Vestel BM-1004 X Bulaşık Makinesi Sürekli Aynı Arıza ile Sorun Yaşatıyor

FelixFelicis Çevrimdışı

FelixFelicis

Yeni Üye
10 Mar 2021
17
THH başvurum olumsuz sonuçlandı. Anlamıyorum anlayamıyorum.

THH-1.png
THH-2.png

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ek garanti süreci sadece onarım ve bakımı kapsar değişim veya para iadesini kapsamaz haklı olarak iptal etmişler. Bu bilgiler ek garantide yazar.

Ek garantiyi, asıl garantiden ayıran kanun, yönetmelik varda biz mi bilmiyoruz.?

Gecen sene 7. yılında arızalanan (3+4 yıl garanti) uğur derin dondurucum için servis talebi oluşturdum.
Servis gövde çatlağı olduğunu tamirinin mümkün olmadığını belirterek bu yönde rapor tuttu.
1-2 hafta içerisinde ayni hacimde derin dondurucuyu hiçbir ücret talep etmeden getirip teslim ettiler.

Size verilen haklar kapsamında

6502 sayılı kanunun 11. maddenin 1.fıkrası C bendine göre seçimlik hakkınızı kullabilirsiniz.

Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;

İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine
getirmekle yükümlüdür.

Burada tanım yanlış anlaşılması var. Ek garanti değil EK GÜVENCE. Dolayısıyla bu tanım farklılıklarına dikkat etmek gerekir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Burada tanım yanlış anlaşılması var. Ek garanti değil EK GÜVENCE. Dolayısıyla bu tanım farklılıklarına dikkat etmek gerekir.
Samsung markasına yaptırdığım tüm garanti uzatımları belgesinde

Ek Garanti diye büyük puntoyla yazmakta daha önce belgeyi eklemiştim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Samsung markasına yaptırdığım tüm garanti uzatımları belgesinde

Ek Garanti diye büyük puntoyla yazmakta daha önce belgeyi eklemiştim.
Genelleme olarak söylemedim. Daha önce Vestel' in kapsamını ek güvence olarak düzenleyip, bu şekilde internet sitelerinde de böyle paylaştıklarını da söylemiştim. Oradaki kafa karışıklığı sadece Elektronikte bu maddeyi görmüş olmamdı. Yukarıdaki T.H.H. kararında da belirttiği üzere beyaz eşyada da aynı şey geçerliymiş.

Son düzenleme:
FelixFelicis Çevrimdışı

FelixFelicis

Yeni Üye
10 Mar 2021
17
Genelleme olarak söylemedim. Daha önce Vestel' in kapsamını ek güvence olarak düzenleyip, bu şekilde internet sitelerinde de böyle paylaştıklarını da söylemiştim. Oradaki kafa karışıklığı sadece Elektronikte bu maddeyi görmüş olmamdı. Yukarıdaki T.H.H. kararında da belirttiği üzere beyaz eşyada da aynı şey geçerliymiş.
Ek güvence yazıyormuş evet.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt