Vestel 65ua9800 mı yoksa 65u9700 mı

M Çevrimdışı

manisamerkez

Yeni Üye
3 May 2022
27
39
arkadaşlar 65 inç vestel tv alacağım iki model belirledim biri android 65UA9800 biri smart 65U9700 ,
ve iki model arasında kaldım ikisi de aynı fiyat şuan iki üründe yazılımsal olarak 2500 hertz

artı ve eksileriyle sizce hangi diğerinden daha iyi,

65UA9800 android tv de;

DTS Virtual X
DOLBY AUDIO PROCESSING özelliği olarak DAP yazıyor,
4K HDR ULTRA HD

65U9700 smart tv de ise;

PIXELLENCE PRO (bu özellik android tv de göremedim çok önemli mi ve androdi tv de görüntü kalitesi nasıl sağlanıyor)
DTS Virtual X + DTS HD (android tv de DTS HD yazmıyor sadece DTS Virtual X yazıyor ne farkı var çok mu önemli)
DOLBY AUDIO PROCESSING ATMOS (android tv de DAP yazıyor smart da ATMOS yazıyor ne farkı var)
MEMC (android tv de özelliklerde göremedim çok önemlimi görüntü kalitesinde bir değişiklik olur mu)
JBL özelliği ( android de göremedim)
4K HDR IMMERSIVE (android tv de IMMERSIVE yazmıyor bu özellik nedir daha mı iyi android de bu özellik de sadece ULTRA HD yazıyor)
DLNA/AVS (buda android de göremedim bu nedir çok önemli mi)

iki üründe şuan alacağım yerde aynı fiyat smart tvde ki özellikler andorid tvye göre bir kaç tık daha fazla gibi tabiki görüntü kalitesi ve akıcılık benim için önemli fakat android tv de smarttaki PIXELLENCE PRO yada MEMC gibi görüntü ile ilgili özellikleri göremedim acaba android tv kendince farklı görüntü kalitesi özelliklerine mi sahip ve panel kaliteleri farklı mıdır vestel kullanan bu ürünleri kullanan varsa lütfen yardımlarınızı rica ederim

F fikoloji By_Trol By_Trol TEKNOwest TEKNOwest Umut Barış Umut Barış

M Çevrimdışı

manisamerkez

Yeni Üye
3 May 2022
27
39
Kafanı hiç bulandırmadan sana ''U9700'' diyorum kardeşim :ok

benim için önemli olan görüntü kalitesi ve canlılığı u9700 de Vestel Quantum Renk Paleti özelliğini göremedim,
fakat android de varmış sanırım bu özellik, bu özellikler olsada ikisinde de ıps panel varsa az çok yine aynı görüntüyü mü alırım acaba.
65u9700 ses üzerine 65ua9800 android üzerine yoğunlaşılmış mı diyebiliriz iki ürün arasında görüntü kalitesi canlılığı olarak hangisi daha iyi diyebiliriz.

aslında şuan ikisi de aynı para olunca üst model olan 9800 mı almak yoksa u9700 mı diye karışmıştı kafam sonuçta aynı para ise neden üst versiyonu almıyorsun dedim kendimce :)
bir bilene danışmak dedim en iyisi sonuçta az para değil, yorumlarınız benim için çok değerli adem abi biraz daha detay verirsen çok sevinirim :)

ayrıca iki ürünün elektirik tüketimine baktığımda 65u9700 G sınıfı, 65ua9800 E sınıfı bu kadar fark olması normal mi elektirik tüketiminde buna sebep ne olabilir ve kullanımda faturaya ciddi bir oran yansır mı G sınıfı.

elektirk-farki74016feb11fb3f4b.jpg

M Çevrimdışı

metinoz92

Aktif Üye
31 Mar 2019
69
31
benim için önemli olan görüntü kalitesi ve canlılığı u9700 de Vestel Quantum Renk Paleti özelliğini göremedim,
fakat android de varmış sanırım bu özellik, bu özellikler olsada ikisinde de ıps panel varsa az çok yine aynı görüntüyü mü alırım acaba.
65u9700 ses üzerine 65ua9800 android üzerine yoğunlaşılmış mı diyebiliriz iki ürün arasında görüntü kalitesi canlılığı olarak hangisi daha iyi diyebiliriz.

aslında şuan ikisi de aynı para olunca üst model olan 9800 mı almak yoksa u9700 mı diye karışmıştı kafam sonuçta aynı para ise neden üst versiyonu almıyorsun dedim kendimce :)
bir bilene danışmak dedim en iyisi sonuçta az para değil, yorumlarınız benim için çok değerli adem abi biraz daha detay verirsen çok sevinirim :)

ayrıca iki ürünün elektirik tüketimine baktığımda 65u9700 G sınıfı, 65ua9800 E sınıfı bu kadar fark olması normal mi elektirik tüketiminde buna sebep ne olabilir ve kullanımda faturaya ciddi bir oran yansır mı G sınıfı.

9800’ün görüntü kalitesini bilmiyorum ama edge led olduğu için bu bir dez avantaj olabilir. 9700 modelinin görüntü kalitesi, netliği ve smart kısmı çok iyi. Android olsun istiyorsan direct led olduğu için UA9900 modelini android önemli değil diyorsan U9700 modelini şahsi tecrübelerimle öneririm.

Ek olarak:
UA9800, U9700’ün üst modeli değil bunlar farklı seriler. Ayrıca bu bir isimlendirme buna takılmayın. Önemli olan anakart, panel ve led türü. Adem Bey’in bu konuda çok sayıda içeriği var.

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49

Enerji olayına pek takılmayın malum ülkemizde stabil bir 220 volt yok gece gündüz farklı .9800 de malzemeden çalmışlar büyük ihtimalle led sayısı azdır haliyle çekeceği güç de düşecektir.

M Çevrimdışı

manisamerkez

Yeni Üye
3 May 2022
27
39
Enerji olayına pek takılmayın malum ülkemizde stabil bir 220 volt yok gece gündüz farklı .9800 de malzemeden çalmışlar büyük ihtimalle led sayısı azdır haliyle çekeceği güç de düşecektir.
iki cihazı da inceleyen biri olarak size göre görüntü kalitesi netliği ve canlılığı hareketli sahnelerde ki sorunsuzluğu hangisinin daha iyi ve iki ürününde panel NİT parlaklık değerlerini öğrenme şansım var mı

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Enerji tasarrufu dediğin gibi takılmak olmaz pek önemi arada yok. Edge LED ler direct LED lerden daha az olur.

İki model arasinda adem helvacı doğru demiş u9700.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt