Vestel aradı

Y Çevrimdışı

Yeşilsoy 

Yeni Üye
21 Ocak 2021
49
39
Ekran camı için vestel den aradım. Ellerinde panel yokmuş
İndirimli ürün önerdi iler....

Vestel 32H8500 HD 32" 82 Ekran Uydu Alıcılı LED Televizyon​

1137 tlye hesaplayacaklar
İnternete fiyatı 1500 tl
Bunun yerine ne alabilirim

IMG_20210214_20050123f219c656e7443c.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Benim için şu özellik önemli
Telefonumdaki video ve fotoyu Bluetooth ile bağlamam yeterli olacak...
Zaten mutfağa koyacaz
Ne dersiniz

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çok söylemişler 1337 TL 32 inç tv için kabul etme hiç makul değil o para verilmez üstüne bana hiç mantıklı gelmedi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İndirim miktarı ne kadar ona bakmak lazım 100-200 TL arası indirim yapıyorlar diye almak zorunda değilsiniz 100-200 arası indirim bütün markalarda kanpanya adı altında oluyor ona göre bir değerlendirme yapın

O fiyattan aşağı 32 inç var mı? Buna göre değerlendirelim bence.
Şimdiki fiyatlar zaten şişirilmiş fiyatlar Umut Barış Umut Barış hocam piyasada dolar korona vs bahane edip fiyatları şişirdiler bu tvlerin ederi bu değil fırsatçılık yapılıyor bence

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
İndirim miktarı ne kadar ona bakmak lazım 100-200 TL arası indirim yapıyorlar diye almak zorunda değilsiniz 100-200 arası indirim bütün markalarda kanpanya adı altında oluyor ona göre bir değerlendirme yapın

Şimdiki fiyatlar zaten şişirilmiş fiyatlar Umut Barış Umut Barış hocam piyasada dolar korona vs bahane edip fiyatları şişirdiler bu tvlerin ederi bu değil fırsatçılık yapılıyor bence
32 inç TV'ler uzun zamandır bu fiyatlarda.
Axen, Awox, Sunny gibi ürünleri bu kıyasa dahil etmiyorum.

Giriş seviye Samsung, LG alıp kanser olmaktansa Vestel alıp hiç yoktan işlevini yerine getirebilen bir ürün almış olurum.
Ülkemizde satılan en ucuz LG, Samsung TV'leri bence Vestel'den daha başarısız.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
32 inç TV'ler uzun zamandır bu fiyatlarda.
Axen, Awox, Sunny gibi ürünleri bu kıyasa dahil etmiyorum.

Giriş seviye Samsung, LG alıp kanser olmaktansa Vestel alıp hiç yoktan işlevini yerine getirebilen bir ürün almış olurum.
Ülkemizde satılan en ucuz LG, Samsung TV'leri bence Vestel'den daha başarısız.
O zaman 32 tv değilde 32 inç monitör tv alırım ben şahsen tv box mi box vs LG Ips monitör tv vestelden iyidir diyorum mutfak için

LG monitör tv 200 TL fark var uydu alıcısı eksik + 100 TL uydu alıcı 300 TL fark verip LG almak mı? İlerde tv box vs ile gayet iyi bence

Moderatör tarafında düzenlendi:
Y Çevrimdışı

Yeşilsoy 

Yeni Üye
21 Ocak 2021
49
39
Şu an cihaz çöp oldu.
Aynısından babam evinde de var.
Yedek parça için mi bırakayım.
Kararsız kaldım.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Şu an cihaz çöp oldu.
Aynısından babam evinde de var.
Yedek parça için mi bırakayım.
Kararsız kaldım.
Karar senin duruma göre değerlendir acele ile karar verme yedek evde kalsada vestelin önerdiği tv'alsanda şartlar hemen hemen aynı iyi düşün tart hangisi uygun gelirse onu yap

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
TV lerde DONANIM adı altında artık neredeyse hiç bir şey kalmadı değerli olarak.

Bahsi gelen modelde avuç içi kadar anakart ve bir güç kartı dışında geri kalanı sadece panel olduğu için, para eden tek unsur da o olması nedeniyle kırılınca geri kalanlarının bir değeri kalmıyor.

Haaa, işiniz düşse ve o avuç içi kadar dediğim kartı isteyen taraf biz olsak kıymete biner ve tv nin en pahalı parçası o olur ayrı konu.

VESTEL n ücretli değişim prosedürü ne yazık ki TV grubunda bekleneni karşılamıyor.

Onların yaptığı ücretli değişim adı altında ücreti ile mal satmak dışında bir şey değil.

Vatandaşı malı hurda değil eski değil, elinde yedek parça bulundur da komple yeni ürün vermek sorunda kalma o zaman derler adama.

Sadece paneli ellerinde bulundursalar değiştirmenin maliyeti 850 olabilecekken, komple tv satmaya kalktıklarında durum bu oluyor ne yazık ki.

Tüketici olarak ben sizin yerinizde olsam yedek parça bulmaları konusuna ısrar eder ve hatta gerekirse hakem heyetine gider, değişim değil onarım konusunda ısrar ettiğinizi ve GERÇEK yedek parça bedeli üzerinden onarımını talep ederdim. Hatta size bir iyilik yapayım, Sizin tv de kullanılan panelin üreticisine ulaşabileceğiniz bir link vereyim,

Kendileri ile irtibat kurun ve panelin ASLINDA kaç lira olduğunu, tedarik edilebilecek durumda olup olmadığını öğrenin ;)
Yani vatandaş olarak sizin dahi ulaşabildiğiniz bir panele vestelin ulaşamaması komik olur zaten.

Vestel efendi işin kolayına kaçmaya alışmış belli ki.

Vatandaşa bu malı satıyorsan yedek parçasını bulunduracaksın, bulundurmuyorsan o zaman yedek parça bedeli karşılığı yeni tv vereceksin Vestel efendi :hayir

Aklıma gelmişken; Bu gün komisyondaki avukat arkadaşla görüştük, Vatadaşların, bu yedek parça listelerine, fiyat ve stok bilgilerine ulaşmalarının yasal hakları olup olmadığına ve bu konuda vatandaşa destek vermeyen firmalara yaptırım uygulanıp uygulanamayacağına dair araştırmalar yapacak kendisi.

Ortada bir tv var, yedek parçası kendisinden pahalı.

USD bazında dahi olsa vatandaş bu yedek parçanın güncel fiyatını bilecek arkadaş. O kadar..

Y Çevrimdışı

Yeşilsoy 

Yeni Üye
21 Ocak 2021
49
39
Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum.
İşiniz rast gitsin her zaman....

"VESTEL n ücretli değişim prosedürü ne yazık ki TV grubunda bekleneni karşılamıyor"
derken hangi markalar karşılıyabiliyor?
Tüketici olarak almak istediğimizde ona göre bilelim?

Tüketici hakem heyetleri sayesinde bir çok olayı bu kurum sayesinde lehime çözdüm.
Belge istenecek;
Fatura yok vakıfbank tan 24 ay harcama sözüne aldık. (harcama sözünü 1 ay unuttuk ceza kestiler aynı hesaba geldi)

2-vestel ticaret bakanlığına göre 10 yıl yedek parça bulundurması gerekiyor.
Bunu bana yazılı olarak nasıl alabilirim?

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri