sesi sikayetleri var.

bütçenize göre altus bakmanızı öneririm. iç-dış ünite bakırdır.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hotpoint 9000btu klimanın aynı zamanda kullanıcısı olarak ASLA almanızı önermem.
Buna paralel marka arayışından önce fiziki koşulları konuşmak gerektiğini de belirtmek isterim.

Marka model ona göre tercih edilmeli zaar :ok

A Çevrimdışı

Atalay 

Yeni Üye
13 May 2020
2
33
Dönüşünüz için teşekkür ederim. Altus serisi modelleri inceliyorum o zaman.

Hotpoint 9000btu klimanın aynı zamanda kullanıcısı olarak ASLA almanızı önermem.
Buna paralel marka arayışından önce fiziki koşulları konuşmak gerektiğini de belirtmek isterim.

Marka model ona göre tercih edilmeli zaar :ok
15 m2 boyutunda bir odada Alanya şartlarında kullanım yapacağız. Malum sıcaklar burada biraz fazla.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Dönüşünüz için teşekkür ederim. Altus serisi modelleri inceliyorum o zaman.

15 m2 boyutunda bir odada Alanya şartlarında kullanım yapacağız. Malum sıcaklar burada biraz fazla.
Alanya Fethiye çok da farklı değil.

Soğutma anlamında sorun yok aslına ama kompresörü ve ısıtmada oldukça dert bir klimadır Hotp.

Servis vetsel ama bana göre çok da ilgilenmiyorlar :kiskis

Sota nın tavsiyesine kulak verebilirsiniz bence :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri