Vestel akıllı tahta besleme kartı

cemil55 Çevrimdışı

cemil55

Yeni Üye
16 Ara 2021
10
Değerli arkadaşlar, okullarda kullanılan vestel akıllı tahtaların malesef garantisi bitti. Özellikle besleme kartı ile ilgili tamirini yapan , satışını yapan yok yada biz bulamadık, Servis direk olarak kartı değiştiriyor fiyatta pahalı, okulda bu para da yok, okullarımızın maalesef bunu karşılama durumları yok. Elimizde 1 adet besleme kartı var bunu tamir edemedik , bulunduğumuz yerdede tamir ettiremedik. problemimiz şu enerjiyi verdiğimizde giriş katındaki 1 ve 2. sıradaki bobinler patlıyor, bobinler ve köprüyü değiştik sorun devam ediyor, bu konuda yardımcı olursanız sevinirim, Adem hocamın bu kart ile ilgili bir video çekmesini, genel bir arıza tespiti videosunu da çekerse çok güzel olacağını düşünüyorum(Adem hocamıza kartı gönderebilirim). Ülkemizde bir çok okul bu kartları kullandığını düşünürsek videonun çok faydalı olacağını düşünüyorum. Herkese şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.

BESLEME KARTI:17PW46-8
abc.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çok basit bir besleme kartı arızası da basittir yenisi için çok yüksek fiyat çıkartılmış.yanan parçalara gelen yol üzerindeki parçalar ölçülecek arızalı direç diyot role kondansatör trafo vs ölçümleri yapıldıktan sonra tamir edilir basit bir arızası var gibi görünüyor..

cemil55 Çevrimdışı

cemil55

Yeni Üye
16 Ara 2021
10
sökülen köprü kısa devre idi, değiştik, bobinleride değiştik, ama tekrar patlayınca kısa devre oldu bobin, köprü sağlam

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
sökülen köprü kısa devre idi, değiştik, bobinleride değiştik, ama tekrar patlayınca kısa devre oldu bobin, köprü sağlam
Kartı tam olarak incelemedim ama bobin yönü ters olabilir sanırım .Plaketin alt kısmında bobin işareti vardır bobinin bakır kablo bağlı uçları işaret göre takılmalı bobin 4 ayaklımı?

cemil55 Çevrimdışı

cemil55

Yeni Üye
16 Ara 2021
10

TEKNOwest TEKNOwest cevapların için teşekkür ederim.​

hem devrede hem söküp ölçüm kısa kısa devre yok, kapasitör sağlam görünüyor

Geri
Üst Alt