Vestel 58ua9600 Android Toshiba 58ua2063dt Android'e karşı :)

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Videodan gördüğüm kadarıyla Vestel’in renkleri daha hoş geldi gözüme. Ayrıca kasa olarakta Toshiba’dan daha kibar. Çok sorulan iki modeli yan yana getirmek iyi olmuş, tebrikler.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Videodan gördüğüm kadarıyla Vestel’in renkleri daha hoş geldi gözüme. Ayrıca kasa olarakta Toshiba’dan daha kibar. Çok sorulan iki modeli yan yana getirmek iyi olmuş, tebrikler.
Geri dönüş için Teşekkürler, 2 ürün herkes adına çok iyi oldu çünkü 58 gurubunda bu iki panel mevcut yan yana olması ve alacak olanlara faydası oldu ise ne mutlu bize.
Bir nevi panda panel ile chot paneli karşı karşıya getirdik
Ayrıca bu ilk karşılaştırma videom umarım pek kusurumuz yoktur lakin ben bu konuda iddali ve profesyonel değilim, elimizden geldiğince yapıyoruz birşeyler.?

Yakında kisada olsa mb130s hızı ile android TV hızı karşılaştırması gelecek ?

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Öncelikle güzel inceleme teşekkürler. Panda doygunluk olarak daha hoş geldi sanki renkler daha doğru gibi. Vestel daha parlak ama kontrast fazla verilmiş gibi. Kamera, ışık, açı vb tabi farkedebilir. Hızlar vs. aynı zaten orada bir fark görünmüyor. Fiyatlarda internette 1e1 aynı tam kararsız bırakmalık.

Tek merak ettiğim Toshiba 58ul3a63dt ile çok farklılar mı acaba ? Arada 500 lira gibi bir fiyat farkı var. Android yok sasdece bunda. Birde 58ua3a63 var. Mesela bakınca android farkı dışında fark görünmüyor ama yıla göre fark var galiba. Çok garip isimlendirme. Yapın şöyle vestel 58 2021 filan diye geçin :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
hatırladığım kadarı ile ekran yenileme hız farkı vardı
Öncelikle güzel inceleme teşekkürler. Panda doygunluk olarak daha hoş geldi sanki renkler daha doğru gibi. Vestel daha parlak ama kontrast fazla verilmiş gibi. Kamera, ışık, açı vb tabi farkedebilir. Hızlar vs. aynı zaten orada bir fark görünmüyor. Fiyatlarda internette 1e1 aynı tam kararsız bırakmalık.

Tek merak ettiğim Toshiba 58ul3a63dt ile çok farklılar mı acaba ? Arada 500 lira gibi bir fiyat farkı var. Android yok sasdece bunda. Birde 58ua3a63 var. Mesela bakınca android farkı dışında fark görünmüyor ama yıla göre fark var galiba. Çok garip isimlendirme. Yapın şöyle vestel 58 2021 filan diye geçin :)

A101 Toshiba 58'' 58UL3A63DT 23.01.2020 3499TL
sorduğunuzun 2 sininde teknik özellikleri ve videosu mevut. 58ua3a63dt modelinde yenileme hız farkı var diye hatırlıyorum kontrol edersin. 58ul3a63dt ise smart bir televizyondur üzerinde mb130t ana kart var. Samartta biraz hantaldır.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
hatırladığım kadarı ile ekran yenileme hız farkı vardı

A101 Toshiba 58'' 58UL3A63DT 23.01.2020 3499TL
sorduğunuzun 2 sininde teknik özellikleri ve videosu mevut. 58ua3a63dt modelinde yenileme hız farkı var diye hatırlıyorum kontrol edersin. 58ul3a63dt ise smart bir televizyondur üzerinde mb130t ana kart var. Samartta biraz hantaldır.
Teşekkürler cevap için yeniden incelerim. Smart çok önemli değil tv box vs halledelir. Sadece film için kullanacağım zaten. Şu an inceledikleriniz de güzel. Vestel-toshiba yarışı çok kafa karıştıcı bir halde gerçekten. Regal,hi-level gibi değil bunlar. Toshibayla daha çok ilgileniyor vestel kalitede.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Teşekkürler cevap için yeniden incelerim. Smart çok önemli değil tv box vs halledelir. Sadece film için kullanacağım zaten. Şu an inceledikleriniz de güzel. Vestel-toshiba yarışı çok kafa karıştıcı bir halde gerçekten. Regal,hi-level gibi değil bunlar. Toshibayla daha çok ilgileniyor vestel kalitede.
aynen katılıyorum

L Çevrimdışı

labkamil

Yeni Üye
10 Eki 2018
34
40
49ua9800 modeli kullanıyorum. Kumandaya ilk basarken basmıyor sonrasında basıyor. Ama belirli zaman sonra basmak gerekirken basmıyor. Sizde durum nedir. Bt ile de bağlı.

