VESTEL den Beklentiler

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Nonconnect mb 130 anakartlar a güncel yazılım bekliyoruz connect mb130 ana karta  yeni bir güncelleme geldi en kisa sürede nonconnect mb130 a da bekliyoruz daha iyi performans ve daha berrak görüntüler için

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
nedimm' Alıntı:
Nonconnect mb 130 anakartlar a güncel yazılım bekliyoruz connect mb130 ana karta  yeni bir güncelleme geldi en kisa sürede nonconnect mb130 a da bekliyoruz daha iyi performans ve daha berrak görüntüler için

''Seneye bakarız artık'' diyerek o iğrenç espriyi bu yıl da yapmış olayım :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
http://tavsiyeforumu.com/konu-vestel-opus-ses-codec-destegi.html

şu konuyu da kendime not alayım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba Hocam.
En son çekirdek yazılımı yüklediğim halde 43R6010U televizyonumun smart özellikleri ağır ve kararsız çalışıyor 
smartı kullanırken televizyon sık olarak donuyor.
wifi ye bağlı olduğum halde, internet bağlantısı kesiliyor, tekrar bağlanmak zorunda kalıyorum.
Bu sorunları çözebilir miyiz?

sistemin daha hızlı çalışabilmesi için; Bilgisayar ve Android telefonlar için lite yazılımlar yapılıyor ya.
vestel de ürettiği televizyonlar için, hem full hem de lite yazılım yaparsa çok iyi olur diye düşünüyorum.
bu hususu da raporunuza eklerseniz sevinirim.
Smart ile kurulu gelen programların birçoğunu hiç kullanmadığımız halde sistemden kaldıramıyoruz.
bu da hem fazladan karmaşa hemde sistemin ağır çalışmasına neden oluyor.
programları sistemden kaldırma özelliği yazılımlara eklenirse iyi olur diye düşünüyorum.
yazılım geliştirmesi konusunda, değindiğim hususlarda birçok kullanıcının benim gibi düşündüğünü takdir edersiniz sanırım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Smartlarda uygulamalar browser tabanlı değil mi? Hatta smart arayüzü bile? 

Sadece YouTube Tivibu falan yazılımın içinde gömülü sanırım. 

Diğer yazılımlar daha çok ip ve şifreleme ile browser üzerinden html5 sayesinde oynatılıyor bence.  :kıskıs:

Mesela benim Vestel televizyonuma aldığım Wi-Fi dongle (teknosa 5 tl den satmıştı) 

Ralink çipsete sahip. Linux camiasında sorunlarıyla ünlü bir çipset. 

Ama bakıyorum MB95R1 anakartlı başka bir televizyonda gayet sağlıklı çalışıyor.

Benim televizyonda bağlantı bile sorunlu. Ya arayüze girince restart atıyor ya da wi-fi dongle ı açıp kapatırken donup restart atıyor.

Vestel kendi yaptığı ürünü bence yeterince test etmekle işe başlasın. 

Model pompalamaktan yapamıyorlar herhalde.

TV yi aldığım dönem Carrefour'da 55" SEG satıyorlardı aynı paraya, belki paneli kötüdür diyerek gittim Vestel 7 serisi televizyon aldım.

Arayüz daha iyi ama gel gör ki bariz gözden kaçan kusuru var.

Allah'dan ışık sızması yok, herhangi bir kart kaynaklı arıza vermedi şükürler olsun. 

Şirket içi politikaların değişmesi lazım. Buna ayak direyen kim ise büyük hata yapıyor.  :bilmiyom:

Geri
Üst Alt