Vestel Android Pie İşletim Sistemli TV

A Çevrimdışı

alptugay

Aktif Üye
7 Nis 2018
62
33
Merhaba,
Yaklaşık 1 senedir vestelin android pie işletim sistemine sahip televizyonlarını piyasaya sunacağı haberleri internette dolaşmakta. Önce Şubat 2019 da haberleri çıkan bu televizyonun Mayıs ayı itibariyle satışa sunulacağı açıklanmıştı:

Daha sonra ise IFA 2019 fuarında bu televizyon tanıtıldı ve Ekim ayı içinde satışa sunulacağı söylendi:

Ancak Vestelin Ekim ayı televizyon kataloğunda da bu televizyon bulunmamakta:

Bu televizyonun akıbeti hakkında bilgisi olan var mı? Ne zaman piyasaya sunulcağı hakkında içeriden bir duyum/bilgi alan var mıdır?

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
vestel android TV romlu tv üretirse eğer rakipsiz olur.
yalnız işlemci ram ve rom konusunda cimri olmaması gerek. ramde en az 3, romda 32 en kötü 16 olması lazım. işlemci de en az orta seviye olmalı.

A Çevrimdışı

alptugay

Aktif Üye
7 Nis 2018
62
33
Arkadaşlar hakikatten bu iş ne oldu ya? Valla philips 50pus7304 alacağım bu gidişle. İçeriden bilgisi olan var mı? ?️‍♂️
Ha çıktı ha çıkacak diye beklemedeyim ama çıkmayacaksa da yolumuza bakalım :)

S Çevrimdışı

sarper28

Aktif Üye
24 Şub 2018
221
dostum ben bunu sordum nina tv gelecekti diye A Adem Helvacı hocam öyle bir televizyon mu varmış demişti :) güya kasım ayı sonunda piyasaya sürecekti vestel ama yalan oldu.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Vestel’in android tv için yatırım yapıp zaman harcayacağını düşünmüyorum pek. Hazır bir tasarım almışlardır çekik göz diyarlarından. Geliştirme kitini anlamak ve referans yazılımı çözüp türkçeye çevirmek zaman alıyordur. Aynı yazılım ve anakartın iterasyonlarını yapmak gibi değil bu iş zira.

A Çevrimdışı

alptugay

Aktif Üye
7 Nis 2018
62
33
Vestel Android işletim sistemli televizyonlar nihayet vestel'in websitesinde satışta gözüküyor. Şu anda 43 inchten 65 inche kadar 4k çözünürlüklü modeller mevcut. UA9600 ve UA9800 olmak üzere iki seri gözüküyor. Websitesine bakarsak sadece SMR değerleri farklı gözüküyor UA9600 serisi 1600 hz UA9800 serisi ise 3000 hz olarak gözüküyor ve bir de ayak yapıları farklı. Bunlar görünen farklar. Peki görünmeyen farklar nelerdir daha detaylı iki seriyi kıyaslayabilir miyiz?
A Adem Helvacı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Vestel Android işletim sistemli televizyonlar nihayet vestel'in websitesinde satışta gözüküyor. Şu anda 43 inchten 65 inche kadar 4k çözünürlüklü modeller mevcut. UA9600 ve UA9800 olmak üzere iki seri gözüküyor. Websitesine bakarsak sadece SMR değerleri farklı gözüküyor UA9600 serisi 1600 hz UA9800 serisi ise 3000 hz olarak gözüküyor ve bir de ayak yapıları farklı. Bunlar görünen farklar. Peki görünmeyen farklar nelerdir daha detaylı iki seriyi kıyaslayabilir miyiz?
A Adem Helvacı

Evet, satışa sunulmuş sanırım;

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
CPU, RAM, Depolama gibi bilgiler paylaşılmamış gördüğüm kadarıyla;

Gerçi ilk çıkan Regal modeliydi sanırım, 1.5 GB RAM ve 8 GB depolamaya sahipti diye hatırlıyorum.
Hatta bu nedenden dolayı pek ciddiye almamıştık herhalde. (Beklenti anlamında.)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı
Selam bana yarın bir hatırlatırsanız bu konu ile ilgileneyim :ok

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Arkadaşlar 55 inç android te panel durumu nedir acil bilgi lütfen

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri