Vestel-BZE-XL4303XE Buzdolabı Arızası

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39

Hocam eşim daha öncede söylemişti, 5-6 kere oldu demişti sabahları özellikle yapıyor dedi,) heralde kapak uzun süre açılmıyor diye) bu sabah yine olmuş, dolap alarmı çok kısa kısa ötüyor dedi, kapağı açıp kapattığımda susuyor, bu sabah yine ekranda alarm sesi ve ışığı ile birlikte, sr ışığıda yanmış, kapağı açıp kapatınca sönmüş yine!!!!!!!! (Bazen kendi kendine kapağı ellemeden de susuyormuş)
Son durum bu şuan, tamirci arkadaşa söyliycem, yinede burayada yazayım dedim:(

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,630
Hocam eşim daha öncede söylemişti, 5-6 kere oldu demişti sabahları özellikle yapıyor dedi, bu sabah yine olmuş, dolap alarmı çok kısa kısa ötüyor dedi, kapağı açıp kapattığımda susuyor, bu sabah yine ekranda alarm sesi ve ışığı ile birlikte, sr ışığıda yanmış, kapağı açıp kapatınca sönmüş yine!!!!!!!!
Son durum bu şuan tamirci arkadaşa söyliycem yinede burayada yazayım dedim:(
Uyarının gerçek mi, sahte mi olduğunu almamız lazım.
Bunun içinde bölümlerin ısısı ölçülmeli.

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
Hayda gerçektenmi hocam😊, sahte uyarı ne demek yani.
Birde son olarak eşim son uyarıda kapağı açtığımda bana fazla soğuk geldi dolabın içi dedi, ama neticede ölçmeden anlaşılmayacak sanırım bu durum:) , derece bakıyorum ölçücem mutlaka, teşekkür ederim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,630
Birde son olarak eşim son uyarıda kapağı açtığımda bana fazla soğuk geldi dolabın içi dedi, ama neticede ölçmeden anlaşılmayacak sanırım bu durum:) , derece bakıyorum ölçücem mutlaka, teşekkür ederim.
Bir ihtimal ısı sensörü arızalı olabilir. çünkü soğutma yetersiz olsa bunu yiyeceklerin bozulmasından anlardınız.

H Çevrimdışı

hangar18

Yeni Üye
31 Ocak 2024
2
31
Hocam geçmiş olsun. Aynı sorunu yaşıyorum şu anda. Son durum nedir sizde? Çözüldü mü konu?

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
Durum aynen devam Sota Sota hocamın dediği gibi yaptım, termostat koydum dolaba 3,5° gösterdi termostat, dondurucu kısmına bıraktım orayı ölçmedi baktım kapanmış:) , çokta kaliteli değildi zaten, normal bölümdeki değer yeterli olurmu bilmiyorum, ama dolap ara ara yine bipleyip ekrandaki alarm yazısı anlık yanıp sönüyor, tamirciye anlattım durumu abi video çekip atarmısın dedi, dedim yakalasam çekecemde😊 yok anlık yapıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,630
Durum aynen devam Sota Sota hocamın dediği gibi yaptım, termostat koydum dolaba 3,5° gösterdi termostat, dondurucu kısmına bıraktım orayı ölçmedi baktım kapanmış:) , çokta kaliteli değildi zaten, normal bölümdeki değer yeterli olurmu bilmiyorum, ama dolap ara ara yine bipleyip ekrandaki alarm yazısı anlık yanıp sönüyor, tamirciye anlattım durumu abi video çekip atarmısın dedi, dedim yakalasam çekecemde😊 yok anlık yapıyor.
altbölüm 3.5 dereceyi gösteriyorsa soğutmayı başarılı şekilde yapıyor demektir.

büyük ihtimal ntc sensörü yanlış ölçüm yapıyor yada gelen kart arızalı.

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
Bencede kartla alakalı hocam, ileride sorun çıkarmıyacağını bilsem,, biplesin dursun sorun yokta, 8-10 ay 1 sene sonra kart bozulmuş değiştirmek lazım derlerse can sıkılır.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,630
Bencede kartla alakalı hocam, ileride sorun çıkarmıyacağını bilsem,, biplesin dursun sorun yokta, 8-10 ay 1 sene sonra kart bozulmuş değiştirmek lazım derlerse can sıkılır.
Evde birkaç günlüğü ayrılırsın geldiğinde dolap susmuş olur haydi.! tüm yiyeceklerin bozulduğuna mı yanacaksın yoksa dolaba sinen ve çıkmayacak olan kokuya mı yanarsın.!

Karttan değil ama bu durum tecrübeyle sabit :kiskis

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
Hocam geçmiş olsun, ben valla balık yemesini severim tutmaktan anlamam😊, ama ne yapmalıyım yani şimdi🫣

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam geçmiş olsun, ben valla balık yemesini severim tutmaktan anlamam😊, ama ne yapmalıyım yani şimdi🫣
Kart ve sensör kontrol edilecek.
Hem dolabı değiştirmek hem de o koku ve temizlik zahmeti ayrı olay.
Dolabı temizlemekten bahsetmiyorum, onun başarılı olması zor bir durum, eve yayılan koku nedeniyle etrafa saçılan partiküller.
Evi kırklamak gerekir. :hihi

Geri
Üst Alt