vestel 70QA9700 mü toshiba 70QA5D63DT mi Samsun65cu8000 mi bütçe 29999

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
indird1bb18b75b232824.jpg

🤪

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
Kızdırmamak lazım hanımı bu gece dışarısı soğuk 😉

İyi geceler emmi.barbarossa1 senin de soruna çözüm bulunur inşallah 😊

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

barbarossa1

Yeni Üye
18 Ara 2023
2
36
Sorun değil bendeki aslında da kararsızlık diyelim 65 inch lerede yönelebilirim tavsiyelere acığım 😀 isim önemli degil pek aktif olcağımı sanmıhorjm site içerisinde ancak sorularimin cevaplarini bu sitede bulacağıma inanıyorum

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,354
39
Toshiba ile Vestel nerdeyse birbiri ile 100% aynı diye biliyorum; her ikisinde de CHOT marka VA panel olması lazım, MB185_G31 ana kart var ikisinde de. Hani ardaki fark sadece üzerinde yazan marka gibi. Toshiba'nın da Vestel'e ait olduğu düşünülürse arada sanki hiç fark yok gibi. Belki bir kaç detay farkı vardır.

- Vestel'in avantajı Qled olması, Samsung'a göre daha parlak ve canlı renkler sunar.
- Samsung'un kağıt üzerinde teknik bir avantajı yok. Fakat markadan kaynaklı hareket ve görüntü işleme algoritması biraz daha iyi olabilir.

CU ve BU serileri Samsung'un en ucuz televizyon modelleri. Bu serilerde QLED bulunmuyor ve görüntü işlemcisi üst modellerdeki gibi Quantum değil, Crystal. Yani Samsung görüntü işlemcisinden bile kırpmış diyebilirim. Adına da gerçeğe daha yakın renkler demiş, Crystal işlemcim Quantum'a göre daha soluk gösteriyor diyememiş :)

Samsung'un ikinci negatif yanı ise düşük parlaklığı, 300 nit'i geçebilirse şanslısınız demektir.

Sonuca gelirsem, Vestel daha canlı renkler sunar ve parlaklığı daha yüksektir. Samsung'un tek avantajı ise markası ve markadan kaynaklı daha iyi hareket işleme algoritması. Son karar kullanıcının 🙂

TCL C635'teki panelin Vestel'e yakın görüntü vermesi gerekir. BU8000'de de Crystal işlemci var, renklerdeki ton farkı şuna benzer,
SS77b09464095e7241.jpg

Yalnız şöyle bir şey var, Vestel tarafında renk homojenlik sorunları biraz fazla oluyor yani ışık sızması, bulutlanma gibi problemler sanki daha fazla oluyor gibi geliyor bana.

Geri
Üst Alt