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
sevgili fiko emeklerine sağlık yine çok aydınlatıcı bir paylaşım olmuş:mutlu

beni biliyorsun aylardır bekliyorum bir tane IPS model çıkacak mı diye bekledim, ama çıkmayacak gibi duruyor...
Dolayısı ile senden ricam bana bir kaç detayın bilgilerini paylaşırsan karar vermiş olacağım.

almaya karar verdiğim ua 9600 veya 9800 arasındaki bazı farklılıkları gözle görülür şekilde fark yaratıyor mu ?
örnekle, Vestel Quantum Renk Paleti Teknolojisi var fark yaratır mı ? 9600 modeline göre ?

SMR 1600 9600 modeli

SMR 3000 9800 modeli

özetin, özeti bu 2 üründen hangisini abine öneriyorsun... sevgiler kolay gelsin

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
sevgili fiko emeklerine sağlık yine çok aydınlatıcı bir paylaşım olmuş:mutlu

beni biliyorsun aylardır bekliyorum bir tane IPS model çıkacak mı diye bekledim, ama çıkmayacak gibi duruyor...
Dolayısı ile senden ricam bana bir kaç detayın bilgilerini paylaşırsan karar vermiş olacağım.

almaya karar verdiğim ua 9600 veya 9800 arasındaki bazı farklılıkları gözle görülür şekilde fark yaratıyor mu ?
örnekle, Vestel Quantum Renk Paleti Teknolojisi var fark yaratır mı ? 9600 modeline göre ?

SMR 1600 9600 modeli

SMR 3000 9800 modeli

özetin, özeti bu 2 üründen hangisini abine öneriyorsun... sevgiler kolay gelsin
9800 hem kozmetik hemde ekran yenileme hızı olarak daha iyi, büyük ekranlarda IPS olayı biraz zor. En azından 65" boe denk getirirsen senin işin olur. Ama chot veya panda asla bir boe , LG veya Samsung paneli tutmuyor. Hep bı matlık şikayeti mevcut

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
9800 hem kozmetik hemde ekran yenileme hızı olarak daha iyi, büyük ekranlarda IPS olayı biraz zor. En azından 65" boe denk getirirsen senin işin olur. Ama chot veya panda asla bir boe , LG veya Samsung paneli tutmuyor. Hep bı matlık şikayeti mevcut
sevgili dost yine beni geri adım atmak durumunda bıraktın he :hihi

senden haber bekliyor olacağım... valla 32 inç awox a mahkum kaldım salonda...

65 inç çok büyük gelir salona ona göre :) 30 metre toplam kare salon 5x6 yani 55 veya maksimum 58inç düşünüyorum
sevgiler...

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
sevgili dost yine beni geri adım atmak durumunda bıraktın he :hihi

senden haber bekliyor olacağım... valla 32 inç awox a mahkum kaldım salonda...

65 inç çok büyük gelir salona ona göre :) 30 metre toplam kare salon 5x6 yani 55 veya maksimum 58inç düşünüyorum
sevgiler...
Awox sonrası panda panel bile sana olur ☺️ büyük ekranda IPS çok nadir yada karma
Va yapı uygun desen tonla ☺️

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Awox sonrası panda panel bile sana olur ☺️ büyük ekranda IPS çok nadir yada karma
Va yapı uygun desen tonla ☺️
Awox mecburiyet biliyorsun A101 den aldığım 3 adet 55inç biri Toshiba diğer 2 tanesi yine Vestel üretimi uhd1000 ve uhd960 olmak üzere elimden çıkardım panel yapıları nedeni ile... Dolayısı ile mecburi şimdilik, Awox 32 ye kaldık :)

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
benim ilgi alanim olan tv ler degil fakat iyi bir anlatim olmus niye izledim bilmiyorum :alala

dikkatimi ceken birsey oldu tvlerin standby dan acilma süresi cok uzun sanki o kadar zamanda benim masa üstü pc aciliyor hazir hale geliyor
tvlerin renk ayarlari cok yüksek gibi görünüyor cekimden mi bilmiyorum kirmizi gibi canli renkler cok parlak gibiydi vestelin aydinlatma ayarida toshibaya göre daha yüksek gibi duruyordu
sesli komut olayi cok gerekli birsey degil benim icin hic kullanmiyorum butona bas derdini anlat acsin vs yapana kadar kendim aciyorum aktif kullananlar varmi :alala
neyse bu kadar erol büyükburcluk yaptiktan sonra eline saglik diyip mesaji bitireyim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt