Vestel 65UA9600 vs 65UA9090

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
Merhabalar herkese iyi forumlar. Geçen hafta 65ua9600 modelini aldım. Fakat bikaç problem yaşadığım için televizyon değişim yoluna gitti. Stoktada 65ua9600 olmadığı için 65ua9090 modelini verdiler henüz gelmedi. Bu iki model arasında ki fark nedir ? 65ua9600 ün görüntü kalitesinden memnun olmamıştım, 65ua9090 modelinde bir iyileştirme veya düzeltme mevcut mudur ? Herkese iyi forumlar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Vestel'in takdir ettiğim yönlerinden birisidir bu.

Zaten olması gerekeni takdir ediyo rolmamız ayrı bir tartışma konusu olsa da ithal markaların Ülke temsilcileri ve satıcıları fatur abedelini iade edip kurtulmayı tercih ederken Vestel genelde üst odel ile değişim yoluna gidiyor.

9090 modeli anakart bazında en avantajlı göreceğiniz tek üründür bugün için.
Panel anlamında 9600 den eksik kalacak yanı olmamakla birlikte Boe yerine Auo veya Innolux vs kullanılsaydı beni daha tatmin ederdi ancak renk algortismasında srgb ye odaklanıp Boe tercih etmiş olabilirler diye düşünüyorum.

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
Vestel'in takdir ettiğim yönlerinden birisidir bu.

Zaten olması gerekeni takdir ediyo rolmamız ayrı bir tartışma konusu olsa da ithal markaların Ülke temsilcileri ve satıcıları fatur abedelini iade edip kurtulmayı tercih ederken Vestel genelde üst odel ile değişim yoluna gidiyor.

9090 modeli anakart bazında en avantajlı göreceğiniz tek üründür bugün için.
Panel anlamında 9600 den eksik kalacak yanı olmamakla birlikte Boe yerine Auo veya Innolux vs kullanılsaydı beni daha tatmin ederdi ancak renk algortismasında srgb ye odaklanıp Boe tercih etmiş olabilirler diye düşünüyorum.
Renk ve görüntü kalitesi olarak arada gerçekten dağlar kadar fark var hocam. Önceki tv bana çamur gibi gelirken bu tv de kesinlikle öyle birşey yaşamadım. İyi ki bozulmuş diyorum eski ürünüm.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Renk ve görüntü kalitesi olarak arada gerçekten dağlar kadar fark var hocam. Önceki tv bana çamur gibi gelirken bu tv de kesinlikle öyle birşey yaşamadım. İyi ki bozulmuş diyorum eski ürünüm.
Biraz pay çıkarmak gibi olacak fakat benim şu ısrarla üstünde durduğum ortalama 5 yıl tezim ürünlerin sadece çalışmaya devam etmesi ile ilgili bir durum değil.
Gelişen teknolojiye ayak uyduramaması, Emisyon düşüklüğü, Mesela klimalar için Presyon kaybı, Ledlerin kelvin sağması, Lümen değerlerini yitirmesi, CCFL sistemler için zaman geçtikçe neon parlıtısının düşmesi vs vs vs o kadar çok etken var ki.

Birçok arkadaşım itiraz ediyor ''Benim tv halen çalışıyor'' diyor mesela, Abi sen çalıştığını zannediyorsun halbuki alet can çekişiyor, sana artık parlaklık sunmuyor, kontrast gitmiş, güncel uygulamalara ayak uyduramaz hale gelmiş vs vs, bu aslında çalışmak değil.

Çok saçma gelecek bu örneğim fakat hani AÇLIK dendiğinde karnının doyması zannedenler de oluyor ya, halbuki ifade edilen açlık mideye giren yemek değil orada. Bu konu da aynı.

Şimdi benim disney aboneliğim var, ama MB100 anakartlı vestel 4 yaşında televizyonum var. Eee Disney yok, Netflix yok, Amazon Prime Video yok. Noldu şimdi? Çalışıyor bu tv , dışarıdan baksan fişe takınca çalışıyor, btv yi de gösteriyor evet, ama benim işimi görmüyor çünkü kullanmak istediğim uygulamaları kullanamıyorum.

Biz bu senaryoyu 7-8 sene evvel de MB9X anakartlarda yaşadık.

Onlar da vatandaşa satıldıktan bir süre sonra Youtube uygulamasına girmemeye başladı, sonra smart diye satılan bu tv lerin hiçbir smart özelliğini yerine getirmediği görüldü çünkü cihazlar altına sıçtı, 3-4 senede pert oldular.

Haaa file taksan çalışıyor Eyvallah ona lafımız yok. Eee o zaman benim 25 senelik Vestel Ferguson televizyonum da çalışıyor ona bakarsanız. :kiskis

Diyeceğim o ki, güzel günlerde kullanın yeni ürününüzü :ok

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Abi çok şanslısın merakla beklediğim bir model 9090 ram rom daha yüksek android sürüm yüksek ses ve görüntü destekleri daha fazla. Umarım güzel günlerde kullanırsın
Hız, görüntü gibi durumları bildirirseniz sevinirim

M Çevrimdışı

metal67 

Yeni Üye
13 Eki 2018
20
52
65ua9090 modeli bayilerde yok vestel müşteri hizmetlerini aradım stok yok dediler ne zaman stoklara gireceği belli değilmiş satın alma niyetindeydim ama bulamadım.

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
Bi süredir kullanma fırsatı buldum. Çok akıcı bir cihaz ses düzeyi çok yüksek sesi 1/4 e bile aldığımda bile bangır bangır. Görüntü kalitesini çok beğendim 65ua9600 e göre. Sadece panelde siyah ekranda belli olan hafif ışık sızmaları gibi şeyler var. Bir de cihazın hafızası 4GB ne kadar uzun ömürlü olur bilmiyorum.

Vestel65UA9090 modelin de 4GB depolama alanı olması normal mi sizce ? A Adem Helvacı

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bi süredir kullanma fırsatı buldum. Çok akıcı bir cihaz ses düzeyi çok yüksek sesi 1/4 e bile aldığımda bile bangır bangır. Görüntü kalitesini çok beğendim 65ua9600 e göre. Sadece panelde siyah ekranda belli olan hafif ışık sızmaları gibi şeyler var. Bir de cihazın hafızası 4GB ne kadar uzun ömürlü olur bilmiyorum.

Vestel65UA9090 modelin de 4GB depolama alanı olması normal mi sizce ? A Adem Helvacı
9090 da 16gb hafıza 2 GB ram hatırlıyorum? Bı yanlışlık olabilir mi?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt