Vestel Bulaşık Makinesi Işık Yanıp Sönüyor

V Çevrimdışı

VestelMagduru

Yeni Üye
7 Eyl 2019
2
40
Çalıştırmadan beş dakika sonra makine şu videodaki hale geliyor. Eve gelen biri 18 ve diğeri 20 yaşındaki iki çalışan rezistans gibi geldi bize deyip rezistans ısmarladılar. Ama çok toylardı.
Bu arızanın sebebi nedir?
Eşim kapağı açıp makineyi kendisine çektikten sonra böyle oldu ama sebep bu mu bilmiyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
hoşgeldiniz hocam ama nick olmamış? her markada böyle sorunlar olabiliyor.Vestelde En azından bsh grubu gibi siemens Profilo siemenslerde sensör , motor , rezistans tümleşik değil ve kronik sorun değil.

V Çevrimdışı

VestelMagduru

Yeni Üye
7 Eyl 2019
2
40
su taşma problemi olabilir altta su kaçağı varmı
İyice baktım yok.
Piyasadaki en iyi deterjan neyse onu kullanıyoruz. Hiç markasız bir şey kullanılmadı.
Bu arada makine bazen çalışıyor. 5-10 defa denediğinizde sonunda makine çalışıyor.

@ Umut Barış Umut Barış
Eşim kapağı kendisine çektiğini iddia ettiği için sıkıştırsın diye koydum ama çok da ne yaptığımı bilerek yaptığım bir şey değil.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
İyice baktım yok.
Piyasadaki en iyi deterjan neyse onu kullanıyoruz. Hiç markasız bir şey kullanılmadı.
Bu arada makine bazen çalışıyor. 5-10 defa denediğinizde sonunda makine çalışıyor.

@ Umut Barış Umut Barış
Eşim kapağı kendisine çektiğini iddia ettiği için sıkıştırsın diye koydum ama çok da ne yaptığımı bilerek yaptığım bir şey değil.

Vestel müşteri hizmetlerini arayın, yetkili servisi rapor edin. Bir daha gelip baksınlar.
Rezistansı yetkili servise mi değiştirttiniz?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
su yetersiz, su kaçağı, ısıtıcı ve motor arızasında vestel aynı hatayı verir.
makineye program verdiğinizde su almıyor veya az alıyorsa yapabilir, makineyi öne çektiğinizi belirttiniz; hortumda katlanma var mı ? musluk tam açık mı kontrol edin.
makine suyunu alıp tam yıkama sırasında hata veriyorsa motor kaynaklı olabilir.
suyu aldı yıkamaya başladı 10-30 dk arası hata veriyorsa ısıtıcı hatasıdır
makine kapağını açınız hala su atma pompa sesi varsa su kaçağı vardır

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt