Vestel 7 bin btu eco mod sorunu

S Çevrimdışı

Sam07

Yeni Üye
12 Ocak 2021
13
38
Vestel 7 bin btu yeni taktırdigim klimayi eco mod a aldığımda kompresör de bir düşüş olmadi,normal modda çalışır gibi çalışıyor, bunun sebebi nedir?salonda seg 12 lik var,onda eco modda direk kompresör düşüyor mesela

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Klimalarda ki eko modu biraz tıraş gibi geliyor bana. Baymaktada var eko mod. Yaz kış, her fan hızı ve sıcaklık derecesinde denedim, watmetreye baktığımda bir fark yoktu.
Normal şartta kaç watt çekiyorsa eko moddada aynı waat çekiyor.
Eko mod hikaye bence.

S Çevrimdışı

Sam07

Yeni Üye
12 Ocak 2021
13
38
Klimalarda ki eko modu biraz tıraş gibi geliyor bana. Baymaktada var eko mod. Yaz kış, her fan hızı ve sıcaklık derecesinde denedim, watmetreye baktığımda bir fark yoktu.
Normal şartta kaç watt çekiyorsa eko moddada aynı waat çekiyor.
Eko mod hikaye bence.
Tam olarak tabi fayda etmiyordur,ama gece uyurken eco moda aliodum uyuyodum sessiz oluodu,ama hiç degismeyince kompresör sinir oldum, uyuyamıyorum,normal modda fani düşünüyorum artik
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İçi ünite kapasite meselesi de var misal veriyorum odaya yetersiz kalıyor olabilir.
Gaz eksikse yapabilir
Sensör arızalı ise yapabilir.
Eco modu baya kapsamlı birşey her şey karismiza çıkabilir
Odaya yetersiz kalmasi zor gibi 10m2 lik bi alan hadi 12 olsun,ama sensör arizasi ya da gaz eksisi dediğiniz gibi aklimi karıştırdi

Tam olarak tabi fayda etmiyordur,ama gece uyurken eco moda aliodum uyuyodum sessiz oluodu,ama hiç degismeyince kompresör sinir oldum, uyuyamıyorum,normal modda fani düşünüyorum artik

Odaya yetersiz kalmasi zor gibi 10m2 lik bi alan hadi 12 olsun,ama sensör arizasi ya da gaz eksisi dediğiniz gibi aklimi karıştırdi
Bu durumda müşteri temsilcisine bu şekilde izahtami bulunsam acaba mantiklimdir

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Eco modda klima kendini örnek 23 setler , klima bu değerlerde çalışır eğer yetişmez ise mecburi fazladan efor harcar. Bu da dediğim gibi bir sürü sebep olabilir. Klimanın filitre temizliğinden tutun, dış ünite ile arasındaki mesafeye oradan tutun vakuma kadar gider

S Çevrimdışı

Sam07

Yeni Üye
12 Ocak 2021
13
38
Eco modda klima kendini örnek 23 setler , klima bu değerlerde çalışır eğer yetişmez ise mecburi fazladan efor harcar. Bu da dediğim gibi bir sürü sebep olabilir. Klimanın filitre temizliğinden tutun, dış ünite ile arasındaki mesafeye oradan tutun vakuma kadar gider
Müşteri hizmetlerine soyledim, dediği cevap kumanda reseti, şu an is yerindeyim eve gidince bi denicem ama zannetmiyorum sorununun kumandadan kaynakli olduğunu,klimayi alali daha 4 gün oldu, vakumda gerceklesti kurulum esnasında, kumanda islevi yerine getiriyor ama dediginiz gibi sorun her şey olabilir

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Müşteri hizmetlerine soyledim, dediği cevap kumanda reseti, şu an is yerindeyim eve gidince bi denicem ama zannetmiyorum sorununun kumandadan kaynakli olduğunu,klimayi alali daha 4 gün oldu, vakumda gerceklesti kurulum esnasında, kumanda islevi yerine getiriyor ama dediginiz gibi sorun her şey olabilir
Denersin belki kumanda hafıza almamış ta olabilir.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
hocam hiç kendini yorma, fan hızını autoya al, sıcaklık derecesinide 22 ye ayarlarsan az yakar çok kaçar zaten. özellikle kışın fan hızını en düşükte kullanma (bence)
ama oda küçüktür yalıtımlıdır vs.vs. gibi durumlarda biz burada ne yazsak boş sen optimum fan hızını kendin bulacaksın.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,256
ortam ayarlanan dereceyi yakalayamazsa
eco moda girmez.

LG bu sorunu çözmek için kompresöre limit koyuyor mesala
%60 yada %80 kompresor bunun üzerine çıkamıyor.
tabi bu işlev ortam ayarladığınız dereceyi yakaladıysa geçerli oluyor.

klimada yazimlisal yada donanımsal sorun yoksa zaten
ortam islenilen dereceye geldiğince
kendini otomatik olarak kismali.

yani bu fonksiyonlar pek kullanabilinir değil.

S Çevrimdışı

Sam07

Yeni Üye
12 Ocak 2021
13
38
hocam hiç kendini yorma, fan hızını autoya al, sıcaklık derecesinide 22 ye ayarlarsan az yakar çok kaçar zaten. özellikle kışın fan hızını en düşükte kullanma (bence)
ama oda küçüktür yalıtımlıdır vs.vs. gibi durumlarda biz burada ne yazsak boş sen optimum fan hızını kendin bulacaksın.
Çok teşekkür ederim ilginiz için dediginiz de mantikli,ama sinir oldum ya o eco mod calisicak diye ondan da biraz çözemedim diye buraya yazma gereği duydum:)

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çok teşekkür ederim ilginiz için dediginiz de mantikli,ama sinir oldum ya o eco mod calisicak diye ondan da biraz çözemedim diye buraya yazma gereği duydum:)
yukarııda sota usta işin doğrusunu anlaşılır bir dilde yazmış hocam.

eco moda girmez.

yani bu fonksiyonlar pek kullanabilinir değil.
sota usta çok net ve anlaşılır bir şekilde yazmışsın teşekkürler. dediğin gibi eko mod pek bir işe yarayamayan bir özellik.
cihaz ortam ısısını yakalayınca zaten eco modda çalışıyor.
kumandadaki eko moduda sanki bir özellikmiş gibi sunuluyor müşteriye.

sen klimadan memnunmusun hocam ne zaman aldın, ses durumu nasıl, hangi ilde kullanıyorsun gçrüşlerini yazarsanmutlu olurum.
yatak odası için yazın bende almayı düşünüyorum sadece vestelin var 7 lik kliması (giriş seviyesi klimalarda) görüş ve önerilerine açığız, kullanım tecrübelerini yazarsan okuruz. teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
S Çevrimdışı

Sam07

Yeni Üye
12 Ocak 2021
13
38
eco moda girmez.

yani bu fonksiyonlar pek kullanabilinir değil

Öyleyse anladığım kadariyla bu islevi kullanmak mantkkli değil

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri