Vestel 65PF7575(MB91) Farklı Yazılım Güncellemesi

A Çevrimdışı

amaat

Yeni Üye
7 Eki 2021
11
32
Merhabalar, kendi mb130 anakartlı tv me forumda ki bilgiler ışığında başarılı bir şekilde güncelleme yaptım çok memnun kaldım(teşekkür ederim emekleriniz için) ancak arkadaşımın Vestel 65PF7575 model mb91 anakartlı televizyona mesajlarda ki uyarıları tam okumadan yazılım yükleme girişiminde bulundum, okumamanın cezasını da anakartı yakarak ödedim sanırım. Yanlış yazılım yüklemesinden sonra tv açılır gibi yapıp renkler geldi gitti ardından stand by ışığıyla hayata veda etti sanırım. Biraz araştırdıktan sonra anakartın arızalandığı için stand by ışığının gittiğini anladım, tecrübeli arkadaşlar daha bilgilidir tabi bu konuda. Sorum şöyle;

-Stand by ışığı yanmıyorsa kesin problem anakarttan mıdır? Başka bir bölümü kontrol etmem gerekir mi? Danıştığım vestel yetkili servis çalışanı belki problemin başka bir şeyden kaynaklanabileceğini, her ihtimale karşı bu ürünün full yazılımını talep etti ancak bir geri dönüş alamadık full yazılım konusunda.

-2. Sorum ise; araştırdığım kadarıyla mb91 anakartının yedeği yetkili serviste arattırdım ancak malesef yok. İkinci el baktığımda da bir sonuç bulamadım. Bu şaseye uygun farklı bir anakart takabilir miyim, tecrübeli arkadaşlardan bilgi bekliyorum.

81E14564-E431-4818-B507-3665E021191E.jpg

jacabojacabo Çevrimdışı

jacabojacabo

Aktif Üye
18 May 2019
265
49
Teşekkürler, dediğinizi elektronikten anlayan bi ustaya söyleyeyim
ARKADAŞIM SİZ HANGİ ŞEHİRDESİNİZ KARTI GÖNDERİN SPİ VE NANDFLASH DOSYASINI YÜKLEYİM KART ÇALIŞIR.
YÜKLEDİĞİNİZ YAZILIM NANDFLASH A DA YAZDIĞI İÇİN SPİ YÜKLEMEK ÇÖZÜM OLMAYABİLİR.BULUNDUĞUNUZ ŞEHİRDE TANIDĞIM ARKARADAŞ VARSA SİZİ ONA YÖNLENDİRİRİM ORADADA YAPILIR

A Çevrimdışı

amaat

Yeni Üye
7 Eki 2021
11
32
ARKADAŞIM SİZ HANGİ ŞEHİRDESİNİZ KARTI GÖNDERİN SPİ VE NANDFLASH DOSYASINI YÜKLEYİM KART ÇALIŞIR.
YÜKLEDİĞİNİZ YAZILIM NANDFLASH A DA YAZDIĞI İÇİN SPİ YÜKLEMEK ÇÖZÜM OLMAYABİLİR.BULUNDUĞUNUZ ŞEHİRDE TANIDĞIM ARKARADAŞ VARSA SİZİ ONA YÖNLENDİRİRİM ORADADA YAPILIR
Muğla’da ikamet ediyorum. Yönlendirebileceğiniz biri varsa burada ya da civar yakın illerde gidebilirim. Kartı takıp çıkaracak kadar tecrübeli değilim ancak mecbur kalırsak değerlendirebilirim

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
MB 91 YouTube sorununu nasıl çözebiliriz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri