vestel 75u9520 hızlı sahne ekran buğulanması

M Çevrimdışı

mumu2mumu

Yeni Üye
7 Ara 2021
15
44
merhaba

foruma yeni üye oldum ve teknik bir konu ile ilgili yardım talep etmekteyim. Geçen hafta vestel 75u9520 televizyon aldım ve kurulumu gerçekleşti. Fakat tv nin dahili netflix uygulamasından film dizi izlerken hareketli sahnelerde memc özelliği düşük orta yüksek fark etmeksizin görüntüde buğulanma dalgalanma oluşmakta. memc özelliğini kapattığım zaman ise bulanıklık yapmamakta fakat görüntüler takıla takıla gelmekte. Servis yazılım yükleneceğini çözülmez ise değişim yapacağını söyledi. Aynı filmin aynı sahnelerini mi box 4s den izlediğim zaman bariz fir fark ile dalgalanma buğulanma olmamaktadır. Çok nadirde olsa turkcell tv normal yayınlarda da bu sorun olmaktadır. Birde turkcell tv görüntü kalitesi çok beklediğim gibi değil eski LG televizyon da daha güzeldi sanki ip tv olmasından ve tv ekranın büyümesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çeşitli internet sitelerinde benzer sorunları yaşayanlar olduğunu gördüm ama tv üretim hatalı mıdır sorunun çözümü var mıdır? vestel.com.tr den alığım için 30 gün iade sürem var iade edip tekrar lg mi alsam karar veremedim.

Teşekkürler.

Screenshot_20211206-075541_Video-Player.jpg
20211204_130320.jpg
Screenshot_20211204-173047_Video-Player.jpg

M Çevrimdışı

mumu2mumu

Yeni Üye
7 Ara 2021
15
44
Hata gorunmesi konusunda katiliyorum pixel yogunlugu goruntu netligini vs mesafeye gore etkileyebilir ama bendeki durum 50 hz ve buyuk diye degil bir cesit ariza veya yazilim hatasi var ayni durum olsa 22 inch tv de bile bulaniklik yapar bu durum bir hata. vestel servis gelip degisim talebi girdi umarim yeni gelen yapmaz

M Çevrimdışı

mumu2mumu

Yeni Üye
7 Ara 2021
15
44
benim merak ettiğim daha önce böyle sorunla karşılaşan var mı benim şansıma mı acaba yeni gelende böyle yapar mı? hiç böyle kötü tecrübe eden var mı?

Screenshot_20211209-111626_Video-Player.jpg
Screenshot_20211209-111548_Video-Player.jpg
Screenshot_20211209-111609_Video-Player.jpg
Screenshot_20211209-111617_Video-Player.jpg

la casa de papel 5. sezon 10. bölüm nerdeyse son sahneler adamın arabadan inişi sırasında arka plandaki helikopter pervanesi baya dalgalanıyor memc açıkken düşük orta yüksek hepsinde denedim. bu arada dahili netflix ultra hd paket oradan izliyorum acaba video çekip ekran görüntüsü alıp yükleme imkanınız var mı aynı sahneyi. tşkler.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mumu2mumu

Yeni Üye
7 Ara 2021
15
44
merhaba bugün servis geldi yeni tv ile beraber ama ne yazık ki aynı sorun devam ediyor yolun sonu iade.

M Çevrimdışı

mumu2mumu

Yeni Üye
7 Ara 2021
15
44
Mi box taki netflix görüntü kalitesi dahili netflix kadar güzel değil ayrıca usb den film izlerkende yapıyor tek çözüm memc kapalı izlemek oda görüntü keyfi vermiyor takıla takıla oynuyor gibi geliyor gürültü azaltmayı kapattığım zaman sanki azalıyor gibi ama bir yazılım sorunu olduğu açık aynı tv den olan biri ile iletişime gecip karşılaştırmak lazım

M Çevrimdışı

mumu2mumu

Yeni Üye
7 Ara 2021
15
44
Bugun 65 lg 4k 60 lg full hd ve 58 inch samsung tv de ayni la casa da papel sahnesini izledim samsung haric dalgalanmayi yapti. Ips panellerde mi boyle bilemedim lg lerde dahili netflix samsung da xiaomiden izledim ondan ki fark oluyor onuda bilemedim. Bence dahili netflix de problem var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bugun 65 lg 4k 60 lg full hd ve 58 inch samsung tv de ayni la casa da papel sahnesini izledim samsung haric dalgalanmayi yapti. Ips panellerde mi boyle bilemedim lg lerde dahili netflix samsung da xiaomiden izledim ondan ki fark oluyor onuda bilemedim. Bence dahili netflix de problem var.
Büyük panel yerine küçük ama iyi bir panel tercih etmeniz daha güzel olurdu.
75 inç gibi fantastik boyutlar iyi izleme mesafesi ve daha az dikkat istiyor bence.
En azından yeteneği düşük paneller için.

Hem büyük hem iyi panel olsun denilince de maliyet epey yükseliyor.
Ki 4K'da 55'den yukarısına çıkılmamalı bence.
Hatta 50 inç. PPI düştükçe netlik de azalıyor çünkü.
Hem netlik hem iyi motion elde etmek en iyisi bence.

M Çevrimdışı

mumu2mumu

Yeni Üye
7 Ara 2021
15
44
Evet katiliyorum size buyuk panel izleme keyfinizi arttirirken sinema hissi verirken kaliteden detaydan belki kayip oluyor fakat benim sorunum detay kaybi veya pixelleri goruyorum degil ornek resimlerde videoda oldugu gibi bugulanma kayma artik ne oldugunu bende bilmiyorum ondan ayni tv 55 ekranda da ayni bendeki olani yapsa gene bu hatayi gorecektim. Servise sorunu bildirdim onlar benim ilk tv yi inceliyorlarmis ama yazilimci muhendislik tarafinda cozulecek bir sorun mi box decode ederken yapmiyor tv islemcisi decode kisminda problem bence.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt