vestel desibel sba120 soundbar Hakkında

F Çevrimdışı

fatihcray

Yeni Üye
9 Ara 2018
15
33
Merhaba arkadaşlar elimde bu cihazdan mevcut cihazla ilgili bir kaç problemim var

1. problemim optik kablo ile bağlayınca Tv den ses açıp kapatmama rağmen ses seviyesinin azalıp yukselmemesi TV box cihazımda da denedim olmadı mecbur kulaklık girişini kullanarak sesin azalıp çoğalmasını sağladım

2. problemim TV kapandıktan sonra belli bir süre sonra cihaz kendini kapatıyor lakin TV açınca otomatik açılmıyor illa ya elle yada kumandasindan cihazı açmam gerekiyor bu sorunu çözemedim

Yukardaki problemlerini daha önce yaşayan oldumu acaba ne gibi çözüm ureettiniz kullandiysaniz gerçi cihaz eski biraz ama neyse

Optik kabloda ses kısma ve yükseltme genel olarak mı calismiyor acaba

M Çevrimdışı

Mahobasgan

Yeni Üye
27 Şub 2022
10
29
Soundbar ile alakalı bir durum yok bende TCL var onda da durum aynı optik kablo desteklemiyor. Hdmi kullanırsanız sorununuz çözülmüş olur aynı şekilde yapıyorum. Ayrıca yabancı kaynaklardan yaptığım araştırmalarda hdmi kablosunun optikten daha iyi olacağını okumuştum. Yine de optik kullanmak isterseniz hem optik hem hdmi kablosu takın optikten ses çıkışı alırsınız hdmi da kumanda etme işinize yarar ilk aldığımda böyle kullanmıştım.

Geri
Üst Alt