VESTEL Android TV USB disk biçimlendirme FAT32 Var NTFS desteği YOK

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Sevgili form yöneten arkadaşlar burada sohbet ortamında bilgi alışverişi yapıyoruz hepinize sonsuz teşekkürler Vestel andorid TV sahibi olduk ama ne bir daha alırım ne de soran olursa tavsiye ederim TV nin tek bir artısı var panel LG nin onun dışında yazılım mühendislik sıfır TV ye HBB TV diye bir şey koymuşlar o açık olduğu an TV hareket etmiyor illa kapalı olacak smart TV den daha pahalı ama smart TV benim gözümde daha hızlı ve daha kullanışlı imiş zaten bu bellek ve işletim sistemi andorid TV için yetersiz özünde uygulama indiren bir insan değilim evde bilgisayar var tabletler var TV den tek isteğim canli bir panel hızlı geçişler ve USB den ara sıra bir şeyler izlemekti fakat seriliği ve USB kısmı olmadı sadece panel den memnun kaldım

Aynen dediğiniz gibi smartta 1.25 GB fakat içindeki uygulama az andoridde 2 GB ram fakat bir sürü andorid yazılımı var en az 4 GB olacak ki TV nefes alsin sonuç olarak ne kadar ekmek o kadar köfte fakat vestelin 4 GB yada 8 GB ürünü varda biz mi almadik 😁
Toplum olarak bilgi ve bilinç eksikliğimiz var.
2-3gb ramli android tv alma bak bakalım tıpış tıpış 4-6-8gb bellekli tv nasıl üretiliyor.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Toplum olarak bilgi ve bilinç eksikliğimiz var.
2-3gb ramli android tv alma bak bakalım tıpış tıpış 4-6-8gb bellekli tv nasıl üretiliyor.
Bilgilendirme için herkese sonsuz teşekkürler iyi ki bu form var sayenizde markanın genel merkezinde çalışan kişilere sorduğumuz sorulara cevap bulamazken bu formda her aradığımız bilgilere ulaşıyoruz çok teşekkürler 🙋🏻‍♂️

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bilgilendirme için herkese sonsuz teşekkürler iyi ki bu form var sayenizde markanın genel merkezinde çalışan kişilere sorduğumuz sorulara cevap bulamazken bu formda her aradığımız bilgilere ulaşıyoruz çok teşekkürler 🙋🏻‍♂️
Sevgili nedimm ,ntfs hdd doğrudan usb den mi alıyor gücü yoksa harici besleme var mı? ,doğrudan alıyorsa güç yetmiyor olabilir mi acaba,eğer diski gördü ve oynatı ise ve de takılıyorsa acaba dedim kendi kendime.
Bu arada sadece ntfs değil,acaba linux sistemi olan ext3 ext4 görüyor mu :)

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Sevgili nedimm ,ntfs hdd doğrudan usb den mi alıyor gücü yoksa harici besleme var mı? ,doğrudan alıyorsa güç yetmiyor olabilir mi acaba,eğer diski gördü ve oynatı ise ve de takılıyorsa acaba dedim kendi kendime.
Bu arada sadece ntfs değil,acaba linux sistemi olan ext3 ext4 görüyor mu :)
NTFS yi denedim ve pes ettim artık suyu akışına bıraktım biz ne yaparsak yapalım fabrika çıkışının tadını vermiyor Vestel markası da bu ürünü böyle yapmış işin entresan tarafı bari satarken internet sitesinizde bu durumu ürün açıklama bölümüne koyun ürünü aldiktan sonra çoğu insan durumu öğreniyor üreten firmada bu durum normaldir diyor konuyu kapatıyor oysa ki müşteri kaybediyorlar farkında değiller bilgilendirme için teşekkürler kardeşim güzel bir gün dileğiyle 🙋🏻‍♂️

B Çevrimdışı

Boorock70

Yeni Üye
31 May 2020
17
53
“Sen Yanmazsan, Ben Yanmazsam, Biz Yanmazsak, Nasıl Çıkar Karanlıklar Aydınlığa”... [Nazım Hikmet]

Yaa, işte böyle VESTEL efendi... USB'den NTFS desteğini çıkararak TV başına 0.01 USD kar etmişsindir umarım.
Bu dahiyane "lisans bedelini ödememek için fonksiyon çıkararak, maliyet düşürme" fikrini ortaya atan, uygulayan kim(ler)se, Gn.Md Yrd. falan yaparsınız artık.
Haklarıdır, yılların firmasını tek bir hamle ile yerle bir ettiler.
Aşağıdaki linkte, şikayetvar'daki "VESTEL NTFS" kayıtlarındaki şikayetlere de bizzat cevap versinler, bi zahmet ! :clap2

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
“Sen Yanmazsan, Ben Yanmazsam, Biz Yanmazsak, Nasıl Çıkar Karanlıklar Aydınlığa”... [Nazım Hikmet]

Yaa, işte böyle VESTEL efendi... USB'den NTFS desteğini çıkararak TV başına 0.01 USD kar etmişsindir umarım.
Bu dahiyane "lisans bedelini ödememek için fonksiyon çıkararak, maliyet düşürme" fikrini ortaya atan, uygulayan kim(ler)se, Gn.Md Yrd. falan yaparsınız artık.
Haklarıdır, yılların firmasını tek bir hamle ile yerle bir ettiler.
Aşağıdaki linkte, şikayetvar'daki "VESTEL NTFS" kayıtlarındaki şikayetlere de bizzat cevap versinler, bi zahmet ! :clap2

Israr etmiyorum ama senin adında tekrar yazayım sevgili Boorock70 ,ben mesela linuxta farklı işlemler için 500gb yedek alanımı ext4 yerine ntfs yaptım,eğer lisanslı olsaydı tahmin ediyorum depoda ntfs-3g "nonfree" olarak geçerdi ,tabii android google'n olunca belki "yok benim nt dosya sistemimi kullanamazsın" demiş de olunabilir ama o zaman da paragon firması ayrıca lisans ücreti isterdi diye düşünüyorum ,gerçi program ücretli ama free olan da kısıtlı kullanım veriyor ,lisans olsaydı bu olabilirmiydi bilmiyorum,bu arada şikayetvar da okudum ntfs ila alakalı şikayetleri :ok

temhem16 Çevrimdışı

temhem16

Aktif Üye
24 Ağu 2018
105
54
55UA9900 Kullanıyorum NTFS diskleri sıkıntısız açıyor sorun yaşamadım.Arkadaşlar android 9 da sorunsuz tanıyordu.andrid 11 yükledikten sonra ntfs desteğini kesti tanımıyor.tekrar güncellemede gelirmi bilmiyorum haberiniz olsun.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt