Vestel ayıplı ürünü iade almıyor

Muhsin Çatalbaş Çevrimdışı

Muhsin Çatalbaş

Yeni Üye
5 Ara 2019
38
05.01.2021 tarihinde Vestel fabrika satış mağazasından almış olduğum kurutmalı çamaşır makinesi kurulumdan 5 gün sonra 13.01.2021 tarinde arıza yaptı, servis atölyeye alıp arıza tespiti yaptı makinenin 3 yıllık garantisi dışında 10 yıl garanti verilen inverter motorunun arızalandığı bilgisi verildi yaklaşık 13 gündür Vestel'in çözüm merkezi benim ise çözümsüzlük merkezi dediğim kısım ile boğuşuyoruz ısrarla para iadesi istediğimi belirtme rağmen her defasında ürünü değiştirebileceklerini para iadesinin şuan için mümkün olmadığını söyleyip duruyor, bir ülkede, ülkenin en büyük beyaz eşya üreticisi tarafından tüketici haklarının bu denli yok hükmünde sayılması gercekten çok acı devlet bu kadar mı aciz kanun yapmakta illa insanlar haklarını almak için tüketici hakem heyeti veya mahkemelerle uğraşmak zorundamı?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Neden ücret iadesi mümkün değil diyorlar ve siz neden değişimi kabul etmiyorsunuz

Muhsin Çatalbaş

Yeni Üye
5 Ara 2019
38
Direk fabrikadan aranıyorum müşteri hizmetlerinden değil çözüm merkezinden aranıyorum ancak ne hikmetse benim kanuni hakkım para iadesi seçimim kabul görmüyor, en son evdeki rezilliği bitirmek için değişimi kabul ettim ancak bu mağduriyetimi tüketici hakem heyetine taşıyacağım Vestel efendi arayıp köpeklerden pişmanım diyene kadar peşini bırakmayacağım bu işin değişim+1 ek garanti en son anlaştığımız şekliyle

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
*Satış (alış veriş) sözleşmesi elinizde var mı?
*Sözleşmede, arıza halinde hangi şartların geçerli olduğu yazılıdır.
*İade, değişim, onarım hususları mutlaka kayıt altına alınmıştır.

Geçmiş olsun, kolay gelsin.

Muhsin Çatalbaş

Yeni Üye
5 Ara 2019
38
nerde çok methedilen vestel müşteri hizmetleri.
Yok öyle methedilen müşteri hizmetleri filan şehir efsanesi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Neden ücret iadesi mümkün değil diyorlar ve siz neden değişimi kabul etmiyorsunuz
Sebebini inanın bende merak ediyorum yeni ürün dedikleri üründe birde 10 garanti verilen parçası arizalaninca soğudum cihazdan ondan değişim istemedim

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt