vestel andorid tv tkgs de şifreli kanallar ve radyolar olmadan kanal taratma nasıl yapılır

Z Çevrimdışı

zuga34

Yeni Üye
18 Mar 2024
6
51
hayırlı günler dilerim android 65 QA9700 vestel tvmi 7 aydır kullanıyorum genel olarak tvden memnunum biraz kanal geçişleri yavaş ama görüntü olarak iyi bir türlü yapamadığım kanal listesinde sadece şifresiz kanallar istiyorum seyrettiğim videolardan yapmaya çalıştım şifresiz tarama ve hafızaya alınacak kanal menüsü var ama aktif olmuyor bir videoda fabrika ayarlarına dönünce bu tarama menüsü aktif oluyor denildi ama malesef menü değişmiyor radyo ve hepsi şeklinde tarıyor lnb ayrları menüsünde bu yazdığım menüler türksatt harici astra v.s de değişiyor izin veriyor sadece şifresiz ve radyosuz ama dediğim gibi türksatta tarayınca şifreli tv ve radyo kanalarını listeye alıyor siz değerli üstadlarımdan destek istiyorum şimdiden teşekürler

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Türksat uydusunun değerlerini manuel olarak (Turksat 2 gibi isimlendirerek) uydu listesine ekleyebiliyor musunuz? (Android cihazım olmadığı için soruyorum.) Eğer ekleyebiliyorsanız söz konusu uyduyu seçip anlattığınız gibi (Astra, hotbird v.b.) tarama yapabiliyor olmanız gerekir.

Bunların dışında kanal listesi düzenleme ekranında filtreleme seçenekleri ile istemediğiniz kanalları göstermemeyi sağlayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Bir diğer seçenekte By_Trol By_Trol ustamızın paylaştığı şu konuyu incelemeniz;

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,425
Kurulum aşamasında ücretli, ücretsiz, tümü seçimi var başka seçim yok kanallarda oluşan değişikliklerde tkgs açık oldukça Türksat kendi güncel kanal listesini otomatik gönderir.

Z Çevrimdışı

zuga34

Yeni Üye
18 Mar 2024
6
51
işte ilk kurulum için sıfırladım bu seçenek çıkar diye seçenek var müdahale edmiyorsun nerde hata yapıyorum acaba benim için ücretsiz kanal listeye gelsin yeterli bir sürü şifreli kanal geliyor yine de teşekürler

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,425
işte ilk kurulum için sıfırladım bu seçenek çıkar diye seçenek var müdahale edmiyorsun nerde hata yapıyorum acaba benim için ücretsiz kanal listeye gelsin yeterli bir sürü şifreli kanal geliyor yine de teşekürler

Bu yazdıklarımı yaparsanız 15-20 Tane kadar şifreli kanal ve radyo bulur.

Tv üzerindeki yazılımın güncelliğine göre ayar menülerindeki terimler farklılık gösterir tv deki yazılım Android 11 Yazılım sürümü V1.15.2.0 İse

Menü/ Ayarlar/ Kanal/ Kanal Kurulum modu/ Genel Uydu/ Kanallar/ Uydu Yeniden Taranıyor/ Normal Tarama/ İleri/ Türksat/ OK/
Türksat araması için açılan listede alt satırlarda
Tarama Türü yan tuş ile seç "Yanlızca Ücretsiz Kanallar"
Bir alt satırda yan tuş ile seç Hafızaya Alma Türü "Yanlızca Dijital Kanallar"
Bir alt satırda "LNB yapılandırması" üzerine git/ OK
Alt satırlarda "DİSEqC Port" Üzerine git/ OK
Aşağı tuş ile "DİSEqC A" Üzerine git/ OK
Ayarlar yapıldı.
Geri/ Geri/ Geri/
En üst satıra çık
İleri/ OK
Arama başlayacak arama yaklaşık 15 Dakika sürüyor bitince kendi kanal taşıma sıralamanı yaparsınız.

Hiç uğraşmadan temiz bir kanal listesi istiyorsanız 2, Mesajda slowfood slowfood Üstadın belirttiği linkte hazırladığım hazır kanal listesi var.

Geri
Üst Alt