VESTEL EKSPRES

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Vestel’in yeni mağaza konsepti Vestel Ekspres açıldı. Dijital ekranlar üzerinden alışveriş deneyimi ve hızlı teslimat gibi kullanıcı dostu uygulamalar sunan “Vestel Ekspres”ler online alışveriş kolaylığını mağazalara taşıyor.
Vestel Ekspres konsepti, müşteriye istediği ürünü anında bulma, hızlı karşılaştırma imkanı ve aynı gün teslimat seçeneğiyle zamandan tasarruf sağlıyor.
Vestel Ekspres konsepti bir diğer deyişle online satın alma deneyimini fiziksel perakendeyle buluşturuyor. Vestel, Ekspres mağazalarında yeni nesil perakendeciliğe özel dijital uygulamalar geliştirip tüketici ile buluşturmaya devam edecek.

1200eks.jpg

3203972.jpg

mh_vestel_ekspres.jpg

yeni-nesil-dijital-magaza-vestel-ekspres-acildi-2072873.jpg

Vestel’in online alışverişi mağaza ortamına taşıdığı yeni nesil mağaza konsepti Vestel Ekspres’in ilki Kadıköy’de açıldı. Dijital teşhir özelliğiyle öne çıkan Vestel Ekspres, müşteriye istediği ürünü anında bulma, hızlı karşılaştırma ve aynı gün teslimat seçeneği gibi kolaylıklar sunuyor.

Vestel, perakende sektöründe getirdiği yeniliklere bir ilki daha ekleyerek, yeni nesil mağaza
konsepti olan ‘Vestel Ekspres’i hayata geçirdi. Dijital teşhir uygulamasının hayata geçirildiği
ve online alışveriş yapma imkânı sunan küçük metrekareli mağaza konsepti ‘Vestel
Ekspres’lerin ilki 15 Şubat’ta Kadıköy Sahrayıcedit’te açıldı. Tüketiciye yeni bir alışveriş
deneyimi vadeden Vestel Ekspres konseptli mağazaların ikincisi Kızıltoprak’ta, üçüncüsü ise
Suadiye’de açılacak.

Hızla Türkiye’nin dört bir yanındaki işlek caddelere yayılması planlanan Vestel Ekspres
konsepti, müşteriye istediği ürünü anında bulma, hızlı karşılaştırma imkânı ve aynı gün
teslimat seçeneğiyle zamandan tasarruf sağlıyor. Vestel Ekspres konsepti bir diğer deyişle
online satın alma deneyimini fiziksel perakendeyle buluşturuyor. Vestel Ekspres
mağazalarında yeni nesil perakendeciliğe özel dijital uygulamalar geliştirip tüketici ile
buluşturmayı planlıyor.

Yeni nesil tüketicilere yeni nesil mağazalar
Vestel’in yeni iş modelleri geliştirme ve perakende sektöründe değişime öncülük etme vizyonu açısından Vestel Ekspres mağazalarının önemli olduğunu vurgulayan Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Perakende sektörünü müşteri talepleri şekillendiriyor. Müşteri davranışlarını iyi okuyan, talepleri zamanında alıp, bu talepler doğrultusunda faaliyetlerine yön veren şirketler başarılı oluyor. Artık gündemimiz akıllı cihazlar, birbiriyle iletişim kuran teknolojiler, deneyim mağazaları, akıllı mağazalar. Vestel olarak değişime ayak uyduran değil öncülük eden bir şirketiz. Bu nedenle de yatırımlarımızın odağına dijitalleşmeyi aldık. Tüketici
alışkanlıklarının değişmesi, tüketicinin artık tek bir kanaldan değil birçok kanaldan bilgiye hızla ulaşarak karar mekanizmalarını yönetmesi, değişen alışveriş davranışları gibi faktörler bizi buna yönlendiriyor. Vestel Ekspres mağazaları da bu vizyonumuzun sonucu olarak doğdu. Yeni nesil tüketicilerin ihtiyaçlarına yanıt verecek yeni nesil mağazalar açıyoruz. Tüketicilerimize pratik satın alma kolaylığı sunacağına ve başarılı olacağına inanıyorum” dedi.

Vestel Ekspres Sahrayıcedit
Sahrayıcedit Mah. Atatürk Cad. No: 7/C Kadıköy İstanbul

yakın yerde olanlar bi uğrasın bakalım neymiş ne değilmiş :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Vestel'i bazen Hayaller/Gerçekler ikilemi ile değerlendiriyorum.

Fiko bir gün Manisa da bir toplantıda aslında bunu dile de getirdim biliyormusun?

''İleri derecede ciddi ve profesyonel bir fabrika kurmuş ancak buradaki profesyonelliği sahaya yansıtamamışsınız'' demiştim.

Bu haber de aslında Vestel'in vizyonu ile, sahadaki tezatlığın tam bir göstergesi oluyor bence.

Kapisalist düzene yenik düşen VMH nin varlığı, artık kuruluş amacını taşımıyor bence.

Para babası bayilerin talepleri altında eğilen ve bilgi değil paranın gücünün konuştuğu saha koşullarında bu haberdeki mağazaya bakıyorum, bir de bölgemde Vestel yetkili bayisinde çalışan, işe parmak arası terlik ve bermuda şort ile gelen tipleri bir türlü senkronize edemiyorum zihnimde.

Mesela Vestel, Yetkili servis çalışanının ..çındaki donun rengine kadar karışma hakkı görürken kendisine, Para babası olan bayinin çalışanına ''GIK'' dahi diyemez.

E ne var yani ikisinde de VESTEL tabelası var.!

Amaç VESTEL kalitesine halel getirtmemek ise, gariban servis personeline ''Hayt, Hoyt'' yapabildiğin kadar sıkıysa bayi personeline de ''Birader bu ne hal, burası Dingo'nun ahırı mı?'' diyemiyor ise, bu mağazaların ve kuracakları daha nice yüksek teknoloji yapıtların zerre kadar kıymeti yoktur gözümde.

Yani Vestel efendi'nin hayallerini anlıyorum da, sahadaki gerçeklerden bu derece uzak yaşamalarını anlayamıyorum.

Eline sağlık kardeşim bu arada. Yine de gelişme gelişmedir. Umarım hayırlara vesile olur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